nedeľa, 3 decembra, 2023
ÚvodTipy a trikyOdfoťte si peknú profilovú...

Odfoťte si peknú profilovú fotografiu na sociálne siete! TAKTO to docielite!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Tento článok venujeme najmä čitateľom a čitateľkám, ktorí vždy žasli nad tým, aké majú niektorí ľudia pekné fotografie na profilovej fotografii Facebooku alebo na zoznamkách. Vždy ste obdivovali ľudí s peknými fotografiami a vaša fotografia bola vždy akási slabá, nepodarená, nudná? Ste na správnom mieste, vysvetlíme vám úplne jednoduché pravidlá profilovej fotografie, ktorou oslovíte vašich priateľov alebo prípadných partnerov a partnerky na zoznamkách! Toto je 5 tipov od profesionálna fotografa!

Máte iba mobil, ktorý fotí a myslíte si, že na to, aby ste mali peknú fotografiu si musíte zohnať fotografa? Mýlite sa. Fotografa nie vždy potrebujete, úplne stačí to skúsiť svojpomocne. Nasledujte tieto kroky a uvidíte, že sa vám podarí odfotiť úžasná profilovka na Facebook alebo zoznamky.

1. Dbajte na to, čo máte v pozadí

Mnohí ste sa stretli s tým, že ľudia na profilovej fotografii sú odfotení napríklad v kúpeľni pri kachličkách, sedia so svojou polovičkou a za nimi sú v kompozícií vidieť odpadkové koše a špinu ulice, stará babička v pozadí žehlí pokrčené prádlo na žehliacej doske, alebo nedajbože vám počas fotenia v pozadí kypí vriaze mlieko, či mnohé iné. To sú všetko veci, ktoré škodia vašej profilovej fotke.

Ak sa budete fotiť, nepozerajte iba na seba a svoju tvár na displeji mobilu, ale pozerajte sa aj za seba a klaďte si nasledovné otázky:

  • Mám za sebou neporiadok?
  • Mám za sebou odpadkový kôš alebo vytŕčajúce káble z elektrickej zástrčky?
  • Vyzerá prostredie, v ktorom som upratane a reprezentatívne?
  • Nachádzajú sa vo fotografii veci, ktoré nechcem ukázať svetu?
  • Viem osvetliť pozadie dodatočným svetlom, aby moja fotografia vyzerala živšie a vo fotografii som vynikol?

2. Fotografujte sa s úsmevom a priateľmi!

Najviac ľudí oslovíte, ak vyžarujete pozitívnu energiu a práve pozitívna energia prichádaza s úsmevom. Ale odkiaľ prichádza úsmev? Od ľudí naokolo!

Ktorou fotkou si myslíte, že zaujmete potencionálneho partnera, či partnerku: fotografiou, kde ste v kúpeľni s deprimovaným výrazom alebo fotkou, na ktorej ste všetci s priateľmi vysmiatí a bavíte sa niekde v prirodzenom prostredí (na lúke, v podniku, v reštaurácií, na rodinnej oslave, na svadbe)?

Verte tomu, že vo fotografii vyhráva spontánny, úprimný a nenásilný úsmev. Nasilu vycerovať zuby preto nemá význam. Ľudia vo svojom podvedomí analyzujú to ako na fotografii pôsobíte napr. či ste štastní, sami, na akom mieste sa fotíte a podobne.

Na základe prirodzenosti úsmevu na vašej fotografii si potenciálny partner zo zoznamky hovorí: „Ok, tak táto žena sa príliš opúšťa, lebo sa neusmieva alebo sa usmieva nasilu, radšej skúsim nájsť ďalšiu.“

3. Nefoťťe sa z nadhľadu a s našpúlenými perami

Fotografia z nadhľadu je fotografia, kedy fotograf drží mobil v ruke, mierne nad úrovňou hlavy a nasmeruje mobil smerom na vlastnú tvár. S týmito fotografiami sa dalo stretnúť najmä pred niekoľkými rokmi, v súčasnosti sú fotografie z nadhľadu už na ústupe, avšak stále sa nájdu priekopníci a priekopníčky tohto nešťastného fotografického smeru (tento trend si môžeme pamätať v spojitosti s trendom EMO).

Pri fotografovaní svojej vlastnej fotografie pomocou mobilu, nezdvíhajte ruku s mobilom do hora, ale keď už, snažte sa mobil udržať na vašej úrovni, prípadne mierne pod úrovňou hlavy.

Fotografia z nadhľadu (ak máte mobil mierne nad sebou) vás vizuálne ubíja smerom do zeme, stávate sa vizuálne submisívnym a podriadeným človekom.

Dajte svetu najavo, že ste silná osobnosť, skúste sa odfotiť práve naopak, z podhľadu. Podhľad je typ fotografovania, kedy je mobil, ktorým fotíte svoju tvár, pod úrovňou hlavy a pliec. Poznáte všetky tie plagáty filmových hrdinov? Spomeňte si, ako sú na filmovom plagáte odfotení. Fotografovaní sú zdola, však? Preto pôsobia dominantne, odvážne, sebavedomo a hrdinsky predsa! Skúste to aj vy! Foťte sa viac zdola, ale nepreháňajte to! Buďte decentní a nenásilní.

