ÚvodTipy a trikyNAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný...

NAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný program urobiť na svadbe? Nápady a tradície, ktoré zabavia svadobných hostí!

Zdieľaj priateľom a známym

Aký svadobný program vymyslieť?

Svadby sú len také zábavné, aký majú program. Nenechajte svadobný program na náhodu a určite si pripravte niekoľko hier pre svadobčanov, ktoré ich rozosmejú a zabavia. Návštevníci sa potrebujú baviť a svadobný alkohol naozaj nestačí. Nezúfajte, kryjeme vám chrbát a ponúkame vám niekoľko tipov na zábavný svadobný program!

Aké sú základné pravidlá plánovania svadby?

Vymyslite krátky, ale skvelý program

Nikto nemá rád dlhý program, kedy sa obecenstvo začne nudiť. Program môžete v priebehu svadobného večera rozdeliť aj do niekoľkých menších blokov v čase, keď nikto netancuje na tanečnom parkete. Moderátor svojimi krátkymi a presnými vyhláseniami organizuje publikum a popri tom využíva rôzne vtipné hlášky, aby boli všetci v dobrej nálade. Zbytočne zdĺhavé vysvetľovanie pravidiel by mohlo urobiť zmätky a preto uprednostnite stručné a dostatočne jasné vysvetlenie programu, dostatočne nahlas, aby ste sa nemuseli opakovať.

Vymyslite zábavný program a zapojte svadobčanov

Svadobné hry sú skvelým spôsobom ako rozbiť ľady medzi prítomnými. Celé rodiny novomanželov sa ešte nemali priestor osobne spoznať a zábavný program, kedy budú musieť hrať svadobné hry, pomôže stmeliť rodinu a celé obecenstvo dokopy.

Príklady na svadobné hry s publikom:

  • Scavenger Hunt: Vyberte niekoľkých súťažiacich a dajte im za úlohu priniesť niekoľko vecí z publika, napr. rúž na pery, niekoho topánku, fotografiu z peňaženky a pod. Je len na vás, čo sa bude „hľadať“. Kto skôr prinesie danú vec, vyhráva. Oneskorenci vypadávajú.
  • Svadobný kvíz: Vytvorte kvíz o neveste a ženíchovi, ich vzťahu a ich rodinách. Požiadajte hostí, aby odpovedali na otázky. Osoba s najsprávnejšími odpoveďami vyhrá cenu.
  • Topánková hra: Mladomanželia si sadnú tak, aby na seba nevideli. Nevesta si vezme do ruky jednu svoju a jednu ženíchovu topánku, takisto aj ženích si vezme jednu svoju a jednu nevestinu topánku. Ak je otázka „Kto ako prvý spomenul vo vzťahu svadbu?“. Ženích a nevesta dvihnú topánku toho, kto podľa nich vo vzťahu spomenul ako prvý svadbu. Nevesta môže zdvihnúť do vzduchu ženíchovu topánku na znak toho, že to bol práve ženích, ktorý vytiahol svadbu. Ak svadbu spomenula prvá nevesta, nevesta zdvihne svoju topánku. Otázky kladie buď starejší, resp. moderátor a niekoľko otázok môže položiť aj publikum.
  • Tanečná súťaž: Rozdeľte hostí do tímov a nechajte ich súťažiť v tanci. Tímy sú dôležité z dôvodu, pretože je to väčšia zábava a hanba ide bokom. Porotcovia, ktorí rozhodnú o výťazoch, môžu byť napríklad nevesta a ženích.

Nezabudnite na svadobné tradície oboch rodín

Ľudia milujú tradície, častokrát sa na svadbách môžeme stretnúť s programom zvaným „čepčenie“, kedy sa mladomanželia oblečú do krojov, čepčí sa, a následne nasleduje tanec s očepčenou nevestou a ženíchom, kedy každý, kto si s nimi chce zatancovať, musí hodiť do klobúka nejaké peniaze (pre budúcnosť novomanželov). Svadobčania vytvoria kruh a v jeho strede sa tancuje s mladomanželmi. Ide o dlhodobú tradíciu v mnohých slovenských rodinách. Porozmýšľajte nad tradíciami, ktoré sú vo vašej rodine a v rodine vášho partnera zaužívané. Iný kraj, iný mrav, iné tradície.

Vyrobte fotostánok

Vytvorte fotostánok, do ktorého sa budú môcť ísť svadobčania spoločne fotiť a tak si urobiť vtipné spomienky na svadobný deň. Vo fotostánku by mali byť dostupné napríklad rôzne vtipné ceduľky, ktoré si svadobčania vezmú do rúk alebo pripravené masky a rekvizity, ktoré si hostia v priebehu fotenia vyberú, aby pôsobili čo najvtipnejšie. Dajte hosťom príležitosť vyblázniť sa na fotografiách a zabezpečte aby ich pri tom fotograf odfotil alebo kameraman natočil. Návštevníci podobný typ fotografii veľmi radi zdieľajú na sociálnych sieťach.

