16.5 C
Bratislava
štvrtok, 28 septembra, 2023
ÚvodLáska a vzťahySlováci sú psychicky vyčerpaní...

Slováci sú psychicky vyčerpaní a rezignovaní. Ako urobiť lepšie Slovensko?

Zdieľaj priateľom a známym

Ľudia na Slovensku sa v súčasnosti cítia unavení a rezignovaní z viacerých dôvodov. Jedným z nich je dlhodobá politická nestabilita a korupcia, ktorá podkopáva dôveru v demokratické inštitúcie a spôsobuje frustráciu a hnev medzi občanmi. Ďalším dôvodom je sociálno-ekonomická situácia, ktorá sa zhoršila aj v dôsledku pandémie koronavírusu a jej opatrení. Mnohí ľudia prišli o prácu, príjem alebo podnikanie a musia čeliť chudobe, zadĺženosti alebo neistote. Tretím dôvodom je nárast extrémizmu a násilia v spoločnosti, ktorý vyvoláva strach, neistotu a neznášanlivosť. Všetky tieto dôvody spolu súvisia a ovplyvňujú psychické zdravie ľudí, ktorí sa cítia bezmocní, beznádejní a sklamaní zo svojho života.

Toto nie je politika, toto je život

Tento článok nie je politický, neprikláňa sa ku žiadnym ideológiám, nesnaží sa ľudí deliť na tých dobrých a tých zlých. V tomto článku si prezradíme, ako veci jednoducho sú a ako byť v dnešnej dobe obozretný a nenechať sa zmanipulovať problémami iných. Všetci naokolo vám budú tvrdiť, že niečo je zlé, a že musíme proti niečomu brojiť… Tu ide iba o politické body: čím väčšie nátlaky a brojenie, či už voči skupine ľudí alebo voličom nejakej strany, tým viac politických bodov, ale aj rastúca nenávisť medzi ľuďmi. Politické strany si vždy musia nájsť nepriateľa, na ktorého budú nadávať. V tomto biznise ide o peniaze. Politické strany majú milióny EUR z toho, že majú vysoký počet percent vo voľbách.

Aký je ale náš uhol pohľadu? Najdôležitejšie je sa vedieť postarať o seba, svoje deti, venovať im svoj čas, robiť z nich dobrých ľudí, pretože iba tak sa môže zlepšiť stav celej spoločnosti. Všetko ostatné je vedľajšie, hoci nám napr. politici dávajú pocit, že by sme sa mali voči niekomu alebo niečomu postaviť.

V našej krajine nie je nikto, proti komu treba bojovať. Práve naopak, je potrebné spolupracovať ako jeden organizmus. Sme ľudia, robíme chyby, máme múdre, ale aj hlúpe názory. Každý má svoj obraz o tom, čo je podľa neho múdre alebo hlúpe, ide však len o NÁZOR JEDNOTLIVCA, ktorý je potrebné si vždy preverovať a nebrať ho ako fakt. Každý z nás má svoju pravdu. Každý z nás má právo na svoju pravdu. Asi najdôležitejšie je neustále hľadať pravdu a nebáť sa nových informácií. Žijeme v dynamickom svete, kde to, čo bolo v učebniciach o vesmíre pred rokom, dnes už vďaka novým vedeckým poznatkom neplatí.

Ak si myslíte, že už ste objavili skutočnú pravdu, neuzatvárajte sa voči svetu, hľadajte stále nové a nové zdroje, porovnávajte ich, buďte otvorení a nebojte sa meniť názor. Nie je hanbou vedieť zmeniť názor, naopak, ide o znak vyspelosti a uvedomelosti.

V poslednej dobe sa často stretávame s označovaním ľudí za dezolátov alebo slniečkárov. Tieto slová sa používajú na zneváženie alebo urážku tých, ktorí majú iný názor, postoje alebo hodnoty ako my. Dezolát je podľa synonymického slovníka slovenčiny biedny, chudobný, nešťastný, zúfalý človek. Slniečkár je podľa jazykovedca Mareka Mikušiaka človek, ktorý je naivný, optimistický a nekritický voči svetu. Tieto označenia sú však zavádzajúce a neprispievajú k dialógu a porozumeniu v spoločnosti. Naopak, rozdeľujú ľudí na tábory a vyvolávajú konflikty a nenávisť.

