ÚvodPrírodaPresné tipy a triky...

Presné tipy a triky ako zvýšiť návštevnosť Instagram profilu.

Zdieľaj priateľom a známym

Prieskum trhu

 • vyhľadajte si firmy a profily podobné vášmu zameraniu a sledujte ich formu propagácie
 • odsledujte, ktoré príspevky daného profilu fungujú najviac a povedzte si dôvod
 • čítajte reakcie ľudí pod príspevkami danégo instagramového účtu, aby ste poznali svoju cieľovú skupinu
 • zamyslite sa, čo dokážete priniesť instagramovej komunite (zákulisie firmy, postupy výroby, rady…)

Vytvorenie instagramového účtu

 • nainštalujte si aplikáciu Instagram do mobilu
 • prepojte svoj Instagram účet so svojou fanpage na Facebooku
 • spravujte svoj instagramový účet cez plánovač na Facebooku – nebudete potrebovať mobil a všetko si naplánujete cez počítač
 • po prepojení viete jeden príspevok uverejniť na Facebook a Instagram súčasne

Voľba užívateľského mena

 • užívateľské meno by malo byť identické ako aj na iných platformách (web, Facebook, TikTok a pod.)
 • vytvorenie silného užívateľského mena spočíva v zamyslení sa nad cieľom, ktorý má daný Instagramový profil napĺňať

Optimalizácia instagramového profilu

 • vytvorenie atraktívneho instagramového popisu, ktorý vystihuje tému profilu

Uspokojovanie potreby ľudí

 • čo ľudia hľadajú na internete?
 • o čo majú záujem?
 • aký ma prínos daný príspevok?
 • aký má prínos vaša spoločnosť?
 • ak si návštevník prečíta alebo zhliadne príspevok, čo z toho bude mať?
 • dostane užívateľ zľavu?
 • naučí sa niečo nové?
 • zistí ako sa napr. správne nalíčiť?
 • zistí niečo, čo vie využiť?

Používanie hashtagov a kľúčových slov

Používanie hashtagov v príspevkoch pomáha zacieliť príspevky na ľudí s podobnými záujmami, používajte ich, ale nepreháňajte to.

Okrem heštegov využívajte aj kľúčové slová, ktoré ste si pred tvorbou príspevku vymysleli. Príspevok by mal obsahovať vopred naplánované najčastejśie užívateľmi používané slová.

Písanie dlhých a krátkych príspevkov

Sú dva hlavné názory a je potrebné si z každého vziať niečo a experimentovať.

Krátke príspevky sa píšu, ak ľudia poznajú všetky okolnosti, avšak potrebujú dokopať k vykonaniu nejakej rýchlej akcie. Jednoduché oznámenie podporené obrázkom na instagrame.

Pre väćšiu optimalizáciu a zacielenie príspevku je veľmi vítaný opačný prístup a teda textovo dlhé instagramové príspevky, keďže vyhľadávače niesú schopné čítať text na fotografii.

Môžeme sa stretnúť s otázkou: Prečo písať také dlhé príspevky? Kto to vlastne číta? Odpoveď je jednoduchá. Každú vetu číta ten, kto sa o tématiku skutočne zaujíma. A to sú tí ľudia, ktorých chcete. Dlhé texty obsahujú veľké množstvo kľúčových slov, ktoré vás niekomu neznámemu pomôžu nájsť.

Cieľ

Aký má vaša práca zmysel? Aký to má prínos? Čo tým chcete docieliť?

Cieľová skupina

Nedá sa tvoriť úplne pre všetkých, snažte sa preto vyšpecifikovať si svoju cieľovú skupinu, svoju vekovú kategóriu a tú sa snažte čo najviac pochopiť. Všímajte si ich reakcie na internete a podľa toho prispôsobujte svoju instagramovú tvorbu. Majú príspevky byť detinske? Majú byť seriózne? Majú byť satirické? Na koho vlastne cielite?

Tvorenie kvalitného obsahu, napĺňanie potreby

Neustále omieľaná formulka, ale je to naozaj tak. Kvalitný obsah môžete tvoriť inšpirovaním sa od iných, môžete vytvárať nový obsah, môžete si nechať poradiť umelou inteligenciou. A hlavne napĺňajte potreby diváka. Príspevok o tom ako si urobiť biele vlasy bude mať dlhodobý dosah, kdežto informovanie o nejakej exkurzii je dátumovo ohraničená vec a o 2 roky už nebude aktuálna. Robte príspevky tak, aby boli aktuálne aj o 3 roky.

Príbeh a emócia

Ak chcete úspešne predávať ssvoj produkt, ukážte príbeh a emóciu. Ľudia majú radi, ak vidia do zákulisia a vidia všetku námahu za príspevkom.

