16.5 C
Bratislava
štvrtok, 28 septembra, 2023
ÚvodTipy a trikyÚSPECH na sociálnych sieťach...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Zdieľaj priateľom a známym

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách môže byť zložitý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, trvalú snahu a kreativitu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele:

Majte svoju vášeň, nájdite svoj „níš“

Ak chcete tvoriť a byť influecnerom, v prvom rade potrebujete mať pre niečo vášeň. Vášeň je základ tvorby. Ak vášeň pre nič nemáte, jednoducho netvorte. Ľudia potrebujú a chcú vidieť, že vás produktívna práca na obsahu baví.

Nerobte to pre peniaze

Chcete sa stať influencerom, aby ste boli bohatí? Takto neuspejete. Najprv musíte robiť veci, ktoré milujete a to vám neskôr prinesie peniaze. Ak máte čo svetu povedať a viete to podať zaujímavo, je najvyšší čas začať.

Definujte si cieľ, pomenujte svoju cieľovku,

Predtým, než sa budete snažiť presadiť na sociálnych sieťach, musíte mať jasno o tom, čo chcete dosiahnuť, kto je vaša cieľovka, aký content budete tvoriť. Máte svoje hobby a chcete o tom hovoriť svetu? Pomenujte si presne, aké ciele chcete dosiahnuť a pre koho tvoríte. Iný obsah sa tvorí pre deti a mládež, iný pre dospelých a iný pre seniorov. Nikdy sa nedá tvoriť internetový obsah úplne pre všetkých. Napríklad tvorba obsahu pre deti môže pripadať dospelým sledovateľom ako hlúposť a trápnosť. Nedajte sa odradiť, pokiaľ to vašu cieľovku, ktorou sú deti, baví.

Cieľovú skupinu si definujete podľa veku, pohlavia, záujmov, zamestnania, miesta pobytu a podobne. Analyzujte štatistiky, ktoré máte k dispozícií a sledujte príspevky, ktoré najviac fungujú.

Stanovte si tému vášho kanála

Aby ste vo vyhľadávačoch boli relevantný, zvoľte si nejakú konkrétnu tému, napr. záhradkárstvo, DJ-stvo, hudobné nástroje, háčkovanie, bicyklovanie, vtipné sketche, stavbárina a mnohé iné. Určite si presnú tému a nech je obsah vášho kanála iba o tejto téme. Rozvíjajte jej hlavné body a rozviňte aj rôzne témy odvodené od hlavnej.

Nájdite svoj štýl a držte sa ho

Predstavte si, že máte instagramový účet, kde uverejňujete krajinnú fotografiu. Ľudia vás sledujú preto, lebo chcú vidieť krásne obrázky prírody a krajiny. Nie je teda vhodné, aby ste na takto zameraný instagramový účet úplne náhodne uverejnili svoju selfíčku. To totiž nikoho nezaujíma. Ak máte svoj osobný profil, tam si uverejňujte podobné fotografie, pre svoju vášeň si vytvorte iný účet na Instagrame.

Vyberte si vhodnú platformu

Skúste zistiť, kde sa nachádza vaša cieľová skupina a aké sú tam možnosti pre propagáciu. Zistite tiež, ktorá platforma vám najviac vyhovuje. Získať zhliadnutia a odbery na YouTube je určite zložitejšie, než na TikToku, preto zvážte, kde chcete pôsobiť.

Všeobecne platí, že by ste nemali fungovať iba na jednej platforme a to z dôvodu, že by sa s danou platformou niečo stalo. Nechcete hneď prísť o všetkých fanúšikov. Diverzifikujte ich na rôzne platformy. Ak si chcete návštevníkov posielať na iné platformy, dajte im vedieť, že na inej platforme nájdu napríklad nejaký váš bonusový obsah, aby mali dôvod vás tam ísť sledovať.

Skontrolujte, ktorí infuenceri sa vám podobajú najviac a aký typ obsahu zverejňujú na sociálnych sieťach. To vám môže pomôcť určiť, na ktorú platformu sa môžete zamerať. Nebojujte so svojou „konkurenciou“, jednoducho produkujte to, čo vás baví. Nevyvolávajte zbytočnú nenávisť voči iným influencerom, radšej nájdite cesty na spoluprácu a vytvorte spoločne tím.

