sobota, 27 apríla, 2024
ÚvodTipy a trikyTýchto 5 vecí vám...

Týchto 5 vecí vám zmení život od základov! Úspech zaručený!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Životy mnohých ľudí sú pestré, usporiadané a plné elánu. Ako to tí ľudia robia? Čo robím zle? Prečo sa mi nedarí? Celý život ma prenasleduje len nešťastie a ja stále neviem prečo. Čo mám urobiť, aby som sa cítil lepšie? Ako začať riešiť to, že sa mi nedarí? Existujú rady, od ktorých sa môžem odraziť? Ak hľadáte odpovede aj na tieto otázky, ste tu správne! Spísali sme pre vás TOP 5 vecí, ktoré možno nerobíte dostatočne.

Ak sa budete držať našich rád a skutočne vám záleží na výsledkoch, tak určite čoskoro spozorujete zmenu! Pokiaľ máte pocit, že veď vy všetky rady viete, dovoľte nám ich pripomenúť vám aj s naším vysvetľovaním, časom totiž človek zabúda a potrebuje si ich opäť uvedomiť a obnoviť. Budeme radi, ak nám dáte vedieť, napr. cez náš Facebook, či ste zistili, v čom ste slabí, vďaka tomuto článku. A tiež, ak vám článok pomôže si niečo pripomenúť alebo uvedomiť, doprajte to aj svojim priateľom, prepošlite im tento článok. Ďakujeme, že ste s nami! Teraz sa pohodlne usaďte a skúsme sa spoločne zamyslieť:

1. Ako zlepšiť svoj časový manažment?

Všetci sa niekedy stretávame s problémami pri riadení svojho času. Väčšinou trávime príliš veľa času pri nepodstatných veciach, čo vedie k stresu a pocitu, že nám nezostáva čas na dôležité veci. Riešením môže byť stanovenie si priorít, vytvorenie denného harmonogramu a odstránenie rušivých faktorov.

Časový manažment je zručnosť, ktorú je možné naučiť sa a zlepšovať. Podľa štúdie z roku 2019, ľudia, ktorí majú lepší časový manažment, sú spokojnejší so svojím životom, majú vyššiu sebaúctu a menej trpia depresiou a úzkosťou.

Náš časový harmonogram nemusí byť úplne presný, ale presnejšie rozloženie dňa nám rozhodne pomôže orientovať sa aspoň približne a staneme sa efektívnejšími. Čím lepšie si navrhneme náš harmonogram, tým viac stresu z nás odpadne a my budeme pripravenejší na deň.

Dajte prioritu správnym veciam a činnostiam. Hľadajte ciele a robte tie úlohy, ktoré nie sú zbytočné a posúvajú vás vpred. Ísť vpred potrebujete neustále, aby ste nezaspali dobu a nestali sa staromódnymi. Sledujte, čo sa deje okolo vás a pozorujte to s nadhľadom. Neskáčte do vecí po hlave, ale naozaj si premyslite, či je daná činnosť hodná vášho času. Život je krátky a náš čas je preto veľmi cenný, preto k tomu aj pristupujte s patričnou dôležitosťou.

Niektoré tipy na zlepšenie časového manažmentu sú:

  • Používanie kalendára alebo plánovača na zaznamenávanie termínov a úloh.
    Na to vám postačí malý diár, do ktorého si zároveň budete zapisovať všetky podstatné veci, ktoré jednoducho potrebujete stihnúť, tzv. „to do list“.
  • Rozdeľovanie veľkých projektov na menšie a konkrétnejšie kroky.
    Ak sa na projekt pozrieme ako na celok, môže nám po chrbte prejsť mráz a prepadnúť nás panika. Musíte ísť postupne a zamerať sa na detaily. Nikto nezbohatol zo dňa na deň, vždy tam bolo postupné úsilie a malé krôčiky ku vysnenému finále.
    Nenaháňajte sa, nepanikárte a zamyslite sa nad malými krôčikmi, v ktorých zotrvajte. Majte disciplínu.
  • Nastavovanie realistických cieľov a odmeňovanie sa za ich dosiahnutie.
    Mnohí si ako novoročné predsavzatia zvyknú dať napr. schudnem, no bez akýchkoľvek kontrolných bodov. Ak chcete predsavzatie naplniť, povedzte si to inak: „V ďalšom roku schudnem 30 kilogramov.“

    Následne si vezmite pero, papier a zapíšte si priebežný harmonogram chudnutia, napr. v januári schudnem 2 kilá, vo februári schudnem 2 kilá. Ak to máte, zamyslite sa nad cestou, ako to dosiahnuť.

