utorok, 16 júla, 2024
ÚvodTipy a trikyOdfoťte si peknú profilovú...

Odfoťte si peknú profilovú fotografiu na sociálne siete! TAKTO to docielite!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Tento článok venujeme najmä čitateľom a čitateľkám, ktorí vždy žasli nad tým, aké majú niektorí ľudia pekné fotografie na profilovej fotografii Facebooku alebo na zoznamkách. Vždy ste obdivovali ľudí s peknými fotografiami a vaša fotografia bola vždy akási slabá, nepodarená, nudná? Ste na správnom mieste, vysvetlíme vám úplne jednoduché pravidlá profilovej fotografie, ktorou oslovíte vašich priateľov alebo prípadných partnerov a partnerky na zoznamkách! Toto je 5 tipov od profesionálna fotografa!

Máte iba mobil, ktorý fotí a myslíte si, že na to, aby ste mali peknú fotografiu si musíte zohnať fotografa? Mýlite sa. Fotografa nie vždy potrebujete, úplne stačí to skúsiť svojpomocne. Nasledujte tieto kroky a uvidíte, že sa vám podarí odfotiť úžasná profilovka na Facebook alebo zoznamky.

1. Dbajte na to, čo máte v pozadí

Mnohí ste sa stretli s tým, že ľudia na profilovej fotografii sú odfotení napríklad v kúpeľni pri kachličkách, sedia so svojou polovičkou a za nimi sú v kompozícií vidieť odpadkové koše a špinu ulice, stará babička v pozadí žehlí pokrčené prádlo na žehliacej doske, alebo nedajbože vám počas fotenia v pozadí kypí vriaze mlieko, či mnohé iné. To sú všetko veci, ktoré škodia vašej profilovej fotke.

Ak sa budete fotiť, nepozerajte iba na seba a svoju tvár na displeji mobilu, ale pozerajte sa aj za seba a klaďte si nasledovné otázky:

  • Mám za sebou neporiadok?
  • Mám za sebou odpadkový kôš alebo vytŕčajúce káble z elektrickej zástrčky?
  • Vyzerá prostredie, v ktorom som upratane a reprezentatívne?
  • Nachádzajú sa vo fotografii veci, ktoré nechcem ukázať svetu?
  • Viem osvetliť pozadie dodatočným svetlom, aby moja fotografia vyzerala živšie a vo fotografii som vynikol?

2. Fotografujte sa s úsmevom a priateľmi!

Najviac ľudí oslovíte, ak vyžarujete pozitívnu energiu a práve pozitívna energia prichádaza s úsmevom. Ale odkiaľ prichádza úsmev? Od ľudí naokolo!

Ktorou fotkou si myslíte, že zaujmete potencionálneho partnera, či partnerku: fotografiou, kde ste v kúpeľni s deprimovaným výrazom alebo fotkou, na ktorej ste všetci s priateľmi vysmiatí a bavíte sa niekde v prirodzenom prostredí (na lúke, v podniku, v reštaurácií, na rodinnej oslave, na svadbe)?

Verte tomu, že vo fotografii vyhráva spontánny, úprimný a nenásilný úsmev. Nasilu vycerovať zuby preto nemá význam. Ľudia vo svojom podvedomí analyzujú to ako na fotografii pôsobíte napr. či ste štastní, sami, na akom mieste sa fotíte a podobne.

Na základe prirodzenosti úsmevu na vašej fotografii si potenciálny partner zo zoznamky hovorí: „Ok, tak táto žena sa príliš opúšťa, lebo sa neusmieva alebo sa usmieva nasilu, radšej skúsim nájsť ďalšiu.“

3. Nefoťťe sa z nadhľadu a s našpúlenými perami

Fotografia z nadhľadu je fotografia, kedy fotograf drží mobil v ruke, mierne nad úrovňou hlavy a nasmeruje mobil smerom na vlastnú tvár. S týmito fotografiami sa dalo stretnúť najmä pred niekoľkými rokmi, v súčasnosti sú fotografie z nadhľadu už na ústupe, avšak stále sa nájdu priekopníci a priekopníčky tohto nešťastného fotografického smeru (tento trend si môžeme pamätať v spojitosti s trendom EMO).

