utorok, 20 februára, 2024
ÚvodTipy a trikyNAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný...

NAJLEPŠIA svadba: Aký svadobný program urobiť na svadbe? Nápady a tradície, ktoré zabavia svadobných hostí!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

Aký svadobný program vymyslieť?

Svadby sú len také zábavné, aký majú program. Nenechajte svadobný program na náhodu a určite si pripravte niekoľko hier pre svadobčanov, ktoré ich rozosmejú a zabavia. Návštevníci sa potrebujú baviť a svadobný alkohol naozaj nestačí. Nezúfajte, kryjeme vám chrbát a ponúkame vám niekoľko tipov na zábavný svadobný program!

Aké sú základné pravidlá plánovania svadby a svadobného programu?

Vymyslite krátky, ale skvelý svadobný program

Nikto nemá rád dlhý program, kedy sa obecenstvo začne nudiť. Program môžete v priebehu svadobného večera rozdeliť aj do niekoľkých menších blokov v čase, keď nikto netancuje na tanečnom parkete. Moderátor svojimi krátkymi a presnými vyhláseniami organizuje publikum a popri tom využíva rôzne vtipné hlášky, aby boli všetci v dobrej nálade. Zbytočne zdĺhavé vysvetľovanie pravidiel by mohlo urobiť zmätky a preto uprednostnite stručné a dostatočne jasné vysvetlenie programu, dostatočne nahlas, aby ste sa nemuseli opakovať.

Vymyslite zábavný svadobný program a zapojte svadobčanov

Svadobné hry sú skvelým spôsobom ako rozbiť ľady medzi prítomnými. Celé rodiny novomanželov sa ešte nemali priestor osobne spoznať a zábavný program, kedy budú musieť hrať svadobné hry, pomôže stmeliť rodinu a celé obecenstvo dokopy.

Príklady na svadobné hry s publikom:

  • Scavenger Hunt: Vyberte niekoľkých súťažiacich a dajte im za úlohu priniesť niekoľko vecí z publika, napr. rúž na pery, niekoho topánku, fotografiu z peňaženky a pod. Je len na vás, čo sa bude „hľadať“. Kto skôr prinesie danú vec, vyhráva. Oneskorenci vypadávajú.
  • Svadobný kvíz: Vytvorte kvíz o neveste a ženíchovi, ich vzťahu a ich rodinách. Požiadajte hostí, aby odpovedali na otázky. Osoba s najsprávnejšími odpoveďami vyhrá cenu.
  • Topánková hra: Mladomanželia si sadnú tak, aby na seba nevideli. Nevesta si vezme do ruky jednu svoju a jednu ženíchovu topánku, takisto aj ženích si vezme jednu svoju a jednu nevestinu topánku. Ak je otázka „Kto ako prvý spomenul vo vzťahu svadbu?“. Ženích a nevesta dvihnú topánku toho, kto podľa nich vo vzťahu spomenul ako prvý svadbu. Nevesta môže zdvihnúť do vzduchu ženíchovu topánku na znak toho, že to bol práve ženích, ktorý vytiahol svadbu. Ak svadbu spomenula prvá nevesta, nevesta zdvihne svoju topánku. Otázky kladie buď starejší, resp. moderátor a niekoľko otázok môže položiť aj publikum.
  • Tanečná súťaž: Rozdeľte hostí do tímov a nechajte ich súťažiť v tanci. Tímy sú dôležité z dôvodu, pretože je to väčšia zábava a hanba ide bokom. Porotcovia, ktorí rozhodnú o výťazoch, môžu byť napríklad nevesta a ženích.

Nezabudnite na svadobné tradície oboch rodín

Ľudia milujú tradície, častokrát sa na svadbách môžeme stretnúť s programom zvaným „čepčenie“, kedy sa mladomanželia oblečú do krojov, čepčí sa, a následne nasleduje tanec s očepčenou nevestou a ženíchom, kedy každý, kto si s nimi chce zatancovať, musí hodiť do klobúka nejaké peniaze (pre budúcnosť novomanželov). Svadobčania vytvoria kruh a v jeho strede sa tancuje s mladomanželmi. Ide o dlhodobú tradíciu v mnohých slovenských rodinách. Porozmýšľajte nad tradíciami, ktoré sú vo vašej rodine a v rodine vášho partnera zaužívané. Iný kraj, iný mrav, iné tradície.

