ÚvodZaujímavostiVirtuálna realita PRE DOSPELÝCH:...

Virtuálna realita PRE DOSPELÝCH: Second Life, miesto, kde sa stretávajú ľudia z celého sveta (18+)

Zdieľaj priateľom a známym

Čo je Second Life?

Ak si myslíš, že toto je pre deti, zbystri pozornosť! Nie je!
Secondlife.com sa na prvý dojem javí ako obyčajná hra pre deti, napĺňa však charakterisiky virtuálnej sociálnej siete, keďže spája ľudí, ktorí sa buď poznajú z reálneho sveta, alebo sa nepoznajú. Život v tomto virtuálnom svete je veľmi zaujímavou témou a rozhodne nie iba pre mládež. Práve naopak, v tomto svete je veľmi malá pravdepodobnosť, že natrafíte na dieťa alebo teenagera. Secondlife je totiž najmä pre dospelých ľudí alebo seniorov a myslíme to vážne.

Secondlife je virtuálny svet pre dospelých!

Avatarka užívajúca si život v Second Life.
Second Life je druhý život, anonymný virtuálny svet pre dospelých.

Koľko rokov majú ľudia v Second Life?

Ako príklad si trochu predstavme česko-slovenskú komunitu Secondlife. Veková kategória ľudí prevažne žijúcich v tomto virtuálnom svete je niekde od 20 do 70 rokov. Títo ľudia sa denne stretávajú vo virtuálnom svete na virtuálnych parcelách, aby sa zišli so svojími priateľmi, ktorých mnohí v reálnom svete nikdy nevideli a pravdepodobne ani nikdy neuvidia.

Kde sa nachádza ČESKOSLOVENSKO v Second Life?

Československá komunita sa schádza primárne na lande ČESKOSLOVENSKO. Pomerne často sa tu konajú zábavné akcie, kde sa ľudia spolu môžu baviť, tancovať, komunikovať (voicovať), chatovať si spolu a spoznávať sa. Najrýchlejšou cestou, ako sa dostať na túto československú parcelu je cez nasledujúci „teleportačný“ odkaz:

http://maps.secondlife.com/secondlife/INFINITY%20BEACH/58/71/22

Československa komunita sa baví na koncerte.
Československá komunita stretávajúca sa na virtuálnych kultúrnych podujatiach.

Registrácia do virtuálneho sveta Second Life

Predtým, než sa budete môcť dostať na land je potrebné sa registrovať a vytvoriť si svoj avatar cez oficiálnu stránku https://secondlife.com, následne si stiahnete klienta (Secondlife viewer), cez ktorý sa napojíte do virtuálneho sveta Secondlife. Po krátkom úvodnom tutoriáli môžete kliknúť na vyššie uvedený link, ktorý vás “teleportuje” na československý land alebo môžete využiť vyhľadávač miest cez Secondlife viewer.

Aký veľký je svet Second life?

Secondlife pozostáva z tisícov regiónov a sú k dispozícií pre váš teleport. Na oficiálnej webovej stránke Second Life sa nachádza celá mapa regiónov, na ktorej sa môžete presúvať myšou a oddialiť si ju alebo priblížiť.

Virtuálny podcast v Československu.
Kreatívni ľudia tvoria kreatívne veci. Na obrázku avatari sediaci na virtuálnej STAND-UP comedy.

Aké meno vytvoriť avatarovi v Second Life?

Veľmi odporúčame, aby ste si vytvorili meno bez číslíc a najmä, aby ste si svoje meno neprepájali s realitou. Nepoužívajte svoje reálne meno, jednoducho si svoj druhý život oddeľte a vytvorte si charakter, ktorý ste vždy chceli žiť.

Ako pochopiť život v Second Life?

Reálny život sa vyvíja a dennodenne sa učíme novým veciam- tento proces trvá roky. Sú to puzzle, ktoré skladáme a získavame výsledný obraz o tom ako všetko funguje. Takisto aj život v Secondlife nepochopíme v momente registrácie do tejto siete.