    Čo pre to urobím? Potrebujem si predplatiť vstup do fitka, potrebujem každý deň ísť aspoň na jednu hodinu na bicykel, potrebujem si kúpiť raz týždenne tieto a tieto zdravšie potraviny. Zrazu vidíte, že jeden nekonkrétny, všeobecný a určite nefungujúci cieľ sme si rozložili do čiastkových cieľov, a tie už nie je také zložité plniť. Potrebná je ale disciplína a POMENOVAŤ SI PRESNE SVOJE ČIASTKOVÉ CIELE!
  • Vyhýbanie sa multitaskingu a sústredenie sa na jednu konkrétnu vec.
    Je naozaj nešťastné, pustiť sa do všetkého a nedokončiť nič. Choďte postupne: určite priority jednotlivým činnostiam a choďte po poradí. Jedno splníš, vyškrtneš, ideš na ďalšie. Takto splníte všetky zadania omnoho skôr, než keby ste sa sústretili na 10 úloh naraz. Ak na vás niekto robí tlak, nebojte sa mu povedať, že aktuálne musíte dokončiť rozrobený projekt. Ak si vy neustrážite svoje riadenie projektov, tak nikto na to za vás nebude prihliadať. Ľudia sú sebeckí a im je jedno, či ste spali, alebo nie. Nestresujte sa. Pracujte s kľudom a rozvahou!
  • Hľadanie spôsobov, ako eliminovať alebo minimalizovať rušenie, ako sú sociálne médiá, televízia alebo hluk.
    Ak potrebujete dokončiť nejakú úlohu alebo sa niečo potrebujete naučiť, odstráňte všetky rušivé elementy. Skrolovanie sociálnymi sieťami vám narúša tok myšlienok. Buďte efektívny a stanovte si čas, koľko sa budete venovať danej úlohe. Určite si napríklad asi 40 minút čistého času, kedy sa budete venovať iba jednej úlohe bez prerušenia a chytania mobilu do rúk.

    Venovať sa činnostiam, ktoré nesúvisia s úlohou vám nesmierne predlžuje čas dokončenia, keďže rozbijete reťazec myšlienok, do ktorého ste sa dostali. Ak má byť niečo dokončené, sústreďte sa naplno, vaša myseľ totiž najprv skúma danú problematiku a až po nejakom čase začína spúšťať hlbokú kreativitu v danej problematike.

    Nerozbíjajte tok myšlienok nechcenými vplyvmi! Buďte voči sebe a svojej úspešnej budúcnosti striktní! Sústreďte sa! Zapisujte si na papier vaše nápady a tie ďalej rozvíjajte, všetko si zapisujte. To, čo si nezapíšete na papier jednoducho neexistuje!

2. Ako zlepšiť komunikáciu?

Výborná komunikácia je kľúčovým aspektom nášho osobného i profesionálneho života. Ak cítime, že by sme mohli komunikovať efektívnejšie, mali by sme investovať čas do zdokonalenia našich komunikačných schopností. To zahŕňa aktívne počúvanie, jasné vyjadrovanie a schopnosť vyriešiť konflikty. Komunikácia je nielen o tom, čo hovoríme, ale aj o tom, ako to hovoríme, ako reagujeme na druhých a ako si budujeme vzťahy. Ľudia, ktorí majú lepšie komunikačné schopnosti, sú úspešnejší v práci, majú lepší sociálny život a sú šťastnejší.