Vyrobte fotostánok a spestrite svadobný program

Vytvorte fotostánok, do ktorého sa budú môcť ísť svadobčania spoločne fotiť a tak si urobiť vtipné spomienky na svadobný deň. Vo fotostánku by mali byť dostupné napríklad rôzne vtipné ceduľky, ktoré si svadobčania vezmú do rúk alebo pripravené masky a rekvizity, ktoré si hostia v priebehu fotenia vyberú, aby pôsobili čo najvtipnejšie. Dajte hosťom príležitosť vyblázniť sa na fotografiách a zabezpečte aby ich pri tom fotograf odfotil alebo kameraman natočil. Návštevníci podobný typ fotografii veľmi radi zdieľajú na sociálnych sieťach.

Pozdravy svadobčanov do kamery

Je veľmi príjemné sledovať videozáznam zo svadby a nečakane tam vidieť príhovory a želania ľudí mladomanželom. Tieto želania môžu byť natočené v priebehu celého večera a častokrát tak, aby o tom mladomanželia vôbec nevedeli. Svadobčania do kamery odkážu mladomanželom rôzne tajné a vtipné želania, ktoré spestria celé svadobné video.

Koordinujte svadobné príhovory

Svadobné príhovory sú povinnou jazdou na každej svadbe, avšak môže sa z nich stať celkom nudná záležitosť. Poverte niekoho z rodiny, aby vám urobil príhovor a prejdite si ho spolu. Uistite sa, že príhovory sú stručné a pútavé. Dajte svojim rečníkom niekoľko tipov a trikov, ktoré im pomôžu vytvoriť nezabudnuteľný a zábavný prejav. Vždy je samozrejme vítané, pokiaľ je v rodine niekto vtipný, že vás prekvapí svojím vlastným príhovorom plným spomienok a úsmevných fráz.

Správny výber svadobnej hudby

Uistite sa, že máte zabezpečený skvelý playlist, ktorý udrží plný parket počas až do rána. Zvoľte mix klasických hitov, súčasnej hudby a nezabudnite ani na najstarších, čiže ľudovky by chýbať určite nemali. Nebojte sa nenápadne spýtať svadobčanov, čo by chceli, aby sa zahralo. Nespoliehajte sa ale na improvizáciu, zabezpečte, aby váš DJ bol pripravený na rôzne žánre. Máte možnosť si zvoliť živú hudbu (svadobná kapela), alebo DJ-ja.

Polnočný únos nevesty – svadobný program

Na niektorých svadbách je tradičný polnočný únos nevesty. Všimne si ženích, že mu uniesli manželku alebo nevšimne? Kam mu ju uniesli? Aké sú nápovedy? Je vhodné, aby niekto ženíchovi naznačil že ide zrejme o únos nevesty a že ju musí hľadať, aby zbytočne nepanikáril. Môže sa totiž stať, že ženích hru „polnočný únos nevesty“ nepozná.

Čítajte aj článok: svadobný únos nevesty

Svadobčanom zabezpečte odvoz a ubytovanie

Hostia si chcú večer užiť, s čím súvisí aj požívanie alkoholických nápojov. Dajte im najavo, že je o nich postarané a zabezpečte im ubytovanie a prípadný odvoz domov. Majte pripraveného človeka s autom, ktorý bude rozvážať ľudí, keď prejavia vôľu ísť domov alebo na hotel, či ku známym, kde budú ubytovaní.

Zorganizujte „popravku“ ako súčasť svadobného programu

Nasledujúce ráno po svadbe, keď sa hostia zobudia, je zvykom, zavolať ich na „popravku“, čiže hostí, ktorí boli na svadbe opäť zvoláte, aby sa prišli najesť do svadobnej sály. Program si to nevyžaduje už žiadny, stačí ak sa porozprávate o tom, ako ste sa zabávali a ku tomu zapnete príjemnú hudbu na ráno.

Zabaľte hosťom koláče

Každý hosť sa poteší, ak pri odchode dostane od mladomanželov krabičku so svadobnými koláčmi.