Potrebujeme čas, aby sme sa zžili s naším avatarom/postavou resp. s naším novým Ja. Tento proces trvá zhruba 30 aktívnych dní strávených vo virtuálnej realite. Mnohí žijú Secondlife už viac ako 13 rokov a stále majú čo objavovať a učiť sa. Je to svet plný možností.

Spoločné trávenie udalostí a rôznych sviatkov v Second Life.
Dôležité sviatky ako sú Vianoce, komunita môže tráviť spolu a nikto sa necíti sám.

Nebezpečenstvo v Second Life

Upozorňujeme, že ľudia v Second life dokážu byť takisto zlí a zákerní ako aj v reálnom svete. Svet Secondlife dokáže byť takisto skazený a perverzný ako reálny život, preto v ňom musíte byť opatrní a reálny život z toho skúste úplne vynechať. Neprehliadnuteľné percento sveta Secondlife tvorí sex a veci pre dospelých.

Kto vytvoril Second Life?

Virtuálny svet Second life alebo Druhý život pochádza od spoločnosti LindenLab a jeho začiatok sa datuje na 13. marec 2006 , kedy bol zaregistrovaný prvý avatar. Najväčší boom siete bol v rokoch 2013 – 2015 práve vďaka dokumentárnym filmom a reportážam, z ktorých mnohé nájdeme na internete aj v súčasnosti. Dnes sa témy virtuálnych svetov opäť otvárajú a Secondlife znovu ožíva a zažíva prílev nových ľudí ako aj starých navrátilcov.

Spôsoby prístupu ku životu v Second Life

Virtuálny život (SL) vs. Reálny život (RL)

Ako si iní vytvárajú charakter? Nájdu sa typy ľudí, ktorí si vytvoria svoj charakter tzv. avatar, a ten si žijú bez toho, aby do toho ťahali svoj bežný reálny život. Ďalší typ ľudí sú tí, ktorí nemajú problém si reálny život prepojiť s virtuálnym svetom a so svojou reálnou tvárou.

Prirovnanie film vs. kniha a Second Life

Tu ale vzniká problém, že vyzradením svojej reálnej tváre (napr. reálnou fotografiou tváre) doslova kazíte svoj SL život, nakoľko rúcate predstavy, ktoré si o vás vaši virtuálni priatelia vytvorili. Možno si vás predstavujú ako modrookú blondínku, možno ako anjela s krídlami, pretože im každý deň spríjemňujete svojou maličkosťou- neberte im túto predstavu a nechajte ich o vás snívať- nezdieľajte reálne fotografie a súkromné reálne údaje. Je to presne ako keď čítate knihu- postavy v knihe sa budujú vo vašej predstave, no akonáhle zhliadnete film k danej knihe, tak už nikdy si inak postavy v knihe nepredstavíte.

O čom je Secondlife.com?

Skvelé na virtuálnom druhom živote je, že si môžete žiť svoj vysnívaný život, neplatia tam reálne zákony a sloboda je nekonečná- môžete sa baviť, tvoriť, zarábať, pracovať, jednoducho povedané, môžete tam robiť všetko to, čo v realite.

Avatari tráviaci čas na miestach, kde sa cítia dobre.
Avatari sa spontánne stretávajú tam, kde nájdu príjemnú spoločnosť.

Zdravotne znevýhodnení ľudia a druhý život Secondlife

Môžete tu stretnúť ľudí, ktorí v realite nemajú to šťastie žiť plnohodnotný život, napr. sú odkázaní na život na vozíčku, a tým pádom aj ich spoločenské vyžitie je veľmi slabé. Pre týchto ľudí môže byť virtuálny svet Secondlife skvelou možnosťou spoznávania a bavenia sa s inými. V ČS komunite je prípad slečny, ktorá je deň-noc napojená na dýchacích prístrojoch a pohyb v exteriéri reálneho sveta by ju jednoducho zabil.

Pre niekoho je SL hrou, pre iných je to celý život.