Niektoré tipy na zlepšenie komunikačných schopností sú:

  • Používanie neverbálnej komunikácie tzv. reč tela, ako je očný kontakt, úsmev a gestikulácia.
    Výraz neverbálna komunikácia ste už určite počuli. Sú to nenápadné nuansy, ktoré si človek, s ktorým komunikujete, všíma a na základe nich vás hodnotí a má z vás tzv. prvý dojem. Nepodceňujte neverbálnu komunikáciu, ktorou dávate človeku jasne najavo, či sa o danú problematiku úprimne zaujímate, alebo vás to nezaujíma. Dbajte na to, aby ste pôsobili priateľsky a odborne. Majte odstup od človeka, ale zároveň majte pod kontrolou to, ako sa prezentujete rečou svojho tela.
  • Pýtanie sa otázok a prejavovanie záujmu o to, čo hovorí druhá strana.
    Stáva sa, že napr. muž a žena, ktorí si vybehnú na rande, sa dostanú do komunikačnej krízy. Stáva sa to práve vtedy, keď sa nepočúvajú navzájom a strmhlav kladú nelogické otázky, ktoré vôbec nezapadajú do štruktúry rozhovoru. Zaujímajte sa, a ak ten druhý nastolí nejakú tému, nepreklopujte to na to, čo chcete hovoriť vy. Načúvajte ako dobrý poslucháč a reagujte. Z

    aujímajte sa o druhého človeka, dajte mu pocit dôležitosti a ten si to bude patrične vážiť. Niekto sa vám sťažuje, že má rodinné ťažkosti? Nechajte ho otvoriť sa vám a načúvajte, prejavte pochopenie a podporte ho. Tu si však treba dávať pozor na toxických ľudí, predsalen nie ste bútľavá vŕba, skúste viesť komunikáciu z nadhľadom, nedovoľte, aby aj vás prepadla depresia.
  • Opakovanie toho, čo sme pochopili, aby sme overili správnosť a zabránili nedorozumeniam.
    Rekapitulácia informácií vždy pomôže a pokiaľ vám je niečo nejasné, spýtajte sa opäť. Žiadna otázka nie je hlúpa, pokiaľ vás má posunúť vpred.
  • Vyjadrovanie našich názorov a potrieb asertívne a s rešpektom.
    V živote stretneme ľudí, šéfov, jednotlivcov, ktorí nás nahnevajú alebo si kladú podmienky, s ktorými nesúhlasíme. Najhoršie, čo môžete urobiť je začať hádku a rozprúdiť spŕšku nenávisti v spojení s vulgarizmami. Nenadávajte nech ste akokoľvek nahnevaní.

    Prejavte úctu k človeku napriek tomu, že nesúhlasíte. Vyslovte názor, prečo nesúhlasíte, prečo vám to škodí a navrhnite riešenie. Nadávať vie každý, ale prichádzať s kompromisnými riešeniami, to je už kapitola pre tých najlepších. Keď najbližšie budete v situácií, kedy budete chcieť niekomu „šplechnúť celú pravdu do očí“, 10x sa zamyslite a hlavne vážte slová. Z hádky totiž nikto nevyjde víťazne! Buďte asertívni!
  • Počúvanie spätnej väzby a prijímanie konštruktívnej kritiky bez obrany alebo útoku.
    Platí základné pravidlo: pokiaľ niekomu na vás záleží, venuje vám svoj čas a veľmi rád vám ponúkne kritiku vašej práce aj s návrhmi na možné riešenia. Neurážajte sa, kritiku si pytajte, pretože práve tá vás posúva vpred a pomáha vám zlepšiť váš prístup, vaše služby a všetko, čo sa vás týka. S kritikou nemusíte súhlasiť, ale ak vám niekto venuje čas a ponúka vám svoj pohľad na vec, poďakujte mu a zamyslite sa nad tým.
    Ak na vás dotyčnému nezáleží, nepovie nič a zostane ticho. Kritiku treba vedieť prijať. Kritiku si vážte!

3. Ako žiť zdravšie?

Zdravie je nesmierne dôležité, no mnohí z nás často zanedbávajú základné zásady zdravého životného štýlu. Zlepšenie sa v tejto oblasti môže zahŕňať pravidelné cvičenie, zdravú stravu a dostatok spánku. Je to investícia do nášho fyzického a duševného zdravia. Zdravý životný štýl má množstvo pozitívnych účinkov na naše telo i myseľ. Ľudia, ktorí dodržiavajú zdravý životný štýl, majú nižšie riziko chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, cukrovka alebo rakovina. Tiež majú lepšiu náladu, pamäť a koncentráciu.

