18.4 C
Bratislava
streda, 27 septembra, 2023
ÚvodTipy a trikyNAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný...

NAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný program urobiť na svadbe? Nápady a tradície, ktoré zabavia svadobných hostí!

Zdieľaj priateľom a známym

Aký svadobný program vymyslieť?

Svadby sú len také zábavné, aký majú program. Nenechajte svadobný program na náhodu a určite si pripravte niekoľko hier pre svadobčanov, ktoré ich rozosmejú a zabavia. Návštevníci sa potrebujú baviť a svadobný alkohol naozaj nestačí. Nezúfajte, kryjeme vám chrbát a ponúkame vám niekoľko tipov na zábavný svadobný program!

Aké sú základné pravidlá plánovania svadby?

Vymyslite krátky, ale skvelý program

Nikto nemá rád dlhý program, kedy sa obecenstvo začne nudiť. Program môžete v priebehu svadobného večera rozdeliť aj do niekoľkých menších blokov v čase, keď nikto netancuje na tanečnom parkete. Moderátor svojimi krátkymi a presnými vyhláseniami organizuje publikum a popri tom využíva rôzne vtipné hlášky, aby boli všetci v dobrej nálade. Zbytočne zdĺhavé vysvetľovanie pravidiel by mohlo urobiť zmätky a preto uprednostnite stručné a dostatočne jasné vysvetlenie programu, dostatočne nahlas, aby ste sa nemuseli opakovať.

Vymyslite zábavný program a zapojte svadobčanov

Svadobné hry sú skvelým spôsobom ako rozbiť ľady medzi prítomnými. Celé rodiny novomanželov sa ešte nemali priestor osobne spoznať a zábavný program, kedy budú musieť hrať svadobné hry, pomôže stmeliť rodinu a celé obecenstvo dokopy.

Príklady na svadobné hry s publikom:

  • Scavenger Hunt: Vyberte niekoľkých súťažiacich a dajte im za úlohu priniesť niekoľko vecí z publika, napr. rúž na pery, niekoho topánku, fotografiu z peňaženky a pod. Je len na vás, čo sa bude „hľadať“. Kto skôr prinesie danú vec, vyhráva. Oneskorenci vypadávajú.
  • Svadobný kvíz: Vytvorte kvíz o neveste a ženíchovi, ich vzťahu a ich rodinách. Požiadajte hostí, aby odpovedali na otázky. Osoba s najsprávnejšími odpoveďami vyhrá cenu.
  • Topánková hra: Mladomanželia si sadnú tak, aby na seba nevideli. Nevesta si vezme do ruky jednu svoju a jednu ženíchovu topánku, takisto aj ženích si vezme jednu svoju a jednu nevestinu topánku. Ak je otázka „Kto ako prvý spomenul vo vzťahu svadbu?“. Ženích a nevesta dvihnú topánku toho, kto podľa nich vo vzťahu spomenul ako prvý svadbu. Nevesta môže zdvihnúť do vzduchu ženíchovu topánku na znak toho, že to bol práve ženích, ktorý vytiahol svadbu. Ak svadbu spomenula prvá nevesta, nevesta zdvihne svoju topánku. Otázky kladie buď starejší, resp. moderátor a niekoľko otázok môže položiť aj publikum.
  • Tanečná súťaž: Rozdeľte hostí do tímov a nechajte ich súťažiť v tanci. Tímy sú dôležité z dôvodu, pretože je to väčšia zábava a hanba ide bokom. Porotcovia, ktorí rozhodnú o výťazoch, môžu byť napríklad nevesta a ženích.

Nezabudnite na svadobné tradície oboch rodín

Ľudia milujú tradície, častokrát sa na svadbách môžeme stretnúť s programom zvaným „čepčenie“, kedy sa mladomanželia oblečú do krojov, čepčí sa, a následne nasleduje tanec s očepčenou nevestou a ženíchom, kedy každý, kto si s nimi chce zatancovať, musí hodiť do klobúka nejaké peniaze (pre budúcnosť novomanželov). Svadobčania vytvoria kruh a v jeho strede sa tancuje s mladomanželmi. Ide o dlhodobú tradíciu v mnohých slovenských rodinách. Porozmýšľajte nad tradíciami, ktoré sú vo vašej rodine a v rodine vášho partnera zaužívané. Iný kraj, iný mrav, iné tradície.

Vyrobte fotostánok

Vytvorte fotostánok, do ktorého sa budú môcť ísť svadobčania spoločne fotiť a tak si urobiť vtipné spomienky na svadobný deň. Vo fotostánku by mali byť dostupné napríklad rôzne vtipné ceduľky, ktoré si svadobčania vezmú do rúk alebo pripravené masky a rekvizity, ktoré si hostia v priebehu fotenia vyberú, aby pôsobili čo najvtipnejšie. Dajte hosťom príležitosť vyblázniť sa na fotografiách a zabezpečte aby ich pri tom fotograf odfotil alebo kameraman natočil. Návštevníci podobný typ fotografii veľmi radi zdieľajú na sociálnych sieťach.