Ako vážne berú ľudia SecondLife?

Tak ako vy beriete seriózne svoj reálny život, nájdu sa ľudia, ktorí si naplno žijú svoj virtuálny život, preto sa ku každému koho vo virtuálnom svete spoznáte treba chovať s úctou a priateľsky.

V Second Life neverte nikomu, ale užívajte si ho

Nikdy neviete, kto sa skrýva za avatarom a čím si prešiel, tak ako ani neviete, či ten krásny ženský avatar je v realite skutočne žena. Neverte nikomu, ale zároveň verte všetkému a nechajte sa unášať svojími predstavami. Je príjemné zamilovať sa do charakteru človeka bez toho, aby ste tušili ako v realite vyzerá, fyzično tu vôbec nehrá rolu.

Skvelý nástroj na učenie cudzieho jazyka

Secondlife vás spája so svetom, s ľuďmi, s kultúrami sveta, s predstavami… Ak ste sa niekedy hanbili komunikovať v cudzom jazyku, v Secondlife to všetko odpadáva- môžete ísť do virtuálneho Paríža a rozprávať sa po francúzsky bez toho, aby ste prežívali pocit zahanbenia z neznalosti plynulej francúzštiny alebo môžete ísť do virtuálneho Londýna a rozprávať svojou kostrbatou angličtinou. Aj toto je jeden z veľmi funkčných spôsobov ako sa aktívne učiť cudzie jazyky a bola by škoda to nevyužiť.

Avatari na koncerte vo virtuálnom svete.
Koncerty a výstavy sú neoddeliteľnou súčasťou života v Second Life.

Aké sú skutočné dosahy Second Life?

Hoci neodporúčame prepájať “second life” alebo teda “druhý život” s reálnym životom, častokrát sa prienikom vyhnúť nedá. Už vzniklo mnoho virtuálnych lások cez Secondlife, ktoré si k sebe našli cestu aj v reálnom svete a nakoniec spečatili svoje manželstvo pred oltárom. Všetko, čo ste sa od nás dozvedeli, sú len odporúčania, vy si žite Secondlife úplne podľa seba, je to predsa VÁŠ DRUHÝ ŽIVOT!

Cítite sa v secondlife stratení?

Ak sa v Secondlife budete cítiť stratení, dohľadajte si ČESKOSLOVENSKO, to vás spojí s československou komunitou. Veľa šťastia a prajeme vám krásne chvíle strávené s priateľmi vo virtuálnom svete.

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

More from Author

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách...

Ako podporiť svoj imunitný systém: ZINOK ako kľúčový minerál pre imunitu a hojenie rán

Zinok je minerál dôležitý pre život človeka, ktorý je nevyhnutný pre...

Čítaj teraz

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme zvýšiť svoj príjem, vybudovať bohatstvo alebo jednoducho dosiahnuť väčšiu finančnú stabilitu. Aj keď neexistujú žiadne skratky k úspechu, existuje niekoľko osvedčených stratégií, ako zvýšiť svoj potenciál zárobku a čo najlepšie využiť svoje zdroje. Tu je päť...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a je úplne bežné, že v týchto situáciách zažívame celý rad emócií. Niekedy však naša myseľ dokáže zablúdiť a my sa pristihneme, že premýšľame až príliš o každom detaile nášho vzťahu. Trápi nás, čo si náš partner...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách môže byť zložitý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, trvalú snahu a kreativitu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele: Majte svoju vášeň, nájdite svoj "níš" Ak chcete tvoriť a byť influecnerom, v prvom rade potrebujete...

Ako podporiť svoj imunitný systém: ZINOK ako kľúčový minerál pre imunitu a hojenie rán

Zinok je minerál dôležitý pre život človeka, ktorý je nevyhnutný pre udržanie si optimálneho zdravia. Hrá kľúčovú úlohu pri rôznych telesných funkciách, ako je imunita, hojenie rán, syntéza DNA a delenie buniek. Nedostatok zinku je bežný problém, ktorý môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov, vrátane spomaleného rastu a...