Niektoré tipy na zlepšenie zdravého životného štýlu sú:

  • Cvičenie aspoň 30 minút denne, najlepšie v kombinácii areobiku a silového tréningu.
    Za cvičenie môžete považovať aj prácu v záhrade. Dôležitá je konzistentnosť a vytrvalosť. Úplne to preháňať nemusíte, pretože ak sa na niečo príliš zameriate, môžete z toho „vyhorieť“, niekedy je menej viac. Hlavne si dajte predsavzatie, každý deň aspoň chvíľu, aby ste rozprúdili krv v žilách, a aby sa vám trochu rozprúdil váš metabolizmus.
  • Jedlo pestrej a vyváženej stravy, ktorá obsahuje veľa ovocia, zeleniny, celozrnných produktov, bielkovín a zdravých tukov.
    Ak už chcete začať cvičiť, musíte si uvedomiť, že udržovanie kondície a dokonca svalovej hmoty neznamená, že budete jesť 3x za deň poriadne porcie. Naberanie váhy a udržovanie sa fit je z veľkej časti o pravidelnom jedení v menších dávkach, aj každé dve hodiny. Dokáže to byť dosť náročné na peniaze, pretože zrazu si uvedomíte, koľko veľa energie spálite a koľko jej treba prijať, aby to malo ten správny efekt.

    Udržovanie svojej línie znamená, nerobiť telu šoky: jesť pravidelne je základ. Nedopustite, aby vám „škvŕkalo“ v bruchu, pretože ak následne niečo zjete, tak telo, aby sa chránilo, to začne hneď núdzovo ukladať do tukov, a potom čo? Priberáte.
  • Pitie dostatku vody a obmedzenie alkoholu a sladených nápojov.
    Kolegyňa v práci cítila, že mám studené ruky a odporúčila mi, aby som sa napil, ak chcem mať opäť teplé ruky. Vysvetlila mi, že doplnenie tekutín zlepší krvný obeh, zriedi krv a tým pádom sa mi dostáva teplá krv do celého tela a všetkých končatín. Logiku to dáva, však? Ak budete mať studené ruky, vypite aspoň pol litra vlažnej vody. Nezabudnite nám dať vedieť, či zafungovalo. Nám zafungovalo.

    Alkohol ten neprospieva zdraviu a koledujete si tým naozaj o zdravotné ťažkosti. Následne bojovať z alkoholizmom, kedy si už telo alkohol žiada, inak neposlúcha, to už je vážny problém a hoci si myslíte, že to zvládate, stiahne vás to na dno, pokiaľ to nezastavíte včas. Na rodinnom prípitku alebo uvedomelom prípitku s priateľmi nie je nič zlé. S vysokými dávkami alkoholu súvisia aj výpadky pamäte nasledujúce dni a to vás môže dostať do situácií, že keď sa budete s niekym rozprávať, odrazu sa zaseknete a nebudete vedieť pokračovať.
  • Spánok aspoň 7 hodín denne a dodržiavanie pravidelného spánkového režimu.
    Čím je ľudský organizmus starší, tým potrebuje viac oddychu. V súčasnom rýchlom svete, kde sa človek nadrie, či už fyzicky, alebo psychicky, poriadny oddych a spánok je jednoducho nutnosť. Ak neviete zaspať, kontaktujte psychiatra a ten vám pomôže váš spánkový režim napraviť. Všetko je riešiteľné, len sa prestaňte sťažovať a urobte niečo pre to, aby ste skutkový stav napravili. Nájdite zdroj vašich problémov so spánkom.
  • Znižovanie stresu a uvoľňovanie napätia prostredníctvom relaxačných techník, ako je meditácia, jóga alebo dýchanie.
    Každý človek má svoje spôsoby relaxácie, je len potrebné nájsť to niečo, čo vás uvoľní a odrelaxuje: Je to sedenie v záhrade? Pozeranie do krbu? Je to úplné ticho v miestnosti? Je to prechádzka v prírode bez vašich detí? Oddychujte a nenechajte sa rušiť, pomôže to aj vašim ďalším životným nápadom a plánom. Keď oddychujete, váš mozog si memoruje zažité udalosti a spomienky tak, aby ich mohol kedykoľvek v budúcnosti využiť.