Všetci majú radi zdravo sebavedomých ľudí! Povedzte to fotografiou.

4. Tvár ako bublina

Fotiť si tvár mobilom môže byť celkom výzva, no ak si osvojíte pravidlo priblíženia záberu, budete vyzerať úplne inak, reálnejšie a hlavne krajšie!

Ak fotíte svoju tvár zo vzdialenosti okolo 30 centimetrov (príliš blízko), vaša tvár bude pravdepodobne vyzerať ako bublina alebo akoby vás doštípali včely a ste opuchnutí. Jednoducho ste príliš blízko mobilu a jeho objektív vám deformuje tvár (efekt kukátka). Napraviť túto deformáciu tváre na fotografii viete okamžite a úplne jednoducho!

Skúste svoj mobil od seba vzdialiť na väčšiu vzdialenosť a na svoju tvár sa tzv. priblížte zoomom (transfokujte). Vaša tvár bude mať reálnejšie rysy a proporcionalita hlavy, nosa, uší sa vyrovná. Váš vzhľad bude prirodzenejší a pre oko pozorovateľa príjemnejší.

5. Selektujte, selektujte a selektujte

Mnohí ľudia majú tendenciu odfotografovať sa niekoľko krát a na svoje sociálne siete nahrať všetky tieto fotografie. CHYBA! Tajomstvo úspechu je jednoduché.

Ak chcete mať pekné fotografie, musíte veľa fotiť a za ďalšie je potrebné selektovať, selektovať a selektovať. Ak odfotíte 20 fotografií svojej tváre alebo v jednom priestore, nesnažte sa ich na internet nahrať všetky. Selektujte, vyberajte a zvoľte jednu jedinú, ale tú najlepšiu!

Aj v prípade, ak na internet nahráte 100 fotografií z dovolenky, získate len málo lajkov, pretože silu, ktorú by mohol mať váš dovolenkový príspevok jednoducho roztrieštite. Vyberte z dovolenky len 5 až 10 najlepších a vizuálne zaujímavých fotografií a sami uvidíte, že úspech sa dostaví takmer okamžite.

Práve selektovanie fotografii v mobile alebo na počítači je jeden z najdôležitejších krokov. Pri selektovaní a vyberaní správnej fotografie totiž dochádza v hlave fotografa k porovnávaniu a dedukovaniu: Je táto fotografia lepšia od predošlej? Prečo je táto fotografia lepšia? Je na tejto fotografii krajšie svetlo? Mám na fotografii lepší úsmev? Mám na tejto fotografii lepšie pozadie? Robím na tejto fotografii nepodarenú grimasu?

Vždy keď fotografujete, pomenujte si presne, čo sa vám na danej fotografii nepáči a pri ďalšom pokuse tento nedostatok vylepšite.

Poctivé selektovanie fotografií z vás robí lepších fotografov, pretože porovnávaním zisťujete, čo vyzerá dobe a čo nie. Pri ďalšom fotení sa daným chybám už vyvarujete, pretože vďaka selekcií ste sa poučili.

Fotografovanie nie je o poučkách, ale o reálnej praxi. Nebojte sa fotiť, nečakajte na profesionála, skúste to svojou cestou a odfoťte si svoje prvé pekné fotografie.

Považujete tento článok za prínosný a radi by ste o fotografii čítali viac? Dajte nám vedieť v komentároch na našom Facebooku!

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

ČÍTAŤ VIAC

Cvičenia na pamäť pre seniorov

Všetci chceme prežiť čo najdlhší pokojný a hlavne zdravý život. Chceme...

Dôchodcovia sa dostali do slovnej potýčky s neznámym mužom! Lietadlo takmer nevzlietlo!

Dôchodcovia sú súčasťou našich životov a mali by sme sa k...

Ako odstrániť peň stromu? Efektívne odstránenie pňa zo záhrady

Efektívne spôsoby, ako odstrániť peň stromu Udržiavanie krásnej záhrady niekedy vyžaduje zvýšenú...

Priznania mužov a žien na internete

Na konci každého dňa má každý človek, ktorého ste stretli, vrátane...

Čítaj teraz

Cvičenia na pamäť pre seniorov

Všetci chceme prežiť čo najdlhší pokojný a hlavne zdravý život. Chceme byť vitálni aj v starobe, no aby sme si život užívali aj v neskorších rokoch života, potrebujeme udržovať vo forme aj svoju pamäť. Najlepším riešením sú cvičenia na pamäť pre seniorov ako aj pre všetkých, ktorí...

Dôchodcovia sa dostali do slovnej potýčky s neznámym mužom! Lietadlo takmer nevzlietlo!

Dôchodcovia sú súčasťou našich životov a mali by sme sa k nim správať s patričnou úctou a rešpektom. Sú predsa len starší a viac si toho odžili, však? Ale ako by ste sa zachovali v situácií, ktorú si musel prežiť neznámy muž so svojou priateľkou v lietadle?...