ZARUČENÉ spôsoby ako sa zabaviť: Čo robiť s frajerom, keď je vonku zlé počasie

Je vonku zlé počasie a vy a váš partner nemáte večerný program? Ako sa zabaviť so svojou láskou? S klesajúcou teplotou sa zvyšuje lenivosť. Ľuďom a hlavne párom sa väčšinou nechce ísť do chladného počasia. Ale, čo robiť ak je vonku zima a my máme večer pred sebou? Prinášame...

NAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný program urobiť na svadbe? Nápady a tradície, ktoré zabavia svadobných hostí!

Aký svadobný program vymyslieť? Svadby sú len také zábavné, aký majú program. Nenechajte svadobný program na náhodu a určite si pripravte niekoľko hier pre svadobčanov, ktoré ich rozosmejú a zabavia. Návštevníci sa potrebujú baviť a svadobný alkohol naozaj nestačí. Nezúfajte, kryjeme vám chrbát a ponúkame vám niekoľko tipov...

Divoká párty ZAČÍNA: 6 zábavných hier pre dospelých, ktoré posunú váš večer na úplne iný level

Čo robiť na párty pre dospelých? Párty pre dospelých sú skvelý spôsob ako sa uvoľniť a zabaviť s priateľmi. Môže ísť o narodeninovú oslavu, rozlúčku so slobodou, alebo stretnutie s priateľmi. Aké hry pre dospelých sú vhodné na každú párty? Povieme si najzábavnejšie hry, aké v súčastnosti dominujú...

Intímny svet mužov: Toto sú odpovede na najčastejšie zvedavé otázky žien

Aké otázky píšu ženy do vyhľadávačov, ako sú napríklad Google alebo Bing? Pozrime sa na niekoľko citlivých otázok o mužoch, na ktoré by ženy radi poznali odpovede. Prečo muži sedia rozkročení? Muži sediaci s nohami od seba v rozkročenej polohe, tiež známe aj ako „manspreading“, sa často pripisuje kombinácii...

Pripálený hrniec a panvica: Ako ich vyčistiť ako profesionál

Pripálený hrniec ako aj pripálená panvica nie je zrovna to, čo by sme chceli, aby sa nám stalo. Z vlastnej skúsenosti vám vieme povedať, že sa to jednoducho občas stane. Najradšej by sme v tom momente hrniec vyhodili, ale predtým než tak urobíte, skúste niekoľko nami overených...

Huncúctva babky Márie. Ako si babička z malej dedinky na Slovensku získala srdcia všetkých dedinčanov.

Neuveríte veselým huncútstvam roztomilej babičky Márie z Drienčan, malej dedinky na Slovensku, ktorá chytila za srdce všetkých dedinčanov! Kedysi dávno, v malej dedinke Hiadeľ, uhniezdenej vo zvlnených kopcoch, žila stará pani Mária. Babku Máriu si všetci v dedine obľúbili pre jej láskavé srdce a priateľské vystupovanie, no...

Superpotravina storočia: Cvikla a jej liečivé účinky pre naše zdravie

Cvikla, známa aj ako červená repa, je výživná koreňová zelenina s množstvom výhod pre zdravie človeka. Jej liečivé účinky sú známe už po stáročia a v súčasnosti získava obľubu ako superpotravina. Prečo je konzumácia cvikly prospešná pre zdravie človeka? Aké sú účinky cvikly? Prečo je cvikla dobrá pre...

10 tipov na úspešný pracovný deň: Začnite už ráno na ceste do práce!

Chcete mať úspešný deň? Rozmýšľate nad tým, ako zefektívniť svoju rannú cestu do práce? Mnoho ľudí jazdí napríklad mestskou hromadnou dopravou, v ktorej častokrát nemajú čo robiť. Keď vám cesta do práce trvá 40 minút, nemali by ste tento čas premárniť. Toto sú tipy, ako využiť čas...