Vášeň

Nerobte to pre peniaze. Majte pre to, čo robíte vášeň a to vám neskôr prinesie peniaze. Ak je vaším cieľom hneď v prvom momente zárobok, úspešný pravdepodobne nebudete. Milujte to, čo robíte. Ukážte ľuďom že sa v niečom vyznáte, budú vás obdivovať.

Konzistentnosť a trpezlivosť

Jednou z najťažších vecí je zotrvať. Budete uverejňovať príspevky a nikto ich nebude lajkovať. Zotrvajte, používajte kvalitné kľúčové slová a verte procesu. Určite nevyužívajte nástroje alebo „fakeové“ súťaže, len aby ste si nahnali followerov. Je najhoršie ak si neférovým spôsobom nalejete odobrateľov a následne, keď uverejníte príspevok, tak zareaguje vám ledva 20 ľudí. Radšej si budujte poctivé publikum, ktoré si k vám postupne vybuduje vzťah.

Osobný prístup

Čím priateľskejší vzťah si vybudujete so svojimi followermi, tým lepšie pre vás. Ak budete poznať svojich followerov a s množstvom z nich sa budete snažiť spriateliť, oni sa za vás postavia, pokiaľ budete potrebovať s niečím pomôcť. Starajte sa o svoju komunitu a nebuďte sebeckí. Na výslnie Instagramu nevyjdete bez ich pomoci, pretože práve oni vás musia lajkovať, zdieľať a posielať svojím priateľom.

Spolupráca s influencermi

Pýtajte sa samých seba aké máte možnosti. Zamýšľajte sa nad tým, čo viete ľuďom priniesť, aké ich potreby napĺňať, zamyslite sa nad cieľovou skupinou a oslovte influencera s podobným zameraním. Vymyslite spoluprácu, skúste spolu tvoriť a priniesť niečo ľuďom. Nebuďte sebeckí a robte to hlavne pre potešenie ľudí, ktorí vás sledujú.

Spolupráca so spoločnosťami

Je dobré, ak pracujete na obsahu a občas sa zameráte na nejakú spoločnosť, ktorú máte radi. Ešte ich neoslovujte, ale môžete dávať najavo cez svoje príspevky, že ku danej spoločnosti inklinujete. Ak sa vám začnú zbierať lajky na príspevku a už viete, aké máte dosahy, oslovte danú spoločnosť a prejavte úprimný záujem o spoluprácu. Neodmietnu vás, pokiaľ uvidia nadšenie a kvalitný obsah z vašej strany.

Platená reklama

Určite si cieľovku a podľa toho nasmerujte reklamu. Vytvorte niekoľko verzií reklám a Facebook už následne zhodnotí, ktorá z nich je najfunkčnejšia a tú bude púšťať ľuďom.

Vyhodnocujte analytické údaje

Sledujte správanie vašich odoberateľov, sledujte ich vek, záujmy a prispôsobujte obsah. Skúste analyzovať, čo majú ľudia radi, kto vám je podobný a porovnávajte. Vytvárajte instagramový kontent, aký ľudia chcú pozerať. Nevytvárajte iba niečo, čo sa páči vám- darmo sa obsah páči vám, keď to nikoho iného nezaujíma.

Využívanie iných sociálnych sietí

Máte Instagram, založte si aj TikTok, YouTube, Facebook a iné platformy. Divrezifikujte svoju silu, rozlože ju medzi viacero sociálnych sietí, aby ste aj v prípade zrušenia jednej služby nemali problém a kontinuálne prešli na niečo nové. Vaši potencionálni sledovatelia môžu byť všade, preto sa neorientujte iba na jednu sociálnu sieť.
Ak chcete ľudí nalákať na inú sociálnu sieť, uverejňujte tam niečo, čo normálne neuverejňujete bežne napr. na Instagrame. Bonusový obsah ako „behind the scenes“, alebo bonusové informácie vždy prilákajú ľudí, ktorí si vás obľúbili.

Koľko máte v súčasnosti odberateľov? Aplikujete niektoré z našich rád?

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

More from Author

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách...

Čítaj teraz

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme zvýšiť svoj príjem, vybudovať bohatstvo alebo jednoducho dosiahnuť väčšiu finančnú stabilitu. Aj keď neexistujú žiadne skratky k úspechu, existuje niekoľko osvedčených stratégií, ako zvýšiť svoj potenciál zárobku a čo najlepšie využiť svoje zdroje. Tu je päť...