4. Ako rozvíjať svoju osobnosť?

Nikdy nie je neskoro začať pracovať na sebe a budovať svoju osobnosť. Ako malé deti nám boli podsúvané rôzne podnety, ktoré nás rozvíjali. V živote človeka však nastáva čas, kedy sa začneme vzďaľovať od svojich rodičov a začíname ísť svojou cestou. Čím skôr pochopíme, že sami sme si strojcom svojho šťastia, tým lepšie pre nán.

Každý z nás má miesto na zlepšenie v oblasti osobného rozvoja. To môže zahŕňať potrebu čítať viac kníh, učenie sa nových zručností, naberanie nových skúseností alebo pracovanie na emocionálnej inteligencii.

Osobný rozvoj je kľúčom k lepšiemu sebapoznaniu a sebauspokojeniu. Osobný rozvoj nám pomáha pochopiť zmysel nášho života, rozvíjať naše silné stránky a prekonávať naše strachy. Ľudia, ktorí dbajú na svoj psychický vývoj a mentálny rast, majú vyššiu sebadôveru, motiváciu a spokojnosť so životom. Tiež majú lepšie vzťahy s druhými a sú otvorenejší zmenám a novým príležitostiam.

Niektoré tipy na zlepšenie osobného rozvoja sú:

  • Stanovovanie si osobných cieľov a sledovanie pokroku.
    Jeden pán profesor raz povedal motto, ktoré sa človeku vryje do pamäte, to motto znie: „Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde.“
    Motto hovorí o tom, že je dôležité vedieť, za čím v živote kráčame, aby sme tomu vedeli prispôsobiť našu životnú cestu. Bez cieľov sme stratení a blúdime v nekonečnom oceáne možností, bez záchytných bodov. Chyťte sa vidiny dosiahnuť nejaký konkrétny cieľ a kráčajte vpred! Pravidelne, napr. každý mesiac, si rekapitulujte, kam ste sa posunuli a čo všetko ste v priebehu daného mesiaca urobili alebo vytvorili. Buďte produktívni, pretože ak nebudete produktívni vy, bude produktívny niekto iný a ten niekto iný vám v budúcnosti vezme potencionálnu ženu alebo vašu prácu, pretože bude lepší, než ste vy.
  • Čítanie kníh alebo článkov o témach, ktoré nás zaujímajú alebo inšpirujú.
    Čítať beletriu je síce pekné a aj sa to hodí, pokiaľ by ste chceli byť scenáristami, keď sa však chcete zlepšiť v nejakom konkrétnom odbore, potrebujete čítať odbornú literatúru, ktorá vás zavedie do tajov kľúčových slov danej problematiky. Z tejto náučnej literatúry zistíte súvisiace frázy, kľúčové slová a informácie, ktoré následne váš mozog začne spracovávať a vy sa v problematike začnete ešte viac orientovať. Následne pochopíte rôzne súvislosti, ktoré vám dovtedy nedávali zmysel, čím sa zlepšujete a stávate sa múdrejšími a osvietenejšími.

    Keď čítate niečo, čo chcete čítať, váš mozog si to omnoho lepšie zapamätá, pretože je veľký rozdiel, keď vás niekto núti sa učiť (napr. v škole) a je rozdiel, keď sa to VY CHCETE NAUČIŤ a zaujíma vás to. Nájdite si hobby a pátrajte po informáciách z kníh alebo čerpajte z internetu. Dnes je na YouTube naozaj všetko, stačí zadať kľúčové slovo, ktoré ste sa v literatúre dočítali… Nájdite si niečo, pre čo budete mať vášeň, nájdite si tému, ktorou budete posadnutí.
  • Učenie sa nových zručností alebo hobby, ktoré nás bavia a rozvíjajú naše zručnosti.
    Rok má 365 dní a my žijeme vo svete plnom informácií. Každý deň sa naučte zručnosť, ktorá vás posunie vpred, hoci aj malú vec. Za rok sa tak naučíte 365 nových vecí, ktoré zvýšia vašu hodnotu a cenu práce. Tí, ktorí sa nevenujú rozvoju svojej osobnosti jednoducho stoja na mieste a potom len nadávajú na život, že aký je neférový.

