nedeľa, 19 mája, 2024
ÚvodPrírodaPresné tipy a triky...

Presné tipy a triky ako zvýšiť návštevnosť Instagram profilu.

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Prieskum trhu

 • vyhľadajte si firmy a profily podobné vášmu zameraniu a sledujte ich formu propagácie
 • odsledujte, ktoré príspevky daného profilu fungujú najviac a povedzte si dôvod
 • čítajte reakcie ľudí pod príspevkami danégo instagramového účtu, aby ste poznali svoju cieľovú skupinu
 • zamyslite sa, čo dokážete priniesť instagramovej komunite (zákulisie firmy, postupy výroby, rady…)

Vytvorenie instagramového účtu

 • nainštalujte si aplikáciu Instagram do mobilu
 • prepojte svoj Instagram účet so svojou fanpage na Facebooku
 • spravujte svoj instagramový účet cez plánovač na Facebooku – nebudete potrebovať mobil a všetko si naplánujete cez počítač
 • po prepojení viete jeden príspevok uverejniť na Facebook a Instagram súčasne

Voľba užívateľského mena

 • užívateľské meno by malo byť identické ako aj na iných platformách (web, Facebook, TikTok a pod.)
 • vytvorenie silného užívateľského mena spočíva v zamyslení sa nad cieľom, ktorý má daný Instagramový profil napĺňať

Optimalizácia instagramového profilu

 • vytvorenie atraktívneho instagramového popisu, ktorý vystihuje tému profilu

Uspokojovanie potreby ľudí

 • čo ľudia hľadajú na internete?
 • o čo majú záujem?
 • aký ma prínos daný príspevok?
 • aký má prínos vaša spoločnosť?
 • ak si návštevník prečíta alebo zhliadne príspevok, čo z toho bude mať?
 • dostane užívateľ zľavu?
 • naučí sa niečo nové?
 • zistí ako sa napr. správne nalíčiť?
 • zistí niečo, čo vie využiť?

Používanie hashtagov a kľúčových slov

Používanie hashtagov v príspevkoch pomáha zacieliť príspevky na ľudí s podobnými záujmami, používajte ich, ale nepreháňajte to.

Okrem heštegov využívajte aj kľúčové slová, ktoré ste si pred tvorbou príspevku vymysleli. Príspevok by mal obsahovať vopred naplánované najčastejśie užívateľmi používané slová.

Písanie dlhých a krátkych príspevkov

Sú dva hlavné názory a je potrebné si z každého vziať niečo a experimentovať.

Krátke príspevky sa píšu, ak ľudia poznajú všetky okolnosti, avšak potrebujú dokopať k vykonaniu nejakej rýchlej akcie. Jednoduché oznámenie podporené obrázkom na instagrame.

Pre väćšiu optimalizáciu a zacielenie príspevku je veľmi vítaný opačný prístup a teda textovo dlhé instagramové príspevky, keďže vyhľadávače niesú schopné čítať text na fotografii.

Môžeme sa stretnúť s otázkou: Prečo písať také dlhé príspevky? Kto to vlastne číta? Odpoveď je jednoduchá. Každú vetu číta ten, kto sa o tématiku skutočne zaujíma. A to sú tí ľudia, ktorých chcete. Dlhé texty obsahujú veľké množstvo kľúčových slov, ktoré vás niekomu neznámemu pomôžu nájsť.

Cieľ

Aký má vaša práca zmysel? Aký to má prínos? Čo tým chcete docieliť?

Cieľová skupina

Nedá sa tvoriť úplne pre všetkých, snažte sa preto vyšpecifikovať si svoju cieľovú skupinu, svoju vekovú kategóriu a tú sa snažte čo najviac pochopiť. Všímajte si ich reakcie na internete a podľa toho prispôsobujte svoju instagramovú tvorbu. Majú príspevky byť detinske? Majú byť seriózne? Majú byť satirické? Na koho vlastne cielite?