Produkujte kvalitný obsah

Na sociálnych médiách má kvalita obsahu veľký význam. Ak chcete, aby ľudia sledovali váš profil, musíte im ponúknuť niečo zaujímavého a hodnotného. Vytvárajte originálny a relevantnéý obsah. Váš obsah by mal odrážať vašu osobnosť a hodnoty. Mal by ukazovať vašu vášeň. Buďte autentickí a ukážte svoju osobnosť prostredníctvom vášho obsahu. To môže pomôcť pri budovaní dôvery a lojalite voči vašej značke.

Treba si však uvedomiť, že zdieľať svoje súkromie nie je príliš šťastným riešením a preto, celý spôsob vášho prezentovania sa, môže byť vyfabulovaný, resp. vymyslený.

Váš obsah musí napĺňať potrebu odberateľov

Váš obsah by mal byť relevantný a užitočný pre vašu cieľovú skupinu. Ak má byť obsah kvalitný, mal by napĺňať potrebu užívateľa. Musíte užívateľovi dať dôvod, prečo vás má sledovať. Produkujte obsah, ktorý rieši problémy alebo potreby vašich sledovateľov, a ktorý môže pomôcť zlepšiť ich život. Buďte kreatívni pri tvorbe obsahu a nebojte sa experimentovať s rôznymi formátmi. Môžete použiť zábavné a zaujímavé príbehy alebo zaujímavé fakty, aby ste prilákali pozornosť svojich sledovateľov.

Sledujte a komentujte iných užívateľov

Sledujte a komentujte príspevky iných používateľov, ktorí majú podobné záujmy ako vy. Tým sa zvýši vaša viditeľnosť a možnosť, že ľudia vás budú sledovať. Ak chcete, aby vaše príspevky zaujali viac ľudí, môžete označiť iných používateľov vo svojich príspevkoch. To môže pomôcť zvýšiť ich viditeľnosť a získať viac sledovateľov. Zapojenie sa do diskusií a konverzácií s inými používateľmi môže pomôcť budovať vašu autoritu a zvýšiť vašu viditeľnosť. Hľadajte príležitosti na spoluprácu s inými používateľmi a značkami.

Zabudnite na „FOLLOW za FOLLOW“

Pravdepodobne ste sa najmä pri nízkej vekovej kategórií, teda deťoch, stretli s tým, že niekto chcel ODBER za ODBER. Nerobte to! Tento spôsob získavania odberov nemá zmysel, pretože daný človek chce od vás iba odber, ale v zásade ho absolútne nezaujímate a odber vám čoskoro aj tak zruší.

Nikdy nerobte „fake-ové“ súťaže

Followerov vám to síce naleje, ale za prvé, je to zakázané a môžete prísť o svoj účet, no hlavne, títo ľudia o vás absolútne nemajú záujem. Im je úplne jedno, aký obsah tvoríte, oni chcú len vyhrať niečo, čo ste im sľúbili.

Nikdy nekupujte účty sociálnych sietí od iných užívateľov

Ak vám chce niekto predať účet na sociálnych sieťach, rozhodne ho nekupujte. Problém je, že užívatelia sledovali obsah a daného človeka, ak sa tam zrazu objaví niekto iný, nezaujíma ich to. Budujte si imidž od nuly a zapracujte na sebe.

Využite nástroje pre propagáciu svojich kanálov

Skúste využiť rôzne nástroje pre propagáciu ako sú napríklad: sponzorované príspevky, reklamy a hashtagy… pre zvýšenie vašej viditeľnosti a dosiahnutie väčšieho počtu sledovateľov. Môžete využiť reklamy na sociálnych médiách, ktoré sa zobrazia v správach a výsledkoch vyhľadávania, alebo propagačné posty, ktoré sa zdieľajú na vašom profile.

Optimálne používanie kľúčových slov a hashtagov môže pomôcť zlepšiť viditeľnosť vašich príspevkov na sociálnych médiách. Môžete tiež optimalizovať svoj profil a príspevky pre vyhľadávače, aby boli ľahšie nájdené (SEO optimalizácia). Súťaže a darčeky môžu pomôcť zvýšiť angažovanosť vašej cieľovej skupiny a prilákať nových sledovateľov. Môžete ponúknuť výhry alebo zaujímavé ceny za zdieľanie a komentovanie vašich príspevkov alebo za sledovanie vášho profilu. Na mnohých platformách je táto forma naberania followerov zakázaná, radšej tvorte kvalitný obsah, ktorý napĺňa potrebu ľudí a tí si vás už nájdu.