    Život praje tým, ktorý na sebe pracujú v rôznych smeroch. Takže pamätaj:
    „Uč sa všetko čo môžeš, od kohokoľvek koho môžeš, čokoľvek čo môžeš, pretože príde čas, kedy budeš rád, že si tak spravil.“
  • Pracovanie na emocionálnej inteligencii, ktorá zahŕňa schopnosť rozpoznávať, vyjadrovať a regulovať svoje emócie, ako aj sympatizovať s ľuďmi.
    Nie sme stroje a každý potrebuje pochopenie. Máte podriadených? Doprajte im pochopenie, pochváľte ich, potešte ich, dajte im pocit dôležitosti. Dajte im najavo, že vám na nich záleží.
    Ak patríte medzi zamestnancov, ktorí majú nadriadených, tak určite poznáte akí bývajú nadriadení, kolegovia, klienti. Niektorí sú na nezaplatenie, iných by ste už nikdy viac nestretli. Prejavte empatiu a snažte sa na riešený problém pozrieť aj z druhej strany. Prečo dotyčný reaguje tak ako reaguje? Má na to dôvod? Stalo sa niečo? Trápi ho niečo? Viem mu nejako pomôcť?
    Žijeme na planéte Zem, veľký balvan letiaci vesmírom niekam do nekonečna, buďme na seba milí a každý konflikt riešme s chladnou hlavou.
  • Hľadanie spätnej väzby od ľudí.
    Ak na sebe pracujete, buďte otvorení názorom ľudí na vás. Spätná väzba je dôležitá pre vaše správne formovanie a rast v danom obore. Konfrontujte vaše názory v danej tématike, diskutujte, hľadajte problémy a riešenia, spolupracujte. Čím viac hláv sa dá dokopy, tým lepší výsledok vašej práce môže vzniknúť. Neuzatvárajte sa do seba, nebuďte hrdinom. Nebojte sa pýtať si odozvu alebo recenziu na vašu prácu a vás ako osobu. Ľudia okolo vás vám vedia tzv. nastaviť zrkadlo, dovoľte im to. Obohatí vás to!

5. Ako s niekým nadviazať dobrý vzťah?

Vzťahy s rodinou, priateľmi a kolegami hrajú dôležitú úlohu v našom živote. Pokiaľ by sme mohli byť v týchto vzťahoch lepší, mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako viac investovať do nich. To zahŕňa prejavenie lásky a vľúdnosti, počúvanie potrieb druhých a schopnosť riešiť konflikty zdravo a konštruktívne. Rozvoj vzťahov nám pomáha budovať silné sociálne väzby, ktoré sú zdrojom podpory, radosti a zmyslu. Ľudia, ktorí majú kvalitné vzťahy, sú šťastnejší, zdravší a dlhšie žijú. Tiež majú lepšiu sebaúctu a odolnosť voči stresu.

Niektoré tipy na zlepšenie rozvoja vzťahov sú:

  • Trávenie času s ľuďmi, na ktorých nám záleží.
    Čím sme starší, tým máme viac povinností a zrazu sa ocitneme v začarovanom pracovnom kruhu, z ktorého niet cesty von. Ak vám na niekom záleží, dajte mu to najavo, strávte s ním niekoľkokrát do mesiaca čas. Čas je to najcennejšie, čo človeku môžete dať. Nad kým teraz rozmýšľate? Nečakajte a hneď teraz choďte svojím blízkym napísať správu alebo zavolať. Vymyslite spoločnú akciu a hlavne: NEODKLADAJTE TO!
  • Vyjadrovanie našej vďaky, ocenenia a uznania za to, čo robia pre nás.
    Najsilnejšou ľudskou pohnútkou je túžba stať sa dôležitým. Dajte dôležitosť vašim blízkym. V čase Vianoc môžete svoju vďaku prejaviť napríklad poslaním vianočného pozdravu. Nie je nad to otvoriť počas zasneženého chladného dňa poštovú schránku, v ktorej sa objaví vianočná pohľadnica. To človeka zahreje pri srdci.
  • Hľadanie kompromisov a riešení, ktoré uspokoja obe strany v prípade sporu.
    Pokračujte v čítaní ďalšieho poučného článku k súvisiacej téme: Hádky sú zbytočné!

