Úvod Tipy a triky ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje...

ÚSPECH na sociálnych sieťach závisí od TÝCHTO hlavných pravidiel: Instantne ZVÝŠTE svoje dosahy

0
Ako byť úspešný na sociálnych sieťach?

Ako sa presadiť na sociálnych médiách? Presadenie sa na sociálnych médiách môže byť zložitý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť, trvalú snahu a kreativitu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť vaše ciele:

Majte svoju vášeň, nájdite svoj „níš“

Ak chcete tvoriť a byť influecnerom, v prvom rade potrebujete mať pre niečo vášeň. Vášeň je základ tvorby. Ak vášeň pre nič nemáte, jednoducho netvorte. Ľudia potrebujú a chcú vidieť, že vás produktívna práca na obsahu baví.

Nerobte to pre peniaze

Chcete sa stať influencerom, aby ste boli bohatí? Takto neuspejete. Najprv musíte robiť veci, ktoré milujete a to vám neskôr prinesie peniaze. Ak máte čo svetu povedať a viete to podať zaujímavo, je najvyšší čas začať.

Definujte si cieľ, pomenujte svoju cieľovku,

Predtým, než sa budete snažiť presadiť na sociálnych sieťach, musíte mať jasno o tom, čo chcete dosiahnuť, kto je vaša cieľovka, aký content budete tvoriť. Máte svoje hobby a chcete o tom hovoriť svetu? Pomenujte si presne, aké ciele chcete dosiahnuť a pre koho tvoríte. Iný obsah sa tvorí pre deti a mládež, iný pre dospelých a iný pre seniorov. Nikdy sa nedá tvoriť internetový obsah úplne pre všetkých. Napríklad tvorba obsahu pre deti môže pripadať dospelým sledovateľom ako hlúposť a trápnosť. Nedajte sa odradiť, pokiaľ to vašu cieľovku, ktorou sú deti, baví.

Cieľovú skupinu si definujete podľa veku, pohlavia, záujmov, zamestnania, miesta pobytu a podobne. Analyzujte štatistiky, ktoré máte k dispozícií a sledujte príspevky, ktoré najviac fungujú.

Stanovte si tému vášho kanála

Aby ste vo vyhľadávačoch boli relevantný, zvoľte si nejakú konkrétnu tému, napr. záhradkárstvo, DJ-stvo, hudobné nástroje, háčkovanie, bicyklovanie, vtipné sketche, stavbárina a mnohé iné. Určite si presnú tému a nech je obsah vášho kanála iba o tejto téme. Rozvíjajte jej hlavné body a rozviňte aj rôzne témy odvodené od hlavnej.

Nájdite svoj štýl a držte sa ho

Predstavte si, že máte instagramový účet, kde uverejňujete krajinnú fotografiu. Ľudia vás sledujú preto, lebo chcú vidieť krásne obrázky prírody a krajiny. Nie je teda vhodné, aby ste na takto zameraný instagramový účet úplne náhodne uverejnili svoju selfíčku. To totiž nikoho nezaujíma. Ak máte svoj osobný profil, tam si uverejňujte podobné fotografie, pre svoju vášeň si vytvorte iný účet na Instagrame.

Vyberte si vhodnú platformu

Skúste zistiť, kde sa nachádza vaša cieľová skupina a aké sú tam možnosti pre propagáciu. Zistite tiež, ktorá platforma vám najviac vyhovuje. Získať zhliadnutia a odbery na YouTube je určite zložitejšie, než na TikToku, preto zvážte, kde chcete pôsobiť.

Všeobecne platí, že by ste nemali fungovať iba na jednej platforme a to z dôvodu, že by sa s danou platformou niečo stalo. Nechcete hneď prísť o všetkých fanúšikov. Diverzifikujte ich na rôzne platformy. Ak si chcete návštevníkov posielať na iné platformy, dajte im vedieť, že na inej platforme nájdu napríklad nejaký váš bonusový obsah, aby mali dôvod vás tam ísť sledovať.

Skontrolujte, ktorí infuenceri sa vám podobajú najviac a aký typ obsahu zverejňujú na sociálnych sieťach. To vám môže pomôcť určiť, na ktorú platformu sa môžete zamerať. Nebojujte so svojou „konkurenciou“, jednoducho produkujte to, čo vás baví. Nevyvolávajte zbytočnú nenávisť voči iným influencerom, radšej nájdite cesty na spoluprácu a vytvorte spoločne tím.