Pozdravy svadobčanov do kamery

Je veľmi príjemné sledovať videozáznam zo svadby a nečakane tam vidieť príhovory a želania ľudí mladomanželom. Tieto želania môžu byť natočené v priebehu celého večera a častokrát tak, aby o tom mladomanželia vôbec nevedeli. Svadobčania do kamery odkážu mladomanželom rôzne tajné a vtipné želania, ktoré spestria celé svadobné video.

Koordinujte svadobné príhovory

Svadobné príhovory sú povinnou jazdou na každej svadbe, avšak môže sa z nich stať celkom nudná záležitosť. Poverte niekoho z rodiny, aby vám urobil príhovor a prejdite si ho spolu. Uistite sa, že príhovory sú stručné a pútavé. Dajte svojim rečníkom niekoľko tipov a trikov, ktoré im pomôžu vytvoriť nezabudnuteľný a zábavný prejav. Vždy je samozrejme vítané, pokiaľ je v rodine niekto vtipný, že vás prekvapí svojím vlastným príhovorom plným spomienok a úsmevných fráz.

Správny výber hudby

Uistite sa, že máte zabezpečený skvelý playlist, ktorý udrží plný parket počas až do rána. Zvoľte mix klasických hitov, súčasnej hudby a nezabudnite ani na najstarších, čiže ľudovky by chýbať určite nemali. Nebojte sa nenápadne spýtať svadobčanov, čo by chceli, aby sa zahralo. Nespoliehajte sa ale na improvizáciu, zabezpečte, aby váš DJ bol pripravený na rôzne žánre. Máte možnosť si zvoliť živú hudbu (svadobná kapela), alebo DJ-ja.

Polnočný únos nevesty

Na niektorých svadbách je tradičný polnočný únos nevesty. Všimne si ženích, že mu uniesli manželku alebo nevšimne? Kam mu ju uniesli? Aké sú nápovedy? Je vhodné, aby niekto ženíchovi naznačil že ide zrejme o únos nevesty a že ju musí hľadať, aby zbytočne nepanikáril. Môže sa totiž stať, že ženích hru „polnočný únos nevesty“ nepozná.

Svadobčanom zabezpečte odvoz a ubytovanie

Hostia si chcú večer užiť, s čím súvisí aj požívanie alkoholických nápojov. Dajte im najavo, že je o nich postarané a zabezpečte im ubytovanie a prípadný odvoz domov. Majte pripraveného človeka s autom, ktorý bude rozvážať ľudí, keď prejavia vôľu ísť domov alebo na hotel, či ku známym, kde budú ubytovaní.

Zorganizujte „popravku“

Nasledujúce ráno po svadbe, keď sa hostia zobudia, je zvykom, zavolať ich na „popravku“, čiže hostí, ktorí boli na svadbe opäť zvoláte, aby sa prišli najesť do svadobnej sály. Program si to nevyžaduje už žiadny, stačí ak sa porozprávate o tom, ako ste sa zabávali a ku tomu zapnete príjemnú hudbu na ráno.

Zabaľte hosťom koláče

Každý hosť sa poteší, ak pri odchode dostane od mladomanželov krabičku so svadobnými koláčmi.

ZÁVER

Vymyslieť program na svadobnej hostine môže byť náročná úloha, ale s trochou kreativity a plánovania z toho môžete urobiť zábavný a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Prelomte ľady medzi rodinami, zapojte hostí do interaktívnych hier, bavte sa a Vaša svadba bude vďaka týmto tipom ešte krajšia a svadobčania to budú milovať!

Je niečo, čo sme zabudli do programu svadobnej hostiny zahrnúť? Dajte nám vedieť!

Najpopulárnejšie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

ČÍTAŤ VIAC

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov....

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje...

Čítaj teraz

Ako postupovať v prípade smrti člena rodiny alebo blízkeho človeka?

Čo robiť, ak niekto zomrie? Ako zariadiť pohreb? Strata blízkej osoby je jednou z najťažších skúseností, ktorými môžeme prejsť. Okrem emocionálnej bolesti a smútku sa musíme vysporiadať aj s praktickými záležitosťami, ktoré sú spojené so smrťou. Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali podniknúť, ak vám zomrie...

Kedy ísť na ďalšie rande alebo ako zvládnuť rozchod?

Kedy ísť na ďalšie rande? Rozchod môže byť ťažký a emocionálne náročný čas, a mnohí z nás sa pýtajú: "Ako dlho by sme mali čakať, než začneme znova chodiť na rande?" Odpoveď na túto otázku nie je úplne jednoduchá, ale existujú niektoré zásady, ktoré by ste mali zvážiť. Emócie...