Pozdravy svadobčanov do kamery

Je veľmi príjemné sledovať videozáznam zo svadby a nečakane tam vidieť príhovory a želania ľudí mladomanželom. Tieto želania môžu byť natočené v priebehu celého večera a častokrát tak, aby o tom mladomanželia vôbec nevedeli. Svadobčania do kamery odkážu mladomanželom rôzne tajné a vtipné želania, ktoré spestria celé svadobné video.

Koordinujte svadobné príhovory

Svadobné príhovory sú povinnou jazdou na každej svadbe, avšak môže sa z nich stať celkom nudná záležitosť. Poverte niekoho z rodiny, aby vám urobil príhovor a prejdite si ho spolu. Uistite sa, že príhovory sú stručné a pútavé. Dajte svojim rečníkom niekoľko tipov a trikov, ktoré im pomôžu vytvoriť nezabudnuteľný a zábavný prejav. Vždy je samozrejme vítané, pokiaľ je v rodine niekto vtipný, že vás prekvapí svojím vlastným príhovorom plným spomienok a úsmevných fráz.

Správny výber hudby

Uistite sa, že máte zabezpečený skvelý playlist, ktorý udrží plný parket počas až do rána. Zvoľte mix klasických hitov, súčasnej hudby a nezabudnite ani na najstarších, čiže ľudovky by chýbať určite nemali. Nebojte sa nenápadne spýtať svadobčanov, čo by chceli, aby sa zahralo. Nespoliehajte sa ale na improvizáciu, zabezpečte, aby váš DJ bol pripravený na rôzne žánre. Máte možnosť si zvoliť živú hudbu (svadobná kapela), alebo DJ-ja.

Polnočný únos nevesty

Na niektorých svadbách je tradičný polnočný únos nevesty. Všimne si ženích, že mu uniesli manželku alebo nevšimne? Kam mu ju uniesli? Aké sú nápovedy? Je vhodné, aby niekto ženíchovi naznačil že ide zrejme o únos nevesty a že ju musí hľadať, aby zbytočne nepanikáril. Môže sa totiž stať, že ženích hru „polnočný únos nevesty“ nepozná.

Svadobčanom zabezpečte odvoz a ubytovanie

Hostia si chcú večer užiť, s čím súvisí aj požívanie alkoholických nápojov. Dajte im najavo, že je o nich postarané a zabezpečte im ubytovanie a prípadný odvoz domov. Majte pripraveného človeka s autom, ktorý bude rozvážať ľudí, keď prejavia vôľu ísť domov alebo na hotel, či ku známym, kde budú ubytovaní.

Zorganizujte „popravku“

Nasledujúce ráno po svadbe, keď sa hostia zobudia, je zvykom, zavolať ich na „popravku“, čiže hostí, ktorí boli na svadbe opäť zvoláte, aby sa prišli najesť do svadobnej sály. Program si to nevyžaduje už žiadny, stačí ak sa porozprávate o tom, ako ste sa zabávali a ku tomu zapnete príjemnú hudbu na ráno.

Zabaľte hosťom koláče

Každý hosť sa poteší, ak pri odchode dostane od mladomanželov krabičku so svadobnými koláčmi.

ZÁVER

Vymyslieť program na svadobnej hostine môže byť náročná úloha, ale s trochou kreativity a plánovania z toho môžete urobiť zábavný a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Prelomte ľady medzi rodinami, zapojte hostí do interaktívnych hier, bavte sa a Vaša svadba bude vďaka týmto tipom ešte krajšia a svadobčania to budú milovať!

Je niečo, čo sme zabudli do programu svadobnej hostiny zahrnúť? Dajte nám vedieť!

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

More from Author

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách...

Čítaj teraz

5 tipov, ako zarobiť peniaze: Ako zvýšiť svoj príjem a vybudovať si bohatstvo

Zarábanie peňazí je spoločným cieľom mnohých z nás, či už chceme zvýšiť svoj príjem, vybudovať bohatstvo alebo jednoducho dosiahnuť väčšiu finančnú stabilitu. Aj keď neexistujú žiadne skratky k úspechu, existuje niekoľko osvedčených stratégií, ako zvýšiť svoj potenciál zárobku a čo najlepšie využiť svoje zdroje. Tu je päť...