Buďte pravidelní a konzistentní pri produkovaní

Snažte sa pravidelne zdieľať svoj obsah a udržujte konzistentný štýl. To pomôže budovať vašu značku a získavať verných sledovateľov. Udržiavanie konzistentnej značky a vizuálneho štýlu pomôže vašim sledovateľom rozpoznať váš profil a identifikovať sa s ním. Skúste si stanoviť určitý štýl pre svoje príspevky, ktorý bude v súlade s vašou značkou. Pravidelné zdieľanie kvalitného obsahu je dôležité pre udržanie záujmu vašej cieľovej skupiny. Skúste vytvárať a zdieľať obsah, ktorý bude zaujímavý a relevantný pre vašu cieľovú skupinu.

Produkovať pravidelný a kvalitný kontent je veľmi náročné. Je to jednou s najťažších vecí pri tvorbe pre sociálne siete. Pravidelnosť vašich príspevkov si môžete zabezpečiť tak, že si kontent budete nahrávať a pripravovať vopred niekoľko dní. Napríklad, že jeden deň v týždni naraz natočíte 5 videí na nejakú tému a zrazu máte príspevok na každý deň.

Absolútne nereagujte na negatívne komentáre

Pokiaľ chcete byť influencer, uvedomte si, že vždy sa nájde niekto, komu sa obsah páčiť nebude, jednoducho ho ignorujte. Hovorí sa, že ignorácia je najlepší trest. Prečo by ste mali venovať energiu na niekoho, kto vás nemá rád? Radšej sa venujte tým, ktorí vás radi majú a upevňujte si s nimi vzťah.

Negatívne komentáre, hoci sú negatívne, pomáhajú vám. Negatívne komentáre zvyšujú organický dosah príspevkov z dôvodu vysokej interakcie pod videami. Nemažte negatívne komentáre, nechajte ich tam. Každý inteligentný človek vie, že hejt na internet nepatrí.

Ak ide o negatívne komentáre pri produktoch, na tie je potrebné reagovať, ale tému „Ako reagovať na negatívne komentáre“ si podrobne vysvetlíme inokedy.

Zamerajte sa na príspevky, ktoré príspevky boli najúspešnejšie, ktoré mali najväčší dosah a angažovanosť, ako aj na to, aký typ obsahu vám priniesol najviac konverzií. Na základe identifikovaných oblastí na zlepšenie prispôsobte svoju stratégiu na sociálnych sieťach. Pamätajte si, že analýza výkonu na sociálnych sieťach by mala byť pravidelnou súčasťou vašej stratégie.

Pre úspešné presadenie sa na sociálnych médiách POTREBUJETE MAŤ V PRVOM RADE PRE NIEČO VÁŠEŇ, je dôležité mať jasno v tom, čo chcete dosiahnuť a koho sa snažíte osloviť. Je potrebné si uvedomiť, že nikdy nemôžete tvoriť pre všetkých. Taktiež je nutné vytvárať kvalitný a relevantný obsah, ktorý bude zaujímať vašu cieľovú skupinu a bude sa s ňou angažovať. V neposlednom rade, je dôležité sledovať a prispôsobovať svoju stratégiu v závislosti na úspechu alebo nedostatku úspechu, aby ste neustále zlepšovali svoje výsledky a pamätajte si, že aj zlé komentáre sú dobré.

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

ČÍTAŤ VIAC

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov....

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje...

Čítaj teraz

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je jednou z najťažších skúseností, ktorými môžeme prejsť. Okrem emocionálnej bolesti a smútku sa musíme vysporiadať aj s praktickými záležitosťami, ktoré sú spojené so smrťou. Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali podniknúť, ak vám zomrie...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný čas, a mnohí z nás sa pýtajú: "Ako dlho by sme mali čakať, než začneme znova chodiť na rande?" Odpoveď na túto otázku nie je úplne jednoduchá, ale existujú niektoré zásady, ktoré by ste mali zvážiť. Emócie...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov. Na celom svete však existuje nespočetné množstvo jedinečných a fascinujúcich zvykov, ktoré páry zakomponujú do svojho výnimočného dňa. Jednou z takýchto tradícií, ktorá niektorým môže zdvihnúť obočie, no pre iných má hlboký kultúrny význam, je svadobný...