Netradičný svadobný program: Svadobný únos alebo únos nevesty zo svadby

Pri svadobných tradíciách často myslíme na obrady, sľuby a výmenu prsteňov. Na celom svete však existuje nespočetné množstvo jedinečných a fascinujúcich zvykov, ktoré páry zakomponujú do svojho výnimočného dňa. Jednou z takýchto tradícií, ktorá niektorým môže zdvihnúť obočie, no pre iných má hlboký kultúrny význam, je svadobný...

TOTO je zoznam najčastejšie používaných hesiel na Slovensku: Používate niektoré z nich?

V dnešnej digitálnej dobe, kedy sa takmer všetky naše osobné údaje a dôležité informácie ukladajú na internete, je bezpečnosť hesiel jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by sme nemali zabudnúť. Napriek tomu sa stále stretávame s tým, že mnoho ľudí používa slabé a veľmi bežné heslá, čo...

Návod na ospravedlnenie: Učte sa komunikovať so súcitom a empatiou

Vedieť sa ospravedlniť je jednou z najdôležitejších sociálnych zručností, ktoré môžeme mať. Bez ohľadu na to, či sme spravili chybu vo vzťahu, v práci alebo v osobnom živote, schopnosť ospravedlniť sa je kľúčová pre zachovanie zdravých vzťahov a komunikáciu so spolupracovníkmi, priateľmi a rodinou. V tomto článku...

Živelné pohromy Zeme: Strhujúce prírodné katastrofy zachytené na VIDEU!

Príroda nás obklopuje svojou nádherou a nevyspytateľnou silou. Pod jej klamlivým pokojom sa skrývajú nebezpečné javy, ktoré môžu spôsobiť ničivé katastrofy. Tieto udalosti nám pripomínajú, akí malí sme v porovnaní s prírodnými silami a dávajú nám najavo potrebu byť pripravení a informovaní, aby sme mohli reagovať v...

Prečo mačka pradie? Čo znamená, ak moja mačka pradie?

Skúmanie mnohostrannej povahy mačacieho pradenia – Harmonická zmes komunikácie Ako robí mačka? Mačka robí MŇAU. Aké iné zvuky vydáva mačka, či kocúr? Vo svete domestikovaných mačkovitých šeliem je len málo zvukov takých očarujúcich a podmanivých ako jemné bzučanie mačacieho pradenia. Je to symfónia, ktorá rezonuje s tajomstvom, pohodlím a komunikáciou, pričom...

Prekvapujúce potešenie: Uhorka s medom – generačná pochúťka

Vo svete dezertov, kde sa sladkosť a dekadencia často dostávajú do centra pozornosti, čaká na objavenie skrytý klenot: uhorka s medom. Táto nepravdepodobná kombinácia môže na prvý pohľad zdvihnúť obočie, ale vo svojich jednoduchých ingredienciách má históriu bohatú na tradície a chuťový profil, ktorý príjemne prekvapí chuťové...

TOTO STE NEVEDELI: Ako zistiť, či je vajce čerstvé? Kedy je vajce pokazené?

Je vajce ešte dobré? Vajcia sú základnou zložkou mnohých jedál a je dôležité vedieť, ako určiť ich čerstvosť a kvalitu. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako zistiť, či je vajíčko dobré alebo zlé, ako zistiť, aké staré je vajíčko a pár tipov a trikov na varenie...

Stojí za ochutnanie: Melón s osviežujúcou šťavou z citróna

Leto je synonymom pre osviežujúce chute a výnimočné lahôdky, a medzi ne nepochybne patrí aj melón. No predstavte si, že môžete tento už tak lahodný kúsok ovocia ešte viac oživiť a rozjasniť. S novým spôsobom prípravy melóna, ktorý zahŕňa skvostnú šťavu z čerstvého citróna, už nikdy nebudete...

Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti: Rady a zaujímavosti o mravcoch

Ako sa zbaviť mravcov? Mravce sú fascinujúce tvory, no keď si s nimi začneme deliť náš domov, môžu sa stať dosť obťažujúcimi spoločníkmi. Nezvítanými hosťami, ktorí sa rýchlo môžu rozmnožiť a zanechať za sebou neporiadok. V tomto článku sa pozrieme na spôsoby, ako sa zbaviť mravcov v dome...

Zarastanie chĺpkov: Mám vyrážky z holenia alebo ako sa zbaviť červených bodiek po holení

Zarastanie chĺpkov je pre mnohých ľudí nežiadúcou záležitosťou, ktorá môže ovplyvniť ich vzhľad a sebavedomie. Bez ohľadu na pohlavie a vek sa veľa ľudí snaží nájsť spôsoby, ako zamedziť alebo aspoň oneskoriť proces zarastania chĺpkov ako aj obmedzenie výskytu červených bodiek a vyrážok po holení. Našťastie existuje...