Tvorenie kvalitného obsahu, napĺňanie potreby

Neustále omieľaná formulka, ale je to naozaj tak. Kvalitný obsah môžete tvoriť inšpirovaním sa od iných, môžete vytvárať nový obsah, môžete si nechať poradiť umelou inteligenciou. A hlavne napĺňajte potreby diváka. Príspevok o tom ako si urobiť biele vlasy bude mať dlhodobý dosah, kdežto informovanie o nejakej exkurzii je dátumovo ohraničená vec a o 2 roky už nebude aktuálna. Robte príspevky tak, aby boli aktuálne aj o 3 roky.

Príbeh a emócia

Ak chcete úspešne predávať svoj produkt, ukážte príbeh a emóciu. Ľudia majú radi, ak vidia do zákulisia a vidia všetku námahu za príspevkom.

Vášeň

Nerobte to pre peniaze. Majte pre to, čo robíte vášeň a to vám neskôr prinesie peniaze. Ak je vaším cieľom hneď v prvom momente zárobok, úspešný pravdepodobne nebudete. Milujte to, čo robíte. Ukážte ľuďom že sa v niečom vyznáte, budú vás obdivovať.

Konzistentnosť a trpezlivosť

Jednou z najťažších vecí je zotrvať. Budete uverejňovať príspevky a nikto ich nebude lajkovať. Zotrvajte, používajte kvalitné kľúčové slová a verte procesu. Určite nevyužívajte nástroje alebo „fakeové“ súťaže, len aby ste si nahnali followerov. Je najhoršie ak si neférovým spôsobom nalejete odobrateľov a následne, keď uverejníte príspevok, tak zareaguje vám ledva 20 ľudí. Radšej si budujte poctivé publikum, ktoré si k vám postupne vybuduje vzťah.

Osobný prístup

Čím priateľskejší vzťah si vybudujete so svojimi followermi, tým lepšie pre vás. Ak budete poznať svojich followerov a s množstvom z nich sa budete snažiť spriateliť, oni sa za vás postavia, pokiaľ budete potrebovať s niečím pomôcť. Starajte sa o svoju komunitu a nebuďte sebeckí. Na výslnie Instagramu nevyjdete bez ich pomoci, pretože práve oni vás musia lajkovať, zdieľať a posielať svojím priateľom.

Spolupráca s influencermi

Pýtajte sa samých seba aké máte možnosti. Zamýšľajte sa nad tým, čo viete ľuďom priniesť, aké ich potreby napĺňať, zamyslite sa nad cieľovou skupinou a oslovte influencera s podobným zameraním. Vymyslite spoluprácu, skúste spolu tvoriť a priniesť niečo ľuďom. Nebuďte sebeckí a robte to hlavne pre potešenie ľudí, ktorí vás sledujú.

Spolupráca so spoločnosťami

Je dobré, ak pracujete na obsahu a občas sa zameráte na nejakú spoločnosť, ktorú máte radi. Ešte ich neoslovujte, ale môžete dávať najavo cez svoje príspevky, že ku danej spoločnosti inklinujete. Ak sa vám začnú zbierať lajky na príspevku a už viete, aké máte dosahy, oslovte danú spoločnosť a prejavte úprimný záujem o spoluprácu. Neodmietnu vás, pokiaľ uvidia nadšenie a kvalitný obsah z vašej strany.
V príspevkoch na sociálnych sieťach sa zvyknú spoločnosti označovať zavináčom.

Platená reklama

Určite si cieľovku a podľa toho nasmerujte reklamu. Vytvorte niekoľko verzií reklám a Facebook už následne zhodnotí, ktorá z nich je najfunkčnejšia a tú bude púšťať ľuďom.

Vyhodnocujte analytické údaje

Sledujte správanie vašich odoberateľov, sledujte ich vek, záujmy a prispôsobujte obsah. Skúste analyzovať, čo majú ľudia radi, kto vám je podobný a porovnávajte. Vytvárajte instagramový kontent, aký ľudia chcú pozerať. Nevytvárajte iba niečo, čo sa páči vám- darmo sa obsah páči vám, keď to nikoho iného nezaujíma.