Ľudia sú unavení z označovania za dezoláta, extrémistu, slniečkára, pretože cítia, že sa im nedostáva rešpektu a tolerancie. Chcú mať možnosť vyjadriť svoj názor bez strachu z odsúdenia alebo napadnutia. Chcú počuť aj iné argumenty a náhľady na problémy, ktoré nás trápia. Chcú sa dozvedieť niečo nové a rozšíriť si svoje obzory. Chcú diskutovať v spoločnosti a uvedomiť si, ako sa hovorí, že: „Tvoja sloboda končí na špičke môjho nosa.“ To znamená, že každý má právo na svoju slobodu, ale musí rešpektovať aj slobodu druhých. Majte názor, nebojte sa ho meniť a načúvajte ostatným.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sú unavení zo súčasného stavu spoločnosti, pridajte sa k nám na Facebooku a spoločne môžeme šíriť ideu príjemného a spokojného Slovenska, bez nenávistí, hádok a výtržností. Odoberajte nás na FACEBOOKU a vytvorme skvelú komunitu uvedomelých ľudí: https://facebook.com/expostmagazin

Darmo je niekto extrémista, aj tak sa posunieme ďalej iba tým, že nastane normálna a ľudská diskusia plná pochopenia. Ak sa dva tábory hádajú, nikto nezvíťazí. Všetko treba riešiť diskusiou a úplne v pokoji. Ak sa niekto chce hádať, chce tým získať len politické body, nič viac.

Nenechajme sa preto zlákať manipulatívnymi rečami politikov, ktorí z nás chcú urobiť ovce, aby sme kopali za ich ideológiu, či už slniečkári, kotlebovci, komunisti alebo iné skupiny, kašlime na nich. Chceme jednoducho spokojný život, chceme sa ráno zobudiť a cítiť sa spokojne, chceme sa ráno pozdraviť so susedom s úsmevom, spokojne odviezť deti do školy, chceme si pozrieť televízor bez toho, aby na nás neustále vyskakovali samé negatívne správy. Chceme, aby štát fungoval a chceme byť na seba príjemní. Jednoducho chceme pokoj. Staň sa odberateľom stránky www.EXPOST.sk na Facebooku a daj tým najavo, že sa chceš cítiť dobre.

SME UŽ PSYCHICKY VYČERPANÍ Z NENÁVISTI OKOLO NÁS, CHCEME POKOJNE ŽIŤ.

Ľudia na Slovensku

Neriešme podliezavé politické ani iné skupiny, venujme sa hlavne sebe a svojej rodinke, svojmu vzdelaniu, svojej vášni, venujme sa svojim deťom, vnučkám a učme ich dobré veci, ktoré poženú celú spoločnosť vpred. Nenechajte sa rozohniť iba preto, že politici chcú politické body. Všetko okolo je len manipulácia pre politické body. Politické body znamenajú viac percent vo voľbách a to následne vedie k státisícom, až miliónom eur na kontách politických strán. Je to biznis, presne taký, ako keď vy idete do práce a z práce. Tiež potrebujú peniaze. Nenechajme si kvôli biznisu politikov zobrať pokoj na duši.

Každý z nás má iba jeden život a každý by ho mal žiť v pokoji a šťastne, s rešpektom a úctou k druhým a sebe samému. Základné pravidlo vesmíru je, že akú energiu vysielaš, takú aj dostaneš naspäť. Buďme ľudskí a láskaví k sebe i k druhým. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť kľudný a pokojný život.

Ako dosiahnuť, aby sme sa navzájom prestali označovať za dezolátov alebo slniečkárov? Ako nadviazať konštruktívny dialóg s tými, ktorí majú iný názor ako my?