Virtuálna realita PRE DOSPELÝCH: Second Life, miesto, kde sa stretávajú ľudia z celého sveta (18+)

Čo je Second Life? Ak si myslíš, že toto je pre deti, zbystri pozornosť! Nie je!Secondlife.com sa na prvý dojem javí ako obyčajná hra pre deti, napĺňa však charakterisiky virtuálnej sociálnej siete, keďže spája ľudí, ktorí sa buď poznajú z reálneho sveta, alebo sa nepoznajú. Život v tomto...

OVERTHINKING: Ako prestať premýšľať a začať si užívať váš vzťah

Čo je overthinking? Vzťahy môžu byť krásne, no niekedy aj náročné a je úplne bežné, že v týchto situáciách zažívame celý rad emócií. Niekedy však naša myseľ dokáže zablúdiť a my sa pristihneme, že premýšľame až príliš o každom detaile nášho vzťahu. Trápi nás, čo si náš partner...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách môže byť zložitý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, trvalú snahu a kreativitu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele: Majte svoju vášeň, nájdite svoj "níš" Ak chcete tvoriť a byť influecnerom, v prvom rade potrebujete...

Ako podporiť svoj imunitný systém: ZINOK ako kľúčový minerál pre imunitu a hojenie rán

Zinok je minerál dôležitý pre život človeka, ktorý je nevyhnutný pre udržanie si optimálneho zdravia. Hrá kľúčovú úlohu pri rôznych telesných funkciách, ako je imunita, hojenie rán, syntéza DNA a delenie buniek. Nedostatok zinku je bežný problém, ktorý môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov, vrátane spomaleného rastu a...

ZARUČENÉ spôsoby ako sa zabaviť: Čo robiť s frajerom, keď je vonku zlé počasie

Je vonku zlé počasie a vy a váš partner nemáte večerný program? Ako sa zabaviť so svojou láskou? S klesajúcou teplotou sa zvyšuje lenivosť. Ľuďom a hlavne párom sa väčšinou nechce ísť do chladného počasia. Ale, čo robiť ak je vonku zima a my máme večer pred sebou? Prinášame...

Divoká párty ZAČÍNA: 6 zábavných hier pre dospelých, ktoré posunú váš večer na úplne iný level

Čo robiť na párty pre dospelých? Párty pre dospelých sú skvelý spôsob ako sa uvoľniť a zabaviť s priateľmi. Môže ísť o narodeninovú oslavu, rozlúčku so slobodou, alebo stretnutie s priateľmi. Aké hry pre dospelých sú vhodné na každú párty? Povieme si najzábavnejšie hry, aké v súčastnosti dominujú...

Intímny svet mužov: Toto sú odpovede na najčastejšie zvedavé otázky žien

Aké otázky píšu ženy do vyhľadávačov, ako sú napríklad Google alebo Bing? Pozrime sa na niekoľko citlivých otázok o mužoch, na ktoré by ženy radi poznali odpovede. Prečo muži sedia rozkročení? Muži sediaci s nohami od seba v rozkročenej polohe, tiež známe aj ako „manspreading“, sa často pripisuje kombinácii...

Pripálený hrniec a panvica: Ako ich vyčistiť ako profesionál

Pripálený hrniec ako aj pripálená panvica nie je zrovna to, čo by sme chceli, aby sa nám stalo. Z vlastnej skúsenosti vám vieme povedať, že sa to jednoducho občas stane. Najradšej by sme v tom momente hrniec vyhodili, ale predtým než tak urobíte, skúste niekoľko nami overených...

Huncúctva babky Márie. Ako si babička z malej dedinky na Slovensku získala srdcia všetkých dedinčanov.

Neuveríte veselým huncútstvam roztomilej babičky Márie z Drienčan, malej dedinky na Slovensku, ktorá chytila za srdce všetkých dedinčanov! Kedysi dávno, v malej dedinke Hiadeľ, uhniezdenej vo zvlnených kopcoch, žila stará pani Mária. Babku Máriu si všetci v dedine obľúbili pre jej láskavé srdce a priateľské vystupovanie, no...

Superpotravina storočia: Cvikla a jej liečivé účinky pre naše zdravie

Cvikla, známa aj ako červená repa, je výživná koreňová zelenina s množstvom výhod pre zdravie človeka. Jej liečivé účinky sú známe už po stáročia a v súčasnosti získava obľubu ako superpotravina. Prečo je konzumácia cvikly prospešná pre zdravie človeka? Aké sú účinky cvikly? Prečo je cvikla dobrá pre...

10 tipov na úspešný pracovný deň: Začnite už ráno na ceste do práce!

Chcete mať úspešný deň? Rozmýšľate nad tým, ako zefektívniť svoju rannú cestu do práce? Mnoho ľudí jazdí napríklad mestskou hromadnou dopravou, v ktorej častokrát nemajú čo robiť. Keď vám cesta do práce trvá 40 minút, nemali by ste tento čas premárniť. Toto sú tipy, ako využiť čas...