nedeľa, 19 mája, 2024
ÚvodTipy a trikyTOP 3 NAJLEPŠIE mimoškolské...

TOP 3 NAJLEPŠIE mimoškolské aktivity pre moje dieťa!

Odoberajte nás na Facebooku:

Zdieľaj priateľom a známym

V dnešnej dobe je dôležité, aby sa deti základnej školy venovali mimoškolským aktivitám, ktoré im pomôžu rozvíjať ich zručnosti a záujmy. Sú aktivity, ktoré nemajú perspektívu a rodičia ich volia, len aby sa zbavili dieťaťa a mali nejaký voľný čas pre seba. Ale ktoré mimoškolské aktivity a koníčky sú tie najnutnejšie pre budúcnosť vášho dieťaťa?
Mimoškolské aktivity ako sú: učenie sa cudzieho jazyka, karate a hra na hudobný nástroj, sú istota pre budúcnosť. V nasledujúcich odstavcoch si rozpíšeme, prečo by malo dieťa robiť práve tieto aktivity a aké pozitíva mu do života prinesú.

1. Cudzí jazyk ako nutná mimoškolská aktivita

Učenie sa cudzieho jazyka je jednou z najlepších mimoškolských aktivít, ktoré dieťa môže robiť. Okrem toho, že sa naučí nový jazyk, zlepší sa jeho pamäť, koncentrácia a kognitívne schopnosti. Mimoškolské aktivity majú byť prospešné pre budúcnosť dieťaťa. Učenie sa cudzieho jazyka tiež pomáha dieťaťu zlepšiť jeho schopnosť komunikovať a porozumieť iným kultúram. V budúcnosti sa vám dieťa odvďačí, že namiesto bezprízorného pozerania do televízora radšej navštevoval kurz cudzieho jazyka.

Cudzí jazyk, najmä angličtina, je v súčasnosti jednoducho POTREBNÝ. Či už pôjde o budúce povolanie, alebo cestovanie po svete. Angličtinou alebo iným cudzím jazykom otvárate vášmu dieťaťu brány do budúcna.

Sú rôzne metódy učenia sa cudzieho jazyka. Pokiaľ nezvládate učiť vaše dieťa cudzí jazyk vy, určite si nájdite doučovateľa, prípadne kurzy na to špecializované.

Ako môžete učiť dieťa cudzí jazyk?

 1. Učebnice a pracovné zošity: Učebnice a pracovné zošity sú klasickým spôsobom učenia sa cudzieho jazyka. Väčšina učebníc obsahuje gramatiku, slovnú zásobu a cvičenia na precvičenie. Pracovné zošity sú zvyčajne zamerané na precvičovanie gramatiky a slovnej zásoby.
 2. Aplikácie: Existuje mnoho aplikácií, ktoré pomáhajú pri učení sa cudzieho jazyka. Niektoré z nich sú zamerané na slovnú zásobu, iné na gramatiku a výslovnosť. Niektoré aplikácie dokonca umožňujú učiť sa jazyk interaktívnou formou.
 3. Online kurzy: Online kurzy sú skvelým spôsobom, ako sa naučiť cudzí jazyk. Mnoho kurzov ponúka interaktívne lekcie, ktoré umožňujú študentom učiť sa vlastným tempom.
 4. Jazykové školy: Jazykové školy ponúkajú jazykové kurzy, ktoré vášmu dieťaťu pomôžu.
 5. Konverzácia s rodenými rečníkmi: Konverzácia s natívnymi rečníkmi je skvelým spôsobom, ako sa naučiť výslovnosť a zlepšiť schopnosť komunikovať. Existuje mnoho webových stránok a aplikácií, ktoré umožňujú študentom hovoriť s rodenými rečníkmi.
 6. Filmy a televízia: Pozeranie filmov a televízie v cudzom jazyku môže pomôcť pri učení sa jazyka. Študenti si môžu zlepšiť svoju schopnosť počúvať a porozumieť reči.
 7. YouTube videá: V dnešnej dobe je na internete nespočetne veľa videí, ktoré dokážu naučiť anglicky a opisujú gramatiku, ale tiež rozoberajú aj najlepšie spôsoby ako sa učiť cudzí jazyk. Pátrajte po týchto informáciách!

