nedeľa, 3 decembra, 2023
ÚvodPrírodaPresné tipy a triky...

Presné tipy a triky ako zvýšiť návštevnosť Instagram profilu.

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Prieskum trhu

 • vyhľadajte si firmy a profily podobné vášmu zameraniu a sledujte ich formu propagácie
 • odsledujte, ktoré príspevky daného profilu fungujú najviac a povedzte si dôvod
 • čítajte reakcie ľudí pod príspevkami danégo instagramového účtu, aby ste poznali svoju cieľovú skupinu
 • zamyslite sa, čo dokážete priniesť instagramovej komunite (zákulisie firmy, postupy výroby, rady…)

Vytvorenie instagramového účtu

 • nainštalujte si aplikáciu Instagram do mobilu
 • prepojte svoj Instagram účet so svojou fanpage na Facebooku
 • spravujte svoj instagramový účet cez plánovač na Facebooku – nebudete potrebovať mobil a všetko si naplánujete cez počítač
 • po prepojení viete jeden príspevok uverejniť na Facebook a Instagram súčasne

Voľba užívateľského mena

 • užívateľské meno by malo byť identické ako aj na iných platformách (web, Facebook, TikTok a pod.)
 • vytvorenie silného užívateľského mena spočíva v zamyslení sa nad cieľom, ktorý má daný Instagramový profil napĺňať

Optimalizácia instagramového profilu

 • vytvorenie atraktívneho instagramového popisu, ktorý vystihuje tému profilu

Uspokojovanie potreby ľudí

 • čo ľudia hľadajú na internete?
 • o čo majú záujem?
 • aký ma prínos daný príspevok?
 • aký má prínos vaša spoločnosť?
 • ak si návštevník prečíta alebo zhliadne príspevok, čo z toho bude mať?
 • dostane užívateľ zľavu?
 • naučí sa niečo nové?
 • zistí ako sa napr. správne nalíčiť?
 • zistí niečo, čo vie využiť?

Používanie hashtagov a kľúčových slov

Používanie hashtagov v príspevkoch pomáha zacieliť príspevky na ľudí s podobnými záujmami, používajte ich, ale nepreháňajte to.

Okrem heštegov využívajte aj kľúčové slová, ktoré ste si pred tvorbou príspevku vymysleli. Príspevok by mal obsahovať vopred naplánované najčastejśie užívateľmi používané slová.

Písanie dlhých a krátkych príspevkov

Sú dva hlavné názory a je potrebné si z každého vziať niečo a experimentovať.

Krátke príspevky sa píšu, ak ľudia poznajú všetky okolnosti, avšak potrebujú dokopať k vykonaniu nejakej rýchlej akcie. Jednoduché oznámenie podporené obrázkom na instagrame.

Pre väćšiu optimalizáciu a zacielenie príspevku je veľmi vítaný opačný prístup a teda textovo dlhé instagramové príspevky, keďže vyhľadávače niesú schopné čítať text na fotografii.

Môžeme sa stretnúť s otázkou: Prečo písať také dlhé príspevky? Kto to vlastne číta? Odpoveď je jednoduchá. Každú vetu číta ten, kto sa o tématiku skutočne zaujíma. A to sú tí ľudia, ktorých chcete. Dlhé texty obsahujú veľké množstvo kľúčových slov, ktoré vás niekomu neznámemu pomôžu nájsť.

Cieľ

Aký má vaša práca zmysel? Aký to má prínos? Čo tým chcete docieliť?

Cieľová skupina

Nedá sa tvoriť úplne pre všetkých, snažte sa preto vyšpecifikovať si svoju cieľovú skupinu, svoju vekovú kategóriu a tú sa snažte čo najviac pochopiť. Všímajte si ich reakcie na internete a podľa toho prispôsobujte svoju instagramovú tvorbu. Majú príspevky byť detinske? Majú byť seriózne? Majú byť satirické? Na koho vlastne cielite?

Tvorenie kvalitného obsahu, napĺňanie potreby

Neustále omieľaná formulka, ale je to naozaj tak. Kvalitný obsah môžete tvoriť inšpirovaním sa od iných, môžete vytvárať nový obsah, môžete si nechať poradiť umelou inteligenciou. A hlavne napĺňajte potreby diváka. Príspevok o tom ako si urobiť biele vlasy bude mať dlhodobý dosah, kdežto informovanie o nejakej exkurzii je dátumovo ohraničená vec a o 2 roky už nebude aktuálna. Robte príspevky tak, aby boli aktuálne aj o 3 roky.

Príbeh a emócia

Ak chcete úspešne predávať svoj produkt, ukážte príbeh a emóciu. Ľudia majú radi, ak vidia do zákulisia a vidia všetku námahu za príspevkom.

Vášeň

Nerobte to pre peniaze. Majte pre to, čo robíte vášeň a to vám neskôr prinesie peniaze. Ak je vaším cieľom hneď v prvom momente zárobok, úspešný pravdepodobne nebudete. Milujte to, čo robíte. Ukážte ľuďom že sa v niečom vyznáte, budú vás obdivovať.