 1. Buďte otvorení a zvedaví. Namiesto toho, aby ste hneď odsúdili alebo zavrhli niekoho, kto má iný názor ako vy, skúste sa ho opýtať, prečo si to myslí. Úplne normálne sa rozprávajte a ťažkú politiku ani neriešte, aj tak ju nevyriešite. Zaujímajte sa o pohnútky, skúsenosti a argumenty. Možno zistíte, že máte niečo spoločné alebo že jeho názor nie je taký extrémny, ako ste si mysleli. Nikdy so zvedavosťou neskončite. Čím viac názorov vám ľudia povedia, tým obozretnejší v danej téme budete.
 2. Buďte rešpektujúci a slušní. Nenechajte sa uniesť emóciami a nevyjadrujte sa urážlivo alebo posmešne o druhej strane. Neznižujte sa na úroveň nadávok a urážok. Nebuďte agresívni, agresivita je znakom jednoduchého a zaostalého človeka. Silný človek je práve ten, ktorý hnev a agresivitu udrží a napriek všetkému zostane pokojný. Uvedomte si, že každý človek má svoju hodnotu a dôstojnosť, má právo na svoj názor. Rešpektujte ho ako osobu, aj keď nesúhlasíte s jeho názorom. Je to jeho život, vy máte svoj. Žijeme na jednej planéte, obaja máte právo žiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia s pokojom na duši.
 3. Buďte pokorní a sebakritickí. Nezabúdajte, že váš názor nie je jediný správny a že sa môžete mýliť alebo nevedieť úplne všetko. Buďte ochotní priznať svoje chyby alebo nedostatky a počúvať oprávnené výhrady druhej strany, stále ich však nemusíte brať ako fakt a berte to ako cestu k uvedomelosti. Opäť ste sa niečo nové dozvedeli, beriete to na vedomie a to vás šľachtí. Nebojte sa zmeniť svoj názor, ak sa dozviete nové fakty alebo argumenty. Nekričte nahlas názor alebo krivú pravdu, ktorú vám niekto podstrčil. Skúste používať vlastnú hlavu a neustále pátrať.
 4. Buďte empatickí a šírte porozumenie. Snažte sa vcítiť do situácie a pocitov druhej strany. Skúste pochopiť, čo ju motivuje, čoho sa bojí alebo čo ju trápi. Snažte sa nájsť spoločnú reč a spoločné záujmy. Najdôležitejšie je to, že chcete spokojne žiť, chcete s láskou v bezpečí vychovávať svoje deti a každý, kto je vlastne mimo vášho rodinného kruhu je v zásade zbytočný a rozčuľovať sa kvôli tomu, čo sa vás priamo netýka je zbytočné.
 5. Buďte tolerantní a pluralitní. Uznajte, že v spoločnosti existuje rôznorodosť názorov, postojov a hodnôt a že to je normálne a zdravé. Nechajte každému jeho slobodu prejavu a svedomia a nevyvíjajte naňho tlak alebo násilie. Môžte sa stať pre niekoho vzorom, ale neprikazujte. Inšpirujte. Každý má svoj životný štýl, nezasahujte doň bezdôvodne. Vy máte svoj život, riešte si ten. Uznajte, že každý má právo na svoje šťastie, lebo je to tak.

Ak budeme dodržiavať tieto rady, môžeme sa vyhnúť označovaniu ľudí v spoločnosti za dezolátov alebo slniečkárov a nadviazať konštruktívny dialóg s tými, ktorí majú iný názor ako my. Tým prispejeme k lepšej atmosfére v spoločnosti a k väčšiemu porozumeniu medzi ľuďmi.

V dnešnom článku vám chceme tiež ponúknuť niekoľko rád, ako viesť kľudný a pokojný život v čase, keď sa mnohí z nás cítia rezignovaní a unavení z dôvodu politiky, vojny, dozvukov korony a iných problémov v spoločnosti. Ľudia chcú svoj pokoj a nechcú sa nechať ovplyvňovať manipulatívnymi rečami politikov. 