Pri fotografovaní svojej vlastnej fotografie pomocou mobilu, nezdvíhajte ruku s mobilom do hora, ale keď už, snažte sa mobil udržať na vašej úrovni, prípadne mierne pod úrovňou hlavy.

Fotografia z nadhľadu (ak máte mobil mierne nad sebou) vás vizuálne ubíja smerom do zeme, stávate sa vizuálne submisívnym a podriadeným človekom.

Dajte svetu najavo, že ste silná osobnosť, skúste sa odfotiť práve naopak, z podhľadu. Podhľad je typ fotografovania, kedy je mobil, ktorým fotíte svoju tvár, pod úrovňou hlavy a pliec. Poznáte všetky tie plagáty filmových hrdinov? Spomeňte si, ako sú na filmovom plagáte odfotení. Fotografovaní sú zdola, však? Preto pôsobia dominantne, odvážne, sebavedomo a hrdinsky predsa! Skúste to aj vy! Foťte sa viac zdola, ale nepreháňajte to! Buďte decentní a nenásilní.

Všetci majú radi zdravo sebavedomých ľudí! Povedzte to fotografiou.

4. Tvár ako bublina

Fotiť si tvár mobilom môže byť celkom výzva, no ak si osvojíte pravidlo priblíženia záberu, budete vyzerať úplne inak, reálnejšie a hlavne krajšie!

Ak fotíte svoju tvár zo vzdialenosti okolo 30 centimetrov (príliš blízko), vaša tvár bude pravdepodobne vyzerať ako bublina alebo akoby vás doštípali včely a ste opuchnutí. Jednoducho ste príliš blízko mobilu a jeho objektív vám deformuje tvár (efekt kukátka). Napraviť túto deformáciu tváre na fotografii viete okamžite a úplne jednoducho!

Skúste svoj mobil od seba vzdialiť na väčšiu vzdialenosť a na svoju tvár sa tzv. priblížte zoomom (transfokujte). Vaša tvár bude mať reálnejšie rysy a proporcionalita hlavy, nosa, uší sa vyrovná. Váš vzhľad bude prirodzenejší a pre oko pozorovateľa príjemnejší.

5. Selektujte, selektujte a selektujte

Mnohí ľudia majú tendenciu odfotografovať sa niekoľko krát a na svoje sociálne siete nahrať všetky tieto fotografie. CHYBA! Tajomstvo úspechu je jednoduché.

Ak chcete mať pekné fotografie, musíte veľa fotiť a za ďalšie je potrebné selektovať, selektovať a selektovať. Ak odfotíte 20 fotografií svojej tváre alebo v jednom priestore, nesnažte sa ich na internet nahrať všetky. Selektujte, vyberajte a zvoľte jednu jedinú, ale tú najlepšiu!

Aj v prípade, ak na internet nahráte 100 fotografií z dovolenky, získate len málo lajkov, pretože silu, ktorú by mohol mať váš dovolenkový príspevok jednoducho roztrieštite. Vyberte z dovolenky len 5 až 10 najlepších a vizuálne zaujímavých fotografií a sami uvidíte, že úspech sa dostaví takmer okamžite.

Práve selektovanie fotografii v mobile alebo na počítači je jeden z najdôležitejších krokov. Pri selektovaní a vyberaní správnej fotografie totiž dochádza v hlave fotografa k porovnávaniu a dedukovaniu: Je táto fotografia lepšia od predošlej? Prečo je táto fotografia lepšia? Je na tejto fotografii krajšie svetlo? Mám na fotografii lepší úsmev? Mám na tejto fotografii lepšie pozadie? Robím na tejto fotografii nepodarenú grimasu?

Vždy keď fotografujete, pomenujte si presne, čo sa vám na danej fotografii nepáči a pri ďalšom pokuse tento nedostatok vylepšite.

Poctivé selektovanie fotografií z vás robí lepších fotografov, pretože porovnávaním zisťujete, čo vyzerá dobe a čo nie. Pri ďalšom fotení sa daným chybám už vyvarujete, pretože vďaka selekcií ste sa poučili.

Fotografovanie nie je o poučkách, ale o reálnej praxi. Nebojte sa fotiť, nečakajte na profesionála, skúste to svojou cestou a odfoťte si svoje prvé pekné fotografie.

Považujete tento článok za prínosný a radi by ste o fotografii čítali viac? Dajte nám vedieť v komentároch na našom Facebooku!