Využívanie iných sociálnych sietí

Máte Instagram, založte si aj TikTok, YouTube, Facebook a iné platformy. Divrezifikujte svoju silu, rozlože ju medzi viacero sociálnych sietí, aby ste aj v prípade zrušenia jednej služby nemali problém a kontinuálne prešli na niečo nové. Vaši potencionálni sledovatelia môžu byť všade, preto sa neorientujte iba na jednu sociálnu sieť.
Ak chcete ľudí nalákať na inú sociálnu sieť, uverejňujte tam niečo, čo normálne neuverejňujete bežne napr. na Instagrame. Bonusový obsah ako „behind the scenes“, alebo bonusové informácie vždy prilákajú ľudí, ktorí si vás obľúbili.

Koľko máte v súčasnosti odberateľov? Aplikujete niektoré z našich rád?

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý...

Čítaj teraz

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že sme všetci dôvtipnejší a múdrejší ako generácie pred nami. Ale pravda je zložitejšia, a pokiaľ ide o našich milovaných starých rodičov, v tieni nových technológii, politickej zmeny a špeciálnych manipulačných techník na sociálnych sieťach číha čoraz...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné hojdanie vĺn. Známy zvlnený pohyb sa zrazu premení na skľučujúci pohľad – Mozaiku vody, ktorá vykazuje hrebene stúpajúce v presnej mriežke. Aj keď pripomína scénu zo surrealistického filmu, tento jav, nazývaný „štvorcové vlny“ alebo „prekrížené more“,...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina mužov stala obeťou podvodníkov, ktorí ich presvedčili, aby predali svoje obličky sľubujúc, že im orgány dorastú. Všetko toto sa deje v dedine Hokse, ktorá je teraz známa ako „údolie obličiek“, kde takmer každá domácnosť má skúsenosť...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý ideál, za ktorým sa ľudstvo v dejinách ženie. Vo svete, aj napriek snahám o mier, vznikajú stále nové a nové konflikty, ktoré burcujú spoločnosť a nenávisť v nej. Dosiahnutie trvalého mieru v globálnom meradle je nesmerne...

Najhoršia SVADBA: Nočná mora pre nevestu. TOTO určite nerobte na svadbe!

Vyhnite sa svadobným trapasom! Svadobné oslavy sú plné radosti a emocionálnych okamihov, no môžu sa tiež stať miestom pre nepríjemné situácie, ak nie sú dodržiavané určité spoločenské zásady. Vedieť, čo na svadbe nerobiť, je takmer rovnako dôležité ako vedieť, čo robiť. Nevhodné správanie môže zničiť atmosféru a spôsobiť...

Svadobný obrad: ŽENÍCH a 5 vecí, ktoré mu behajú po rozume!

Svadobný deň – obdobie, keď sa snívajú sny a plány pre budúcnosť sa pretvárajú do skutočnosti. Pre ženícha a nevestu je toto jedinečné podujatie plné emócií, očakávaní a spomienok. Keď vstupujú do svadobného obradu, ich myšlienky a srdcia sú plné túžob a obáv, radostí a úzkostí. Avšak...

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je vždy ľahká úloha, najmä ak ste už v určitom veku a máte určité skúsenosti s mužmi. Ak patríte do vekovej kategórie od 30 do 60 rokov, možno sa vám zdá, že už nie ste taká príťažlivá...

Ako zvládnuť život na dedine? Dedina alebo mesto?

Ak ste narazili na tento článok, zaujíma vás život na dedine, hľadáte odpoveď na to, či je dobré žiť na dedine, či sa oplatí sťahovať do dediny, aký je rozdiel medzi mestom a dedinou, či je na dedine väčší kľud a jednoducho zvažujete všetky pre a proti...

Nepríjemný zápach z úst je problém, ktorý vám znižuje sebavedomie!

Ako sa prejavuje zápach z úst? Zápach z úst, známy aj ako halitóza, je nepríjemný a intímny problém, ktorý ovplyvňuje sebavedomie človeka a celkovo aj jeho spoločenský život. Zápach z úst je najčastejšie spôsobený nahromadenými baktériami v ústnej dutine. Baktérie môžu uvoľňovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré sú príčinou...