Produkujte kvalitný obsah

Na sociálnych médiách má kvalita obsahu veľký význam. Ak chcete, aby ľudia sledovali váš profil, musíte im ponúknuť niečo zaujímavého a hodnotného. Vytvárajte originálny a relevantnéý obsah. Váš obsah by mal odrážať vašu osobnosť a hodnoty. Mal by ukazovať vašu vášeň. Buďte autentickí a ukážte svoju osobnosť prostredníctvom vášho obsahu. To môže pomôcť pri budovaní dôvery a lojalite voči vašej značke.

Treba si však uvedomiť, že zdieľať svoje súkromie nie je príliš šťastným riešením a preto, celý spôsob vášho prezentovania sa, môže byť vyfabulovaný, resp. vymyslený.

Váš obsah musí napĺňať potrebu odberateľov

Váš obsah by mal byť relevantný a užitočný pre vašu cieľovú skupinu. Ak má byť obsah kvalitný, mal by napĺňať potrebu užívateľa. Musíte užívateľovi dať dôvod, prečo vás má sledovať. Produkujte obsah, ktorý rieši problémy alebo potreby vašich sledovateľov, a ktorý môže pomôcť zlepšiť ich život. Buďte kreatívni pri tvorbe obsahu a nebojte sa experimentovať s rôznymi formátmi. Môžete použiť zábavné a zaujímavé príbehy alebo zaujímavé fakty, aby ste prilákali pozornosť svojich sledovateľov.

Sledujte a komentujte iných užívateľov

Sledujte a komentujte príspevky iných používateľov, ktorí majú podobné záujmy ako vy. Tým sa zvýši vaša viditeľnosť a možnosť, že ľudia vás budú sledovať. Ak chcete, aby vaše príspevky zaujali viac ľudí, môžete označiť iných používateľov vo svojich príspevkoch. To môže pomôcť zvýšiť ich viditeľnosť a získať viac sledovateľov. Zapojenie sa do diskusií a konverzácií s inými používateľmi môže pomôcť budovať vašu autoritu a zvýšiť vašu viditeľnosť. Hľadajte príležitosti na spoluprácu s inými používateľmi a značkami.

Zabudnite na „FOLLOW za FOLLOW“

Pravdepodobne ste sa najmä pri nízkej vekovej kategórií, teda deťoch, stretli s tým, že niekto chcel ODBER za ODBER. Nerobte to! Tento spôsob získavania odberov nemá zmysel, pretože daný človek chce od vás iba odber, ale v zásade ho absolútne nezaujímate a odber vám čoskoro aj tak zruší.

Nikdy nerobte „fake-ové“ súťaže

Followerov vám to síce naleje, ale za prvé, je to zakázané a môžete prísť o svoj účet, no hlavne, títo ľudia o vás absolútne nemajú záujem. Im je úplne jedno, aký obsah tvoríte, oni chcú len vyhrať niečo, čo ste im sľúbili.

Nikdy nekupujte účty sociálnych sietí od iných užívateľov

Ak vám chce niekto predať účet na sociálnych sieťach, rozhodne ho nekupujte. Problém je, že užívatelia sledovali obsah a daného človeka, ak sa tam zrazu objaví niekto iný, nezaujíma ich to. Budujte si imidž od nuly a zapracujte na sebe.

Využite nástroje pre propagáciu svojich kanálov

Skúste využiť rôzne nástroje pre propagáciu ako sú napríklad: sponzorované príspevky, reklamy a hashtagy… pre zvýšenie vašej viditeľnosti a dosiahnutie väčšieho počtu sledovateľov. Môžete využiť reklamy na sociálnych médiách, ktoré sa zobrazia v správach a výsledkoch vyhľadávania, alebo propagačné posty, ktoré sa zdieľajú na vašom profile.

Optimálne používanie kľúčových slov a hashtagov môže pomôcť zlepšiť viditeľnosť vašich príspevkov na sociálnych médiách. Môžete tiež optimalizovať svoj profil a príspevky pre vyhľadávače, aby boli ľahšie nájdené (SEO optimalizácia). Súťaže a darčeky môžu pomôcť zvýšiť angažovanosť vašej cieľovej skupiny a