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

Ako napísať najlepší motivačný list na vysokú školu?

Motivačný list pre vysokú školu je dôležitý dokument, ktorý môže ovplyvniť...

Dcéra mala čierne kruhy pod očami! Šokujúci dôvod!

Dcéra sa zobudila s čiernymi kruhmi pod očami! Matka už bola zúfala...

TOTO je najväčší vták na Zemi a najväčší cestovateľ!

Najväčší vták na mori a v oceánoch Albatros, meno, ktoré vzbudzuje úctu...

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že...

Čítaj teraz

Ako napísať najlepší motivačný list na vysokú školu?

Motivačný list pre vysokú školu je dôležitý dokument, ktorý môže ovplyvniť vaše prijatie na vysnívanú vysokú školu. Je dôležité, aby bol dobre štruktúrovaný, jasný a presvedčivý. ROZDIEL: Motivačný list a štruktúrovaný životopis Štrukturovaný životopis je predstavenie osobného profilu uchádzača, ktorý v bodoch opíše svoje schopnosti, skúsenosti a pod....

Dcéra mala čierne kruhy pod očami! Šokujúci dôvod!

Dcéra sa zobudila s čiernymi kruhmi pod očami! Matka už bola zúfala z toho, že jej dcéra trávi príliš veľa času s mobilom a preto sa rozhodla pre zásadný krok, ktorý matke, aj dcére zmenil život! Matka, počas spánku svojej malej dcéry, naniesla na obe oči čierne očné tiene....

TOTO je najväčší vták na Zemi a najväčší cestovateľ!

Najväčší vták na mori a v oceánoch Albatros, meno, ktoré vzbudzuje úctu aj tajomstvo, je vták, ktorý už dlho priťahuje predstavivosť ľudí. Tento nádherný morský vták, ktorý dokáže bez oddychu vzlietnuť do neuveriteľných vzdialeností, je zázrakom prírodného sveta. Tu je niekoľko fascinujúcich faktov o tomto výnimočnom stvorení. Obrovský vták...

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že sme všetci dôvtipnejší a múdrejší ako generácie pred nami. Ale pravda je zložitejšia, a pokiaľ ide o našich milovaných starých rodičov, v tieni nových technológii, politickej zmeny a špeciálnych manipulačných techník na sociálnych sieťach číha čoraz...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné hojdanie vĺn. Známy zvlnený pohyb sa zrazu premení na skľučujúci pohľad – Mozaiku vody, ktorá vykazuje hrebene stúpajúce v presnej mriežke. Aj keď pripomína scénu zo surrealistického filmu, tento jav, nazývaný „štvorcové vlny“ alebo „prekrížené more“,...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina mužov stala obeťou podvodníkov, ktorí ich presvedčili, aby predali svoje obličky sľubujúc, že im orgány dorastú. Všetko toto sa deje v dedine Hokse, ktorá je teraz známa ako „údolie obličiek“, kde takmer každá domácnosť má skúsenosť...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý ideál, za ktorým sa ľudstvo v dejinách ženie. Vo svete, aj napriek snahám o mier, vznikajú stále nové a nové konflikty, ktoré burcujú spoločnosť a nenávisť v nej. Dosiahnutie trvalého mieru v globálnom meradle je nesmerne...

Najhoršia SVADBA: Nočná mora pre nevestu. TOTO určite nerobte na svadbe!

Vyhnite sa svadobným trapasom! Svadobné oslavy sú plné radosti a emocionálnych okamihov, no môžu sa tiež stať miestom pre nepríjemné situácie, ak nie sú dodržiavané určité spoločenské zásady. Vedieť, čo na svadbe nerobiť, je takmer rovnako dôležité ako vedieť, čo robiť. Nevhodné správanie môže zničiť atmosféru a spôsobiť...

Svadobný obrad: ŽENÍCH a 5 vecí, ktoré mu behajú po rozume!

Svadobný deň – obdobie, keď sa snívajú sny a plány pre budúcnosť sa pretvárajú do skutočnosti. Pre ženícha a nevestu je toto jedinečné podujatie plné emócií, očakávaní a spomienok. Keď vstupujú do svadobného obradu, ich myšlienky a srdcia sú plné túžob a obáv, radostí a úzkostí. Avšak...

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...