Ovládať cudzí jazyk je schopnosť, ktorá je nesmierne užitočná a potrebná. Nenúťte vaše dieťa učiť sa cudzí jazyk nasilu. Snažte sa nájsť najviac vyhovujúcu a zábavnú formu pre vaše dieťa. Učte sa s vašim dieťaťom a tiež sa zlepšíte v cudzom jazyku aj vy.

2. Karate ako mimoškolská aktivita

Karate je skvelou mimoškolskou aktivitou pre deti, ktoré chcú zlepšiť svoju fyzickú kondíciu a naučiť sa sebaobrane. Okrem toho, že sa dieťa naučí nové techniky, zlepší sa jeho koordinácia a rovnováha. Karate tiež pomáha dieťaťu zlepšiť jeho sebadisciplínu a sebavedomie.

Mimoškolské aktivity, bojové umenie, osobnosť dieťaťa

Je vaše dieťa hyperaktívne? Máte problém udržať dieťa na uzde? Potrebujete, aby vaše dieťa vybilo svoju zlosť na správnom mieste? Práve preto je karate tým najvhodnejším hobby pre neporiadne deti. Vaše dieťa sa ukľudní, vybije a zároveň sa bude učiť správne reagovať vo vypätých situáciách.

Karate nie je o agresivite. Karate je o tom, vedieť zaútočiť a byť schopný zaútočiť na útočníka, avšak najväčšia sila tohto umenia je v tom, silu nepoužiť. Doprajte vášmu dieťaťu chýbajúce sebavedomie a pomôžte mu osobnostne rásť práve takouto mimoškolskou aktivitou.

Žijeme v dobe, kedy striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Nie len násilie, ale aj drogy, hádky, či problémy s alkoholom. Karate je osvietenie mysle správnym smerom. Pevná vôľa a odolnosť v dnešnom svete sa vždy hodí.

Karate je japonské bojové umenie, ktoré má mnoho rôznych štýlov. Medzi najznámejšie patrí:

 1. Šótókan (Shotokan-ryu): Tento štýl je zameraný predovšetkým na priame techniky a výbušnú silu. Šótókan je jedným z najrozšírenejších štýlov karate na svete.
 2. Šitó-rjú (Shito-ryu): Tento štýl sa zameriava na rýchlosť a ľahkosť techniky. Šitó-rjú je známe svojimi kombináciami rôznych techník.
 3. Gódžú-rjú (Goju-ryu): Tento štýl uprednostňuje oblúkové techniky a kombinuje prvky tvrdého a mäkkého štýlu. Gódžú-rjú sa zameriava na efektívnosť a účinnosť techník.
 4. Wadó-rjú (Wado-ryu): Tento štýl je podobnejší jiu-jitsu ako karate. Wadó-rjú sa zameriava na techniky, ktoré využívajú pohyby protivníka.
 5. Šórin-rjú (Shorin-ryu): Tento štýl sa zameriava na rýchle a presné techniky. Šórin-rjú je známe svojimi rýchlymi nohami a pohybmi.
 6. Ueči-rjú (Uechi-ryu): Tento štýl sa zameriava na techniky, ktoré využívajú silu protivníka proti nemu samému. Ueči-rjú sa zameriava na efektívnosť a účinnosť techník.

Každý štýl karate má svoje vlastné techniky a filozofiu. Všetky štýly karate majú spoločné to, že sa zameriavajú na sebaobranu a sebadisciplínu. Ak hľadáte štýl karate pre vaše dieťa, dôležité je, aby si vybralo štýl, ktorý mu najviac vyhovuje a ktorý mu pomôže rozvíjať jeho zručnosti a záujmy. Vyhľadajte si kurzy karate a odborníkov, ktorí vás a vaše dieťa nasmerujú na ceste životom.

3. Hra na hudobný nástroj ako mimoškolská aktivita

Hra na hudobný nástroj je skvelou mimoškolskou aktivitou pre deti, ktoré chcú rozvíjať svoje umelecké zručnosti. Okrem toho, že sa dieťa naučí hrať rôzne nové skladby, zlepší sa jeho pamäť a koncentrácia. Hra na hudobný nástroj tiež pomáha dieťaťu zlepšiť jeho schopnosť vyjadrovania a kreativity.