Virtuálna realita PRE DOSPELÝCH: Second Life, miesto, kde sa stretávajú ľudia z celého sveta (18+)

Čo je Second Life? Ak si myslíš, že toto je pre deti, zbystri pozornosť! Nie je!Secondlife.com sa na prvý dojem javí ako obyčajná hra pre deti, napĺňa však charakterisiky virtuálnej sociálnej siete, keďže spája ľudí, ktorí sa buď poznajú z reálneho sveta, alebo sa nepoznajú. Život v tomto...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a je úplne bežné, že v týchto situáciách zažívame celý rad emócií. Niekedy však naša myseľ dokáže zablúdiť a my sa pristihneme, že premýšľame až príliš o každom detaile nášho vzťahu. Trápi nás, čo si náš partner...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách môže byť zložitý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, trvalú snahu a kreativitu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele: Majte svoju vášeň, nájdite svoj "níš" Ak chcete tvoriť a byť influecnerom, v prvom rade potrebujete...

Ako podporiť svoj imunitný systém: ZINOK ako kľúčový minerál pre imunitu a hojenie rán

Zinok je minerál dôležitý pre život človeka, ktorý je nevyhnutný pre udržanie si optimálneho zdravia. Hrá kľúčovú úlohu pri rôznych telesných funkciách, ako je imunita, hojenie rán, syntéza DNA a delenie buniek. Nedostatok zinku je bežný problém, ktorý môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov, vrátane spomaleného rastu a...

ZARUČENÉ spôsoby ako sa zabaviť: Čo robiť s frajerom, keď je vonku zlé počasie

Je vonku zlé počasie a vy a váš partner nemáte večerný program? Ako sa zabaviť so svojou láskou? S klesajúcou teplotou sa zvyšuje lenivosť. Ľuďom a hlavne párom sa väčšinou nechce ísť do chladného počasia. Ale, čo robiť ak je vonku zima a my máme večer pred sebou? Prinášame...

NAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný program urobiť na svadbe? Nápady a tradície, ktoré zabavia svadobných hostí!

Aký svadobný program vymyslieť? Svadby sú len také zábavné, aký majú program. Nenechajte svadobný program na náhodu a určite si pripravte niekoľko hier pre svadobčanov, ktoré ich rozosmejú a zabavia. Návštevníci sa potrebujú baviť a svadobný alkohol naozaj nestačí. Nezúfajte, kryjeme vám chrbát a ponúkame vám niekoľko tipov...

Divoká párty ZAČÍNA: 6 zábavných hier pre dospelých, ktoré posunú váš večer na úplne iný level

Čo robiť na párty pre dospelých? Párty pre dospelých sú skvelý spôsob ako sa uvoľniť a zabaviť s priateľmi. Môže ísť o narodeninovú oslavu, rozlúčku so slobodou, alebo stretnutie s priateľmi. Aké hry pre dospelých sú vhodné na každú párty? Povieme si najzábavnejšie hry, aké v súčastnosti dominujú...

Intímny svet mužov: Toto sú odpovede na najčastejšie zvedavé otázky žien

Aké otázky píšu ženy do vyhľadávačov, ako sú napríklad Google alebo Bing? Pozrime sa na niekoľko citlivých otázok o mužoch, na ktoré by ženy radi poznali odpovede. Prečo muži sedia rozkročení? Muži sediaci s nohami od seba v rozkročenej polohe, tiež známe aj ako „manspreading“, sa často pripisuje kombinácii...

Pripálený hrniec a panvica: Ako ich vyčistiť ako profesionál

Pripálený hrniec ako aj pripálená panvica nie je zrovna to, čo by sme chceli, aby sa nám stalo. Z vlastnej skúsenosti vám vieme povedať, že sa to jednoducho občas stane. Najradšej by sme v tom momente hrniec vyhodili, ale predtým než tak urobíte, skúste niekoľko nami overených...

Huncúctva babky Márie. Ako si babička z malej dedinky na Slovensku získala srdcia všetkých dedinčanov.

Neuveríte veselým huncútstvam roztomilej babičky Márie z Drienčan, malej dedinky na Slovensku, ktorá chytila za srdce všetkých dedinčanov! Kedysi dávno, v malej dedinke Hiadeľ, uhniezdenej vo zvlnených kopcoch, žila stará pani Mária. Babku Máriu si všetci v dedine obľúbili pre jej láskavé srdce a priateľské vystupovanie, no...

Superpotravina storočia: Cvikla a jej liečivé účinky pre naše zdravie

Cvikla, známa aj ako červená repa, je výživná koreňová zelenina s množstvom výhod pre zdravie človeka. Jej liečivé účinky sú známe už po stáročia a v súčasnosti získava obľubu ako superpotravina. Prečo je konzumácia cvikly prospešná pre zdravie človeka? Aké sú účinky cvikly? Prečo je cvikla dobrá pre...