Ak chcete kľudný a pokojný život, tak:

 1. Blokujte negativitu. Negativitu možno nájsť skutočne kdekoľvek a to aj bez toho, aby ste ju hľadali. Robenie činností, ktoré vám pomôžu blokovať negativitu, povedie k vášmu dlhodobému šťastiu a produktivite tam, kde je to potrebné. Prestaňte nasávať negatívne správy z novín, či televízie. Namiesto toho, aby ste sa zaoberali tragickými udalosťami alebo počúvali negatívne reči okolia, myslite pozitívne. Urobte niečo pozitívne, potešte niekoho bez toho, aby ste očakávali, že sa vám to vráti.
 2. Buďte trpezlivejší. Sú situácie, ktoré preskúšajú aj toho najtrpezlivejšieho z nás. Hovorí sa, že všetko dobré príde k tomu, kto čaká. Navyše, trpezlivosť vám dáva čas premýšľať a pomáha predchádzať konfliktom. Pamätajte, že nie všetko dokážete ovládať. Či už stojíte v rade v obchode alebo čakáte na to, kým vám zavolá zákazník, zachovajte pokoj a buďte trpezliví. Buďte trpezliví s ľuďmi v práci, aj doma.
 3. Prerušte vzťahy s toxickými ľuďmi. Ak sa zbavíte toxických ľudí, ktorí vás držia na jednom mieste alebo ťahajú dole, bude sa vám žiť jednoduchšie. Toxickou osobou môže byť ktokoľvek, dokonca aj blízky člen rodiny alebo váš priateľ, napríklad alkoholik, gambler, feťák alebo iný človek, ktorý vás bude navádzať na ohováranie iných a na zamýšľanie sa nad vecami, ktoré neovplyvníte. Toxickí ľudia môžu s vami zaobchádzať kruto, manipulovať s vami alebo vás neustále kritizovať a vy ste z nich často smutní. Nepotrebujete to, odstrihnite to, máte na viac. Odstránenie toxických ľudí z vášho života bude to najlepšie, čo môžete pre svoju duševnú a fyzickú pohodu urobiť. Váš život sa zmení. Trávte čas iba s ľuďmi, ktorí sú produktívni, inšpiratívni, nápomocní a sami sa takým človekom snažte stať. Iba tak zmeníme spoločnosť k lepšiemu.
 4. Buďte láskaví. Skutky láskavosti majú potenciál urobiť svet šťastnejším miestom. Buďte láskaví k ľuďom, ktorých stretnete, aj keď sú to úplne cudzí ľudia, vyznávajú iný životný štýl, vieru, ideológiu, pretože nikdy neviete, čím všetkým si v živote prechádzajú. Buďte pre nich inšpiráciou ako žiť spokojne.
 5. Zbavte sa materializmu. Žijeme vo svete, ktorý je ovládaný materialistickým bytím. Ak chcete byť šťastní, musíte to obmedziť. Prestaňte si kupovať drahé veci len preto, že ich má váš sused. Nepotrebujete to. Omnoho cennejšie sú vzťahy s deťmi, manželom, priateľmi. Materiálne veci ako nový mobil, či auto vám možno prinesú chvíľkové šťastie, ale potom to vo vás zanechá dieru, kvôli ktorej budete chcieť stále viac a viac. Nepotrebujete to. Nájdite si prácu, ktorá bude pre vás príjemná. Nepotrebujete milióny, aby ste boli šťastní.
 6. Hľadajte riešenia, ale neprikazujte. Život bez konfliktov je pokojný život. Snažte sa konfliktom vyhýbať, a ak máte možnosť, skúste im úplne zabrániť. V prípade, že sa už do nejakého konfliktu dostanete, snažte sa ho vyriešiť zrelým spôsobom. Ak v sebe nosíte nenávisť, zbytočne to vo vás vyvoláva nepríjemné pocity. A hlavne, ak sa dvaja hádajú, tak nikto neodchádza ako víťaz. Zvyšovaním hlasu v hádke nevnútite niekomu svoju ideológiu.
 7. Každý deň urobte pre niekoho niečo milé. Ak urobíte niečo nečakané a dobré pre niekoho iného, najmä pre niekoho, koho ani nepoznáte, môžete sa znova cítiť ako človek. Dobrý skutok každý deň odvráti negativitu. A platí základné pravidlo: Ak budete robiť druhých šťastnými, budete šťastní aj vy.
 8. Zjednodušte si život, ako sa len dá. Zbavte sa zbytočných vecí, ktoré vám len zaberajú miesto a energiu. Upracte si svoj domov a pracovisko tak, aby ste mali len to, čo potrebujete a čo vás teší. Zjednodušenie si života vám pomôže mať viac času a priestoru na to, čo je pre vás dôležité. Všetko ostatné je zbytočné.
 9. Starajte sa o svoje zdravie. Pečeň je zdrojom hnevu, frustrácie a podráždenosti. Ak napríklad pečeň nepracuje správne, spoznáme to v prvom rade na správaní človeka, ktoré sa vyznačuje iracionálnym hnevom, návalmi zlosti či chronickou frustráciou a podráždenosťou. Preto je dôležité dbať o svoje zdravie. Vyvarujte sa veciam, ktoré škodia, či už jedlo, alkohol, ale aj zbytočné plýtvanie energiou na staranie sa do životov iných, ktorí si chcú žiť svoj kúsok šťastia na tejto planéte. Neprikazujeme, odporúčajme. Ukážme im príkladný život u nás doma. Jedzte viac ovocia, zeleniny, pite dostatok vody, cvičte pravidelne a užívajte si krásne pôžitky života vy, tak isto ako aj iní.
 10. Meditujte a relaxujte. Meditácia je jednou z najlepších metód na dosiahnutie vnútorného pokoja a harmónie. Pomáha upokojiť myseľ, zbaviť sa stresu a negatívnych myšlienok a napojiť sa na svoju podstatu. Meditovať môžete kedykoľvek a kdekoľvek, stačí si nájsť tiché miesto a pár minút času. Okrem meditácie môžete tiež relaxovať inými spôsobmi, napríklad počúvaním hudby, čítaním knihy alebo robením niečoho, čo vás baví. Nájdite si niečo, pre čo budete mať vášeň. Ak máte pre niečo vášeň a milujete to, spokojnosť vo vašom živote narastie skokovo.
 11. Spojte sa s ľuďmi, ktorí majú rovnaké ciele a záujmy ako vy. Ak chcete žiť kľudný a pokojný život, je dobré mať okolo seba ľudí, ktorí vás podporujú a inšpirujú. Spojte sa a namiesto nadávania na celý svet, dajte dokopy niečo skvelé a vybudujte niečo, čo zlepší život vo vašom okolí a v konečnom dôsledku aj na Slovensku. Pracujte, vzdelávajte sa, zlepšijte sa a neseďte nečinne za televízorom. Inšpirujte iných vecami, pre ktoré máte vášeň.