Hra na hudobný nástroj má mnoho výhod pre dieťa. Okrem toho, že sa naučí nové zručnosti, zlepší sa jeho sebadisciplína, sebavedomie a sociálne zručnosti. Hra na hudobný nástroj tiež pomáha dieťaťu nájsť nových priateľov a rozvíjať jeho záujmy. Dieťa, ktoré hrá na hudobný nástroj, sa učí spolupracovať s ostatnými a komunikovať s nimi. Toto mu pomôže rozvíjať jeho sociálne zručnosti a zlepšiť jeho schopnosť komunikovať s ostatnými ľuďmi. Okrem toho, hra na hudobný nástroj môže pomôcť dieťaťu rozvinúť jeho charizmu a príťažlivosť voči okoliu. Dieťa, ktoré hrá na hudobný nástroj, sa stáva zaujímavým a príťažlivým pre ostatných ľudí, čo mu môže pomôcť pri budovaní priateľstiev a vzťahov v budúcnosti.

Mozog potrebuje podnety, ktoré mu pomáhajú v rozvoji. Vaše dieťa nepotrebuje hudbou zarábať, dajte mu však príležitosť, nájsť si vďaka talentu, nových priateľov!

Pôjde vaše dieťa na vysokú školu a bude bývať na študentskom internáte? Pokiaľ áno, bude vám naozaj vďačné, že ste ho k hudobným nástrojom pritiahli. Nie je totiž nič krajšie, ako keď sa večer zídu študenti s hudobnými nástrojmi pred budovou internátu a nechajú sa unášať príjemnými pesničkami a hudbou.

Ktorý hudobný nástroj vybrať pre dieťa?

 1. Gitara
 2. Bicie
 3. Klavír
 4. Saxofón
 5. Husle
 6. Harmonika
 7. Ukulele
 8. Flauta
 9. Klarinet
 10. Akordeón

Ako začať vaše dieťa učiť na gitaru?

Existuje dokonca niekoľko aplikácií, ktoré naučia vaše deti hrať na hudobný nástroj. Jednou z aplikácií, ktorá vás naučí hrať napr. na gitaru, ukulele, či klavír, je Yousician!

Ďalšie mimoškolské aktivity pre dieťa:

Okrem týchto aktivít existuje mnoho ďalších mimoškolských aktivít, ktoré by mohli byť pre dieťa prospešné. Medzi ne patria napríklad športové aktivity, ako futbal alebo basketbal, alebo umelecké aktivity, ako maľovanie alebo tanec. Môžete zvážiť napríklad aj šach, plávanie, divadlo alebo robotiku. Dôležité je, aby si dieťa vybralo aktivitu, ktorá ho baví a ktorá mu pomôže rozvíjať jeho zručnosti a záujmy. Voľte aktivity, pri ktorých je vysoká šanca využitia v budúcnosti.

Nevyberajte vášmu dieťaťu mimoškolské aktivity iba pre to, aby ste sa ho na istý čas zbavili a mali voľno. Dieťa sa potrebuje rozvíjať správnym smerom, pomôžte mu nájsť ten správny smer.

Odoberajte nás na Facebooku:

Najpopulárnejšie

ČÍTAŤ VIAC

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý...

Čítaj teraz

VAROVANIE: TOTO sú techniky ako médiá a manipulátori ovplyvňujú starých rodičov!

Vo veku hyper-konektivity a okamžitých informácií je ľahké mať pocit, že sme všetci dôvtipnejší a múdrejší ako generácie pred nami. Ale pravda je zložitejšia, a pokiaľ ide o našich milovaných starých rodičov, v tieni nových technológii, politickej zmeny a špeciálnych manipulačných techník na sociálnych sieťach číha čoraz...

Nebezpečný vodný jav: Vlny oceánu v šachovnicovej štruktúre!

Predstavte si toto: ste na palube lode a vychutnávate si pokojné hojdanie vĺn. Známy zvlnený pohyb sa zrazu premení na skľučujúci pohľad – Mozaiku vody, ktorá vykazuje hrebene stúpajúce v presnej mriežke. Aj keď pripomína scénu zo surrealistického filmu, tento jav, nazývaný „štvorcové vlny“ alebo „prekrížené more“,...

Darovanie obličky: Muži si mysleli, že im dorastú nové ľudské orgány!

V Nepále nedávno vypukla celkom tragická situácia, v ktorej sa skupina mužov stala obeťou podvodníkov, ktorí ich presvedčili, aby predali svoje obličky sľubujúc, že im orgány dorastú. Všetko toto sa deje v dedine Hokse, ktorá je teraz známa ako „údolie obličiek“, kde takmer každá domácnosť má skúsenosť...