Konzistentnosť a trpezlivosť

Jednou z najťažších vecí je zotrvať. Budete uverejňovať príspevky a nikto ich nebude lajkovať. Zotrvajte, používajte kvalitné kľúčové slová a verte procesu. Určite nevyužívajte nástroje alebo „fakeové“ súťaže, len aby ste si nahnali followerov. Je najhoršie ak si neférovým spôsobom nalejete odobrateľov a následne, keď uverejníte príspevok, tak zareaguje vám ledva 20 ľudí. Radšej si budujte poctivé publikum, ktoré si k vám postupne vybuduje vzťah.

Osobný prístup

Čím priateľskejší vzťah si vybudujete so svojimi followermi, tým lepšie pre vás. Ak budete poznať svojich followerov a s množstvom z nich sa budete snažiť spriateliť, oni sa za vás postavia, pokiaľ budete potrebovať s niečím pomôcť. Starajte sa o svoju komunitu a nebuďte sebeckí. Na výslnie Instagramu nevyjdete bez ich pomoci, pretože práve oni vás musia lajkovať, zdieľať a posielať svojím priateľom.

Spolupráca s influencermi

Pýtajte sa samých seba aké máte možnosti. Zamýšľajte sa nad tým, čo viete ľuďom priniesť, aké ich potreby napĺňať, zamyslite sa nad cieľovou skupinou a oslovte influencera s podobným zameraním. Vymyslite spoluprácu, skúste spolu tvoriť a priniesť niečo ľuďom. Nebuďte sebeckí a robte to hlavne pre potešenie ľudí, ktorí vás sledujú.

Spolupráca so spoločnosťami

Je dobré, ak pracujete na obsahu a občas sa zameráte na nejakú spoločnosť, ktorú máte radi. Ešte ich neoslovujte, ale môžete dávať najavo cez svoje príspevky, že ku danej spoločnosti inklinujete. Ak sa vám začnú zbierať lajky na príspevku a už viete, aké máte dosahy, oslovte danú spoločnosť a prejavte úprimný záujem o spoluprácu. Neodmietnu vás, pokiaľ uvidia nadšenie a kvalitný obsah z vašej strany.
V príspevkoch na sociálnych sieťach sa zvyknú spoločnosti označovať zavináčom.

Platená reklama

Určite si cieľovku a podľa toho nasmerujte reklamu. Vytvorte niekoľko verzií reklám a Facebook už následne zhodnotí, ktorá z nich je najfunkčnejšia a tú bude púšťať ľuďom.

Vyhodnocujte analytické údaje

Sledujte správanie vašich odoberateľov, sledujte ich vek, záujmy a prispôsobujte obsah. Skúste analyzovať, čo majú ľudia radi, kto vám je podobný a porovnávajte. Vytvárajte instagramový kontent, aký ľudia chcú pozerať. Nevytvárajte iba niečo, čo sa páči vám- darmo sa obsah páči vám, keď to nikoho iného nezaujíma.

Využívanie iných sociálnych sietí

Máte Instagram, založte si aj TikTok, YouTube, Facebook a iné platformy. Divrezifikujte svoju silu, rozlože ju medzi viacero sociálnych sietí, aby ste aj v prípade zrušenia jednej služby nemali problém a kontinuálne prešli na niečo nové. Vaši potencionálni sledovatelia môžu byť všade, preto sa neorientujte iba na jednu sociálnu sieť.
Ak chcete ľudí nalákať na inú sociálnu sieť, uverejňujte tam niečo, čo normálne neuverejňujete bežne napr. na Instagrame. Bonusový obsah ako „behind the scenes“, alebo bonusové informácie vždy prilákajú ľudí, ktorí si vás obľúbili.

Koľko máte v súčasnosti odberateľov? Aplikujete niektoré z našich rád?

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

ČÍTAŤ VIAC

Cvičenia na pamäť pre seniorov

Všetci chceme prežiť čo najdlhší pokojný a hlavne zdravý život. Chceme...

Dôchodcovia sa dostali do slovnej potýčky s neznámym mužom! Lietadlo takmer nevzlietlo!

Dôchodcovia sú súčasťou našich životov a mali by sme sa k...

Ako odstrániť peň stromu? Efektívne odstránenie pňa zo záhrady

Efektívne spôsoby, ako odstrániť peň stromu Udržiavanie krásnej záhrady niekedy vyžaduje zvýšenú...

Priznania mužov a žien na internete

Na konci každého dňa má každý človek, ktorého ste stretli, vrátane...

Čítaj teraz

Cvičenia na pamäť pre seniorov

Všetci chceme prežiť čo najdlhší pokojný a hlavne zdravý život. Chceme byť vitálni aj v starobe, no aby sme si život užívali aj v neskorších rokoch života, potrebujeme udržovať vo forme aj svoju pamäť. Najlepším riešením sú cvičenia na pamäť pre seniorov ako aj pre všetkých, ktorí...

Dôchodcovia sa dostali do slovnej potýčky s neznámym mužom! Lietadlo takmer nevzlietlo!