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje a dôležité informácie ukladajú na internete, je bezpečnosť hesiel jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by sme nemali zabudnúť. Napriek tomu sa stále stretávame s tým, že mnoho ľudí používa slabé a veľmi bežné heslá, čo...

Návod na ospravedlnenie: Učte sa komunikovať so súcitom a empatiou

Vedieť sa ospravedlniť je jednou z najdôležitejších sociálnych zručností, ktoré môžeme mať. Bez ohľadu na to, či sme spravili chybu vo vzťahu, v práci alebo v osobnom živote, schopnosť ospravedlniť sa je kľúčová pre zachovanie zdravých vzťahov a komunikáciu so spolupracovníkmi, priateľmi a rodinou. V tomto článku...

Živelné pohromy Zeme: Strhujúce prírodné katastrofy zachytené na VIDEU!

Príroda nás obklopuje svojou nádherou a nevyspytateľnou silou. Pod jej klamlivým pokojom sa skrývajú nebezpečné javy, ktoré môžu spôsobiť ničivé katastrofy. Tieto udalosti nám pripomínajú, akí malí sme v porovnaní s prírodnými silami a dávajú nám najavo potrebu byť pripravení a informovaní, aby sme mohli reagovať v...

Prečo mačka pradie? Čo znamená, ak moja mačka pradie?

Skúmanie mnohostrannej povahy mačacieho pradenia – Harmonická zmes komunikácie Ako robí mačka? Mačka robí MŇAU. Aké iné zvuky vydáva mačka, či kocúr? Vo svete domestikovaných mačkovitých šeliem je len málo zvukov takých očarujúcich a podmanivých ako jemné bzučanie mačacieho pradenia. Je to symfónia, ktorá rezonuje s tajomstvom, pohodlím a komunikáciou, pričom...

Prekvapujúce potešenie: Uhorka s medom – generačná pochúťka

Vo svete dezertov, kde sa sladkosť a dekadencia často dostávajú do centra pozornosti, čaká na objavenie skrytý klenot: uhorka s medom. Táto nepravdepodobná kombinácia môže na prvý pohľad zdvihnúť obočie, ale vo svojich jednoduchých ingredienciách má históriu bohatú na tradície a chuťový profil, ktorý príjemne prekvapí chuťové...

TOTO STE NEVEDELI: Ako zistiť, či je vajce čerstvé? Kedy je vajce pokazené?

Je vajce ešte dobré? Vajcia sú základnou zložkou mnohých jedál a je dôležité vedieť, ako určiť ich čerstvosť a kvalitu. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako zistiť, či je vajíčko dobré alebo zlé, ako zistiť, aké staré je vajíčko a pár tipov a trikov na varenie...

Stojí za ochutnanie: Melón s osviežujúcou šťavou z citróna

Leto je synonymom pre osviežujúce chute a výnimočné lahôdky, a medzi ne nepochybne patrí aj melón. No predstavte si, že môžete tento už tak lahodný kúsok ovocia ešte viac oživiť a rozjasniť. S novým spôsobom prípravy melóna, ktorý zahŕňa skvostnú šťavu z čerstvého citróna, už nikdy nebudete...

Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti: Rady a zaujímavosti o mravcoch

Ako sa zbaviť mravcov? Mravce sú fascinujúce tvory, no keď si s nimi začneme deliť náš domov, môžu sa stať dosť obťažujúcimi spoločníkmi. Nezvítanými hosťami, ktorí sa rýchlo môžu rozmnožiť a zanechať za sebou neporiadok. V tomto článku sa pozrieme na spôsoby, ako sa zbaviť mravcov v dome...

Zarastanie chĺpkov: Mám vyrážky z holenia alebo ako sa zbaviť červených bodiek po holení

Zarastanie chĺpkov je pre mnohých ľudí nežiadúcou záležitosťou, ktorá môže ovplyvniť ich vzhľad a sebavedomie. Bez ohľadu na pohlavie a vek sa veľa ľudí snaží nájsť spôsoby, ako zamedziť alebo aspoň oneskoriť proces zarastania chĺpkov ako aj obmedzenie výskytu červených bodiek a vyrážok po holení. Našťastie existuje...