Ako dosiahnuť celosvetový mier: Dlhodobý plán na dosiahnutie mieru!

Je vôbec možné dosiahnuť celosvetový mier? Celosvetový mier je akási pozlátka, trblietavý ideál, za ktorým sa ľudstvo v dejinách ženie. Vo svete, aj napriek snahám o mier, vznikajú stále nové a nové konflikty, ktoré burcujú spoločnosť a nenávisť v nej. Dosiahnutie trvalého mieru v globálnom meradle je nesmerne...

Najhoršia SVADBA: Nočná mora pre nevestu. TOTO určite nerobte na svadbe!

Vyhnite sa svadobným trapasom! Svadobné oslavy sú plné radosti a emocionálnych okamihov, no môžu sa tiež stať miestom pre nepríjemné situácie, ak nie sú dodržiavané určité spoločenské zásady. Vedieť, čo na svadbe nerobiť, je takmer rovnako dôležité ako vedieť, čo robiť. Nevhodné správanie môže zničiť atmosféru a spôsobiť...

Svadobný obrad: ŽENÍCH a 5 vecí, ktoré mu behajú po rozume!

Svadobný deň – obdobie, keď sa snívajú sny a plány pre budúcnosť sa pretvárajú do skutočnosti. Pre ženícha a nevestu je toto jedinečné podujatie plné emócií, očakávaní a spomienok. Keď vstupujú do svadobného obradu, ich myšlienky a srdcia sú plné túžob a obáv, radostí a úzkostí. Avšak...

Ženy v strednom veku: Toto by ste mali vedieť pred 40-tkou!

Najlepšie rady pre ženy v strednom veku: Kto nevie kam ide, nikdy tam nepríde. Stanovujte si ciele. Začnite tými menšími. Rozptyľovanie je najväčším zabijakom úspechu. Ničí váš mozog. Ak hľadáš lásku, prestaň, láska príde vtedy, keď budeš robiť veci, ktoré miluješ. Neberte si k srdcu slová od ľudí, ktorí nie sú...

Ako zarobiť peniaze? Zaručený zisk a zarábanie peňazí!

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zarábanie peňazí je ÚPLNE JEDNODUCHÉ a dokážeme vám to! Návod na zarábanie peňazí: Peniaze sú dôležitou súčasťou nášho života. Potrebujeme ich na zaplatenie nájmu, jedla, oblečenia, zábavy a ďalších vecí, ktoré nám robia radosť. Ale nie všetci máme dostatok peňazí, aby sme...

Najlepšie pizza slimáky z lístkového cesta a ich história

Pizza slimáky sú jednoduché a vynikajúce pečivo, ktoré si môžete pripraviť doma za pár minút. Potrebujete len lístkové cesto, syr, šunku, pizza korenie a vajíčko. Pizza slimáky sa pečú do zlatista a sú krehké a šťavnaté. Môžete ich podávať teplé alebo studené, ako predjedlo, desiatu, večeru alebo...

Ako zbaliť muža? Ako si nájsť chlapa?

Toto je kompletný návod ako si nájsť priateľa! Zbaliť muža nie je vždy ľahká úloha, najmä ak ste už v určitom veku a máte určité skúsenosti s mužmi. Ak patríte do vekovej kategórie od 30 do 60 rokov, možno sa vám zdá, že už nie ste taká príťažlivá...

Ako zvládnuť život na dedine? Dedina alebo mesto?

Ak ste narazili na tento článok, zaujíma vás život na dedine, hľadáte odpoveď na to, či je dobré žiť na dedine, či sa oplatí sťahovať do dediny, aký je rozdiel medzi mestom a dedinou, či je na dedine väčší kľud a jednoducho zvažujete všetky pre a proti...

Nepríjemný zápach z úst je problém, ktorý vám znižuje sebavedomie!

Ako sa prejavuje zápach z úst? Zápach z úst, známy aj ako halitóza, je nepríjemný a intímny problém, ktorý ovplyvňuje sebavedomie človeka a celkovo aj jeho spoločenský život. Zápach z úst je najčastejšie spôsobený nahromadenými baktériami v ústnej dutine. Baktérie môžu uvoľňovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré sú príčinou...