Ako odstrániť peň stromu? Efektívne odstránenie pňa zo záhrady

Efektívne spôsoby, ako odstrániť peň stromu Udržiavanie krásnej záhrady niekedy vyžaduje zvýšenú pozornosť, najmä ak ide o zvyšky stromov. Odstránenie pňa stromu môže byť prirodzené a netoxické. V tomto článku vám ponúkame 4 spôsoby, ako odstrániť peň z vášho pozemku alebo záhrady. Peň odstraňujeme z dôvodu, že je...

Priznania mužov a žien na internete

Na konci každého dňa má každý človek, ktorého ste stretli, vrátane vás, nejaké tajomstvá, o ktorých jednoducho nikdy nikomu nepovie. Život je jednoduchý a pritom komplikovaný zároveň. V súčasnosti máme však internet, ktorý nám, pod rúškom anonymity, umožňuje zdieľať tie najdivnejšie priznania mužov, ako aj priznania žien....

Týchto 5 vecí vám zmení život od základov! Úspech zaručený!

Životy mnohých ľudí sú pestré, usporiadané a plné elánu. Ako to tí ľudia robia? Čo robím zle? Prečo sa mi nedarí? Celý život ma prenasleduje len nešťastie a ja stále neviem prečo. Čo mám urobiť, aby som sa cítil lepšie? Ako začať riešiť to, že sa mi...

Bzdocha: Ako sa zbaviť bzdochy? Zapáchajúci hmyz v domácnosti

Čo je bzdocha obyčajná? Bzdocha obyčajná je malý zapáchajúci hmyz, ktorý sa skrýva v najnepravdepodobnejších kútoch nášho domova a častokrát sa stávajú zdrojom veľkej frustrácie. Prečo sa objavujú v našich domoch a ako sa s nimi vysporiadať? V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú bzdochy obyčajné...

Ako vznikol Mikuláš? Aká je história sv. Mikuláša?

Kto bol svätý Mikuláš? Mikuláš sa narodil v treťom storočí nášho letopočtu v starogréckom meste Patara, ktoré sa dnes nachádza na území Turecka. Bol synom bohatých rodičov, ktorí zomreli, keď bol ešte mladý. Mikuláš sa rozhodol venovať svoj život Bohu a pomáhať chudobným a utláčaným ľuďom. Stal sa...

Ako vznikol Adventný kalendár? Adventné kalendáre v súčasnosti

Adventný kalendár je dnes neoddeliteľnou súčasťou vianočnej sezóny. Ale odkiaľ táto tradícia vzišla a ako sa vyvíjala? Ako vznikol Adventný kalendár? Prvý adventný kalendár bol vytvorený v roku 1851 a bol ručne vyrobený. Predtým si ľudia jednoducho robili čiarky na stene za každý deň decembra až do Vianoc. V roku...

Viete kto vynašiel vianočné svetielka na vianočný stromček?

Vianočné svetielka sú dnes neoddeliteľnou súčasťou sviatočnej atmosféry počas vianočných sviatkov. Ale kto vynašiel tieto jasné vianočné symboly radosti a pokoja? Toto je história vianočných svetielok: Thomas Alva Edison vynašiel žiarovku a potom to už išlo! Edward Hibberd a prvý vianočný stromček so svetielkami Edward Hibberd Johnson je považovaný za...

VIANOČNÉ TRADÍCIE: 20 vianočných tradícií z celého sveta, ktoré vás môžu prekvapiť!

Každá krajina sveta má svoje vlastné tradície a zvyky, niektoré z nich sú naozaj zaujímavé a inšpiratívne. Mnohé kultúry sveta pristupujú ku vianočným sviatkom svojsky. Aj my na Slovensku máme vianočné tradície, ktoré sa mnohé desaťročia presúvajú z generácie na generáciu. Niektoré tradície zanikajú, iné vznikajú. Vianoce na...

VIANOCE: Umelý vianočný stromček alebo živý vianočný stromček. Ktorý si vybrať?

Vianoce a vianočné stromčeky? Vianoce sú časom pokoja, radosti a spoločného trávenia času s rodinou a priateľmi. K neodmysliteľným symbolom Vianoc patrí aj vianočný stromček, ktorý zdobíme rôznymi ozdobami, svetielkami a pod ktorým sa nachádzajú darčeky. No aký vianočný stromček si vybrať? Máme sa rozhodnúť pre živý alebo...

VIANOCE: Vianočné nápady a dobré skutky, ktoré môžete robiť počas vianočných sviatkov!

Vianoce sú časom radosti, pokoja a lásky. Je to tiež príležitosť, ako prejaviť svoju dobrotu a štedrosť voči druhým. Ak chcete urobiť niečo dobré počas vianočných sviatkov, tu je 10 nápadov na dobré skutky, ktoré môžete vyskúšať: Darujte svoj čas! Či chceme alebo nie, ale náš osobný čas je...