štvrtok, 18 apríla, 2024
ÚvodLáska a vzťahySvadobný obrad: ŽENÍCH a...

Svadobný obrad: ŽENÍCH a 5 vecí, ktoré mu behajú po rozume!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Svadobný deň – obdobie, keď sa snívajú sny a plány pre budúcnosť sa pretvárajú do skutočnosti. Pre ženícha a nevestu je toto jedinečné podujatie plné emócií, očakávaní a spomienok. Keď vstupujú do svadobného obradu, ich myšlienky a srdcia sú plné túžob a obáv, radostí a úzkostí.

Avšak medzi týmito vlnami emócií existuje niekoľko základných tém, na ktoré ženích nevesty myslí počas celej ceremoniálnej udalosti. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na top 5 vecí, ktoré prežívajú muži v ich mysliach a srdciach počas svadobného obradu. Od úvah o ich vzájomnej láske až po praktické úvahy o organizácii, tieto myšlienky a emócie tvoria základ svadobného obradu.

1. Príchod nevesty uličkou

Je to ona? Je to moja vyvolená? Prichádzajú očakávania a predstavy o spoločnej budúcnosti. Prichádzajú predstavy o zakladaní rodiny.

Chlapi stojaci pri oltári si chvíle príchodu nevesty k oltáru naozaj vychutnávajú. Chlapi sú väčšinou neskutočne prekvapení, keď vidia nevestu v bielych šatách kráčajúcu svadobnou uličkou v kostole. Vtedy na ženícha doľahne množstvo emócií spojených s uvedomovaním si, že jedna kapitola života končí, druhá začína. Ženích zmäkne a nebojí sa ukázať slzy, je to totiž znakom pevného puta medzi ním a jeho životnou láskou. Plač na svadbe nemôžeme považovať za slabosť, ale za symbol silného psychologického spojenia medzi ním a najdôležitejšou osobou v jeho živote, jeho manželkou.

Ženích stojaci pri oltári v kostole, čakajúci na svoju nevestu, najčastejšie venuje svoje pohľady neveste, ako najmä svojím rodičom a rodičom nevesty. V pohľadoch všetkých je vidieť hrdosť, šťastie a lásku.

Všetko mimo chrám akoby neexistovalo. V tejto chvíli existuje iba moment ženícha a nevesty. Ide o okúzľujúci moment, na ktorom naozaj záleží.

2. Výnimočný svadobný obrad s rodinou a priateľmi

Ženích stojí pred oltárom, čakajúc na svoju nevestu, no okrem nej venuje pohľady najmä svojím rodičom a súrodencom v prvom rade, nasledujú pohľady na rodičov nevesty (či ho náhodou nepreklínajú). Z pohľadov je možné čítať radosť, lásku, hrdosť, pyšnosť. Spríjemnite ženíchovi deň a nevšímajte si len krásnu nevestu, prejavte rešpekt a pyšnosť svojimi pohľadmi. Dajte ženíchovi pocítiť, že mu dôverujete a ste radi, že Vaša dcéra skončila práve v jeho rukách!

Ženíchovi záleží na tom, aby si rozumel ako so svojimi rodičmi, tak s rodičmi svojej nastávajúcej, už to totiž predurčuje harmóniu v manželskom zväzku.

Doprajte ženíchovi cítiť bezhraničné šťastie a ak sa napríklad ako jeho rodičia alebo nastávajúci svokrovci ocitnete v kostole pri svadobnom oltári, pri ktorom stojí ženích, venujte mu príjemné pohľady, prijmite ho do svojej rodiny. Verte, chlapom na tom nesmierne záleží. Chlapov nebavia rodinné rozbroje. Urovnajte svoje vzťahy a užívajte si spoločné momenty. Urobte svadobný deň novomanželom nezabudnuteľný!

3. Kde je svadobný kameraman a svadobný fotograf počas svadobného obradu?

Kam sa podel kameraman, keď nás má teraz nakrúcať? Aha, tam mení batérie na zvukovom zariadení…

Áno, aj toto sú myšlienky ženícha, pretože vie, že aj kameraman, aj fotograf si vypýtajú peniaze. Z tohto dôvodu ženích očakáva, že nič neujde kameramanskému a fotografickému oku.