Dočítali ste článok až sem? Rozhodne vás zaujal!
Povedzte o ňom aj svojim známym, zazdieľajte im ho a sledujte nás na Facebooku!

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý...

Čítaj teraz

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že sme všetci dôvtipnejší a múdrejší ako generácie pred nami. Ale pravda je zložitejšia, a pokiaľ ide o našich milovaných starých rodičov, v tieni nových technológii, politickej zmeny a špeciálnych manipulačných techník na sociálnych sieťach číha čoraz...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné hojdanie vĺn. Známy zvlnený pohyb sa zrazu premení na skľučujúci pohľad – Mozaiku vody, ktorá vykazuje hrebene stúpajúce v presnej mriežke. Aj keď pripomína scénu zo surrealistického filmu, tento jav, nazývaný „štvorcové vlny“ alebo „prekrížené more“,...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina mužov stala obeťou podvodníkov, ktorí ich presvedčili, aby predali svoje obličky sľubujúc, že im orgány dorastú. Všetko toto sa deje v dedine Hokse, ktorá je teraz známa ako „údolie obličiek“, kde takmer každá domácnosť má skúsenosť...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý ideál, za ktorým sa ľudstvo v dejinách ženie. Vo svete, aj napriek snahám o mier, vznikajú stále nové a nové konflikty, ktoré burcujú spoločnosť a nenávisť v nej. Dosiahnutie trvalého mieru v globálnom meradle je nesmerne...

Najhoršia SVADBA: Nočná mora pre nevestu. TOTO určite nerobte na svadbe!

Vyhnite sa svadobným trapasom! Svadobné oslavy sú plné radosti a emocionálnych okamihov, no môžu sa tiež stať miestom pre nepríjemné situácie, ak nie sú dodržiavané určité spoločenské zásady. Vedieť, čo na svadbe nerobiť, je takmer rovnako dôležité ako vedieť, čo robiť. Nevhodné správanie môže zničiť atmosféru a spôsobiť...

Svadobný obrad: ŽENÍCH a 5 vecí, ktoré mu behajú po rozume!

Svadobný deň – obdobie, keď sa snívajú sny a plány pre budúcnosť sa pretvárajú do skutočnosti. Pre ženícha a nevestu je toto jedinečné podujatie plné emócií, očakávaní a spomienok. Keď vstupujú do svadobného obradu, ich myšlienky a srdcia sú plné túžob a obáv, radostí a úzkostí. Avšak...

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je vždy ľahká úloha, najmä ak ste už v určitom veku a máte určité skúsenosti s mužmi. Ak patríte do vekovej kategórie od 30 do 60 rokov, možno sa vám zdá, že už nie ste taká príťažlivá...

Ako zvládnuť život na dedine? Dedina alebo mesto?

Ak ste narazili na tento článok, zaujíma vás život na dedine, hľadáte odpoveď na to, či je dobré žiť na dedine, či sa oplatí sťahovať do dediny, aký je rozdiel medzi mestom a dedinou, či je na dedine väčší kľud a jednoducho zvažujete všetky pre a proti...

Nepríjemný zápach z úst je problém, ktorý vám znižuje sebavedomie!

Ako sa prejavuje zápach z úst? Zápach z úst, známy aj ako halitóza, je nepríjemný a intímny problém, ktorý ovplyvňuje sebavedomie človeka a celkovo aj jeho spoločenský život. Zápach z úst je najčastejšie spôsobený nahromadenými baktériami v ústnej dutine. Baktérie môžu uvoľňovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré sú príčinou...