ZÁVER

Vymyslieť program na svadobnej hostine môže byť náročná úloha, ale s trochou kreativity a plánovania z toho môžete urobiť zábavný a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Prelomte ľady medzi rodinami, zapojte hostí do interaktívnych hier, bavte sa a Vaša svadba bude vďaka týmto tipom ešte krajšia a svadobčania to budú milovať!

Je niečo, čo sme zabudli do programu svadobnej hostiny zahrnúť? Dajte nám vedieť!

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je...

Čítaj teraz

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je vždy ľahká úloha, najmä ak ste už v určitom veku a máte určité skúsenosti s mužmi. Ak patríte do vekovej kategórie od 30 do 60 rokov, možno sa vám zdá, že už nie ste taká príťažlivá...

Ako zvládnuť život na dedine? Dedina alebo mesto?

Ak ste narazili na tento článok, zaujíma vás život na dedine, hľadáte odpoveď na to, či je dobré žiť na dedine, či sa oplatí sťahovať do dediny, aký je rozdiel medzi mestom a dedinou, či je na dedine väčší kľud a jednoducho zvažujete všetky pre a proti...

Nepríjemný zápach z úst je problém, ktorý vám znižuje sebavedomie!

Ako sa prejavuje zápach z úst? Zápach z úst, známy aj ako halitóza, je nepríjemný a intímny problém, ktorý ovplyvňuje sebavedomie človeka a celkovo aj jeho spoločenský život. Zápach z úst je najčastejšie spôsobený nahromadenými baktériami v ústnej dutine. Baktérie môžu uvoľňovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré sú príčinou...

Satelitné informácie v REÁLNOM ČASE na týchto weboch!

Disponovať najaktuálnejšími informáciami priamo zo satelitov z celého sveta, v reálnom čase je vzrušujúce pre každého pozorovateľa, ktorý má rád o všetkom prehľad. V tomto článku prinášame 3 najzaujímavejšie weby, ktoré sú užitočné a zároveň si nimi môže čitateľ rozšíriť svoje obzory. Počasie v reálnom čase, celosvetové...

TOP 3 NAJLEPŠIE mimoškolské aktivity pre moje dieťa!

V dnešnej dobe je dôležité, aby sa deti základnej školy venovali mimoškolským aktivitám, ktoré im pomôžu rozvíjať ich zručnosti a záujmy. Sú aktivity, ktoré nemajú perspektívu a rodičia ich volia, len aby sa zbavili dieťaťa a mali nejaký voľný čas pre seba. Ale ktoré mimoškolské aktivity...

Aké sú príznaky demencie a čo robiť, ak rodič trpí demenciou?

Každý človek starne a so starobou prichádzajú aj rôzne choroby. Zdravotné problémy sa nabaľujú a stávajú sa mnohokrát neriešiteľnými. Obzvlášť znepokojujúcim problémom je demencia. Už prvé príznaky demencie sú čitateľné a nemali by sme ich prehliadať. Čo by sme mali robiť, keď sa u rodiča rozvinie demencia? Čo...

Biele varené víno s medom – Jednoduchý recept od babičky

Chcete vedieť ako sa robí varené víno chutne a úplne jednoducho? Varené víno si môžete robiť v priebehu celého roka, no najčastejšie si ho ľudia pripravujú na jeseň alebo najmä počas Vianoc ako vianočný nápoj. Kombinácia škorice, klinčekov a medu vám vyvonia celú vašu domácnosť. Varené víno mnohí...

Cvičenia na pamäť pre seniorov

Všetci chceme prežiť čo najdlhší pokojný a hlavne zdravý život. Chceme byť vitálni aj v starobe, no aby sme si život užívali aj v neskorších rokoch života, potrebujeme udržovať vo forme aj svoju pamäť. Najlepším riešením sú cvičenia na pamäť pre seniorov ako aj pre všetkých, ktorí...

Dôchodcovia sa dostali do slovnej potýčky s neznámym mužom! Lietadlo takmer nevzlietlo!

Dôchodcovia sú súčasťou našich životov a mali by sme sa k nim správať s patričnou úctou a rešpektom. Sú predsa len starší a viac si toho odžili, však? Ale ako by ste sa zachovali v situácií, ktorú si musel prežiť neznámy muž so svojou priateľkou v lietadle?...