Priami aktéri svadby, najmä ženích a nevesta, keďže sa ich to priamo dotýka, chcú príjemnú svadobnú pamiatku, takže čokoľvek sa deje, všetko zaujímavé chcú mať zaznamenané.

Svadobný kameraman, svadobný fotograf
Zdroj: Expost.sk

4. Je mi veľmi horúco počas svadobného obradu. Mám náhradnú košeľu?

Nával tepla do celého tela a nervozita spôsobia, že muži, a teda ženích, sa s vysokou pravdepodobnosťou bude potiť na mnohých miestach svojho tela. Vyprané oblečenie v pracom prášku dokáže urobiť veľké fľaky na košeli, či saku.

Chlapi vždy určite ocenia náhradné košele a oblečenie pre podobné prípady, nakoľko, ak by bolo po obrade a oni by boli prepotení, naozaj by sa necítili príjemne, čím by mohlo utrpieť práve ich sebavedomie.

Zdroj: Expost.sk

5. Náklady na svadbu a organizáciu svadby

Všetci vieme, že svadby môžu byť honosné, normálne, alebo takpovediac pokorné. Niekto si potrpí na honosnej svadbe, aby sa ukázal pred ostatnými, iní sú šťastní aj s organizáciou malej svadby. Čo všetko je potrebné na zorganizovanie svadby, to väčšinou určuje ženská polovička, ženícha to buď zabolí alebo nie.

Tu je dôležitá komunikácia a „zloženie klobúku“. Je potrebné vyložiť karty na stôl a všetko si k financiám odkomunikovať. Niekomu finančne pomôže rodina, iným rodina pomôcť nevie. Niektorí si vezmú úver, iní pracujú s tým, čo si môžu dovoliť. Niektorí chlapi sa môžu obviňovať, že žene neurobili krásnu svadbu, iní sú šťastní, že majú aspoň to, čo majú. Dôležitý je nakoniec aj tak moment, kedy sa z dvoch ľudí stane oficiálne „jeden“.

Financovanie svadby je individuálna záležitosť. Mnohí hostia aj počas svadobnej hostiny finančne podporia novomanželov a práve z týchto peňazí môžu byť mnohé položky vyplatené. Ak neviete, aký svadobný dar novomanželom kúpiť, nelámte si ním hlavu, finančnou podporou určite nič nepokazíte. Novomanželov finančná injekcia naozaj poteší a ocenia ju.

Samozrejme, v momente, ak ženích vidí nevestu, idú náklady na svadbu bokom a ženích prežíva najmä príjemný a neopakovateľný moment, no otázka, koľko to všetko stálo: švédske stoly, dekorácie, pozvánky, prípravy… ho jednoducho prepadne, pri pohľade na krásu okolo seba.

Ako teda zhrnúť svadobnú obrad a svadobný deň?

Ženích, stojaci pri oltári, zahľadený do očí svojej nevesty, v tomto svadobnom okamihu prežíva množstvo emócií a myšlienok. Je to chvíľa, ktorá symbolizuje nielen koniec jednej etapy, ale aj začiatok novej cesty, ktorú budú prechádzať spolu. Srdce mu môže byť plné zmiešaných pocitov, no bez ohľadu na to, či je to radosť, nervozita alebo úžas, jedno je isté – táto chvíľa je jedinečná a nezabudnuteľná.

Keď sa ženích otočí a pozrie na svojich rodičov, či rodičov svojej nevesty, v ich pohľadoch nachádza oporu, lásku a hrdosť. Tieto pohľady sú ako magnet, ktorý ho ťahá k rodine a zároveň ho posilňuje v presvedčení, že vstupuje do nového životného obdobia s podporou a láskou svojich blízkych.