Nájdite si komunitu ľudí, ktorí zdieľajú vaše hodnoty a vízie a ktorí sa tiež snažia žiť kľudný a pokojný život, napríklad tak, že sa pridáte na ODOBERANIE facebookovej stránky EXPOST.sk.

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu viesť kľudný a pokojný život. Nezabúdajte, že pokoj nie je niečo, čo sa dá kúpiť alebo dosiahnuť raz a navždy. Je to proces, ktorý si vyžaduje neustálu prácu na sebe a na svojom blízkom okolí.

Ak chceme spokojne žiť, šírme myšlienky tohto článku ďalej. Zdieľanie článku priateľom je jednoduchým krokom, ktorý môžete urobiť práve teraz pre šírenie pokoja.

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

ČÍTAŤ VIAC

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov....

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje...

Čítaj teraz

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je jednou z najťažších skúseností, ktorými môžeme prejsť. Okrem emocionálnej bolesti a smútku sa musíme vysporiadať aj s praktickými záležitosťami, ktoré sú spojené so smrťou. Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali podniknúť, ak vám zomrie...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný čas, a mnohí z nás sa pýtajú: "Ako dlho by sme mali čakať, než začneme znova chodiť na rande?" Odpoveď na túto otázku nie je úplne jednoduchá, ale existujú niektoré zásady, ktoré by ste mali zvážiť. Emócie...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov. Na celom svete však existuje nespočetné množstvo jedinečných a fascinujúcich zvykov, ktoré páry zakomponujú do svojho výnimočného dňa. Jednou z takýchto tradícií, ktorá niektorým môže zdvihnúť obočie, no pre iných má hlboký kultúrny význam, je svadobný...