Dôchodcovia sú súčasťou našich životov a mali by sme sa k nim správať s patričnou úctou a rešpektom. Sú predsa len starší a viac si toho odžili, však? Ale ako by ste sa zachovali v situácií, ktorú si musel prežiť neznámy muž so svojou priateľkou v lietadle?...

Ako odstrániť peň stromu? Efektívne odstránenie pňa zo záhrady

Efektívne spôsoby, ako odstrániť peň stromu Udržiavanie krásnej záhrady niekedy vyžaduje zvýšenú pozornosť, najmä ak ide o zvyšky stromov. Odstránenie pňa stromu môže byť prirodzené a netoxické. V tomto článku vám ponúkame 4 spôsoby, ako odstrániť peň z vášho pozemku alebo záhrady. Peň odstraňujeme z dôvodu, že je...

Priznania mužov a žien na internete

Na konci každého dňa má každý človek, ktorého ste stretli, vrátane vás, nejaké tajomstvá, o ktorých jednoducho nikdy nikomu nepovie. Život je jednoduchý a pritom komplikovaný zároveň. V súčasnosti máme však internet, ktorý nám, pod rúškom anonymity, umožňuje zdieľať tie najdivnejšie priznania mužov, ako aj priznania žien....

Týchto 5 vecí vám zmení život od základov! Úspech zaručený!

Životy mnohých ľudí sú pestré, usporiadané a plné elánu. Ako to tí ľudia robia? Čo robím zle? Prečo sa mi nedarí? Celý život ma prenasleduje len nešťastie a ja stále neviem prečo. Čo mám urobiť, aby som sa cítil lepšie? Ako začať riešiť to, že sa mi...

Odfoťte si peknú profilovú fotografiu na sociálne siete! TAKTO to docielite!

Tento článok venujeme najmä čitateľom a čitateľkám, ktorí vždy žasli nad tým, aké majú niektorí ľudia pekné fotografie na profilovej fotografii Facebooku alebo na zoznamkách. Vždy ste obdivovali ľudí s peknými fotografiami a vaša fotografia bola vždy akási slabá, nepodarená, nudná? Ste na správnom mieste, vysvetlíme vám...

Bzdocha: Ako sa zbaviť bzdochy? Zapáchajúci hmyz v domácnosti

Čo je bzdocha obyčajná? Bzdocha obyčajná je malý zapáchajúci hmyz, ktorý sa skrýva v najnepravdepodobnejších kútoch nášho domova a častokrát sa stávajú zdrojom veľkej frustrácie. Prečo sa objavujú v našich domoch a ako sa s nimi vysporiadať? V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú bzdochy obyčajné...

Ako vznikol Mikuláš? Aká je história sv. Mikuláša?

Kto bol svätý Mikuláš? Mikuláš sa narodil v treťom storočí nášho letopočtu v starogréckom meste Patara, ktoré sa dnes nachádza na území Turecka. Bol synom bohatých rodičov, ktorí zomreli, keď bol ešte mladý. Mikuláš sa rozhodol venovať svoj život Bohu a pomáhať chudobným a utláčaným ľuďom. Stal sa...

Ako vznikol Adventný kalendár? Adventné kalendáre v súčasnosti

Adventný kalendár je dnes neoddeliteľnou súčasťou vianočnej sezóny. Ale odkiaľ táto tradícia vzišla a ako sa vyvíjala? Ako vznikol Adventný kalendár? Prvý adventný kalendár bol vytvorený v roku 1851 a bol ručne vyrobený. Predtým si ľudia jednoducho robili čiarky na stene za každý deň decembra až do Vianoc. V roku...

Viete kto vynašiel vianočné svetielka na vianočný stromček?

Vianočné svetielka sú dnes neoddeliteľnou súčasťou sviatočnej atmosféry počas vianočných sviatkov. Ale kto vynašiel tieto jasné vianočné symboly radosti a pokoja? Toto je história vianočných svetielok: Thomas Alva Edison vynašiel žiarovku a potom to už išlo! Edward Hibberd a prvý vianočný stromček so svetielkami Edward Hibberd Johnson je považovaný za...

VIANOČNÉ TRADÍCIE: 20 vianočných tradícií z celého sveta, ktoré vás môžu prekvapiť!

Každá krajina sveta má svoje vlastné tradície a zvyky, niektoré z nich sú naozaj zaujímavé a inšpiratívne. Mnohé kultúry sveta pristupujú ku vianočným sviatkom svojsky. Aj my na Slovensku máme vianočné tradície, ktoré sa mnohé desaťročia presúvajú z generácie na generáciu. Niektoré tradície zanikajú, iné vznikajú. Vianoce na...

VIANOCE: Umelý vianočný stromček alebo živý vianočný stromček. Ktorý si vybrať?

Vianoce a vianočné stromčeky? Vianoce sú časom pokoja, radosti a spoločného trávenia času s rodinou a priateľmi. K neodmysliteľným symbolom Vianoc patrí aj vianočný stromček, ktorý zdobíme rôznymi ozdobami, svetielkami a pod ktorým sa nachádzajú darčeky. No aký vianočný stromček si vybrať? Máme sa rozhodnúť pre živý alebo...