Napriek množstvu myšlienok, ktoré môžu prebleskovať v mysli ženícha, v tejto chvíli je dôležité si uvedomiť jednu vec – svadba je nielen o organizácii a financiách, ale najmä o láske a spojení dvoch ľudí. Bez ohľadu na to, aké boli náklady, či aké nečakané prekážky sa mohli objaviť, najdôležitejšie je, že ženích a nevesta idú touto cestou spolu, s láskou a vzájomnou podporou.

Takže nech je svadobný deň plný emócií, nech sa objavia aj drobné prekvapenia, dôležité je uchopiť túto chvíľu s láskou a úprimnosťou. Pre ženícha je toto výnimočný okamih, ktorý si bude pamätať navždy, pretože je to začiatok jeho spoločného života s osobou, ktorú miluje. A v tomto spojení sa nachádza krása a sila svadobného obradu.

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý...

Čítaj teraz

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že sme všetci dôvtipnejší a múdrejší ako generácie pred nami. Ale pravda je zložitejšia, a pokiaľ ide o našich milovaných starých rodičov, v tieni nových technológii, politickej zmeny a špeciálnych manipulačných techník na sociálnych sieťach číha čoraz...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné hojdanie vĺn. Známy zvlnený pohyb sa zrazu premení na skľučujúci pohľad – Mozaiku vody, ktorá vykazuje hrebene stúpajúce v presnej mriežke. Aj keď pripomína scénu zo surrealistického filmu, tento jav, nazývaný „štvorcové vlny“ alebo „prekrížené more“,...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina mužov stala obeťou podvodníkov, ktorí ich presvedčili, aby predali svoje obličky sľubujúc, že im orgány dorastú. Všetko toto sa deje v dedine Hokse, ktorá je teraz známa ako „údolie obličiek“, kde takmer každá domácnosť má skúsenosť...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý ideál, za ktorým sa ľudstvo v dejinách ženie. Vo svete, aj napriek snahám o mier, vznikajú stále nové a nové konflikty, ktoré burcujú spoločnosť a nenávisť v nej. Dosiahnutie trvalého mieru v globálnom meradle je nesmerne...

Najhoršia SVADBA: Nočná mora pre nevestu. TOTO určite nerobte na svadbe!

Vyhnite sa svadobným trapasom! Svadobné oslavy sú plné radosti a emocionálnych okamihov, no môžu sa tiež stať miestom pre nepríjemné situácie, ak nie sú dodržiavané určité spoločenské zásady. Vedieť, čo na svadbe nerobiť, je takmer rovnako dôležité ako vedieť, čo robiť. Nevhodné správanie môže zničiť atmosféru a spôsobiť...

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je vždy ľahká úloha, najmä ak ste už v určitom veku a máte určité skúsenosti s mužmi. Ak patríte do vekovej kategórie od 30 do 60 rokov, možno sa vám zdá, že už nie ste taká príťažlivá...

Ako zvládnuť život na dedine? Dedina alebo mesto?

Ak ste narazili na tento článok, zaujíma vás život na dedine, hľadáte odpoveď na to, či je dobré žiť na dedine, či sa oplatí sťahovať do dediny, aký je rozdiel medzi mestom a dedinou, či je na dedine väčší kľud a jednoducho zvažujete všetky pre a proti...

Nepríjemný zápach z úst je problém, ktorý vám znižuje sebavedomie!

Ako sa prejavuje zápach z úst? Zápach z úst, známy aj ako halitóza, je nepríjemný a intímny problém, ktorý ovplyvňuje sebavedomie človeka a celkovo aj jeho spoločenský život. Zápach z úst je najčastejšie spôsobený nahromadenými baktériami v ústnej dutine. Baktérie môžu uvoľňovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré sú príčinou...

Satelitné informácie v REÁLNOM ČASE na týchto weboch!

Disponovať najaktuálnejšími informáciami priamo zo satelitov z celého sveta, v reálnom čase je vzrušujúce pre každého pozorovateľa, ktorý má rád o všetkom prehľad. V tomto článku prinášame 3 najzaujímavejšie weby, ktoré sú užitočné a zároveň si nimi môže čitateľ rozšíriť svoje obzory. Počasie v reálnom čase, celosvetové...