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje a dôležité informácie ukladajú na internete, je bezpečnosť hesiel jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by sme nemali zabudnúť. Napriek tomu sa stále stretávame s tým, že mnoho ľudí používa slabé a veľmi bežné heslá, čo...

Návod na ospravedlnenie: Učte sa komunikovať so súcitom a empatiou

Vedieť sa ospravedlniť je jednou z najdôležitejších sociálnych zručností, ktoré môžeme mať. Bez ohľadu na to, či sme spravili chybu vo vzťahu, v práci alebo v osobnom živote, schopnosť ospravedlniť sa je kľúčová pre zachovanie zdravých vzťahov a komunikáciu so spolupracovníkmi, priateľmi a rodinou. V tomto článku...

Živelné pohromy Zeme: Strhujúce prírodné katastrofy zachytené na VIDEU!

Príroda nás obklopuje svojou nádherou a nevyspytateľnou silou. Pod jej klamlivým pokojom sa skrývajú nebezpečné javy, ktoré môžu spôsobiť ničivé katastrofy. Tieto udalosti nám pripomínajú, akí malí sme v porovnaní s prírodnými silami a dávajú nám najavo potrebu byť pripravení a informovaní, aby sme mohli reagovať v...

Prečo mačka pradie? Čo znamená, ak moja mačka pradie?

Skúmanie mnohostrannej povahy mačacieho pradenia – Harmonická zmes komunikácie Ako robí mačka? Mačka robí MŇAU. Aké iné zvuky vydáva mačka, či kocúr? Vo svete domestikovaných mačkovitých šeliem je len málo zvukov takých očarujúcich a podmanivých ako jemné bzučanie mačacieho pradenia. Je to symfónia, ktorá rezonuje s tajomstvom, pohodlím a komunikáciou, pričom...

Prekvapujúce potešenie: Uhorka s medom – generačná pochúťka

Vo svete dezertov, kde sa sladkosť a dekadencia často dostávajú do centra pozornosti, čaká na objavenie skrytý klenot: uhorka s medom. Táto nepravdepodobná kombinácia môže na prvý pohľad zdvihnúť obočie, ale vo svojich jednoduchých ingredienciách má históriu bohatú na tradície a chuťový profil, ktorý príjemne prekvapí chuťové...

TOTO STE NEVEDELI: Ako zistiť, či je vajce čerstvé? Kedy je vajce pokazené?

Je vajce ešte dobré? Vajcia sú základnou zložkou mnohých jedál a je dôležité vedieť, ako určiť ich čerstvosť a kvalitu. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako zistiť, či je vajíčko dobré alebo zlé, ako zistiť, aké staré je vajíčko a pár tipov a trikov na varenie...

Stojí za ochutnanie: Melón s osviežujúcou šťavou z citróna

Leto je synonymom pre osviežujúce chute a výnimočné lahôdky, a medzi ne nepochybne patrí aj melón. No predstavte si, že môžete tento už tak lahodný kúsok ovocia ešte viac oživiť a rozjasniť. S novým spôsobom prípravy melóna, ktorý zahŕňa skvostnú šťavu z čerstvého citróna, už nikdy nebudete...

Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti: Rady a zaujímavosti o mravcoch

Ako sa zbaviť mravcov? Mravce sú fascinujúce tvory, no keď si s nimi začneme deliť náš domov, môžu sa stať dosť obťažujúcimi spoločníkmi. Nezvítanými hosťami, ktorí sa rýchlo môžu rozmnožiť a zanechať za sebou neporiadok. V tomto článku sa pozrieme na spôsoby, ako sa zbaviť mravcov v dome...

Zarastanie chĺpkov: Mám vyrážky z holenia alebo ako sa zbaviť červených bodiek po holení

Zarastanie chĺpkov je pre mnohých ľudí nežiadúcou záležitosťou, ktorá môže ovplyvniť ich vzhľad a sebavedomie. Bez ohľadu na pohlavie a vek sa veľa ľudí snaží nájsť spôsoby, ako zamedziť alebo aspoň oneskoriť proces zarastania chĺpkov ako aj obmedzenie výskytu červených bodiek a vyrážok po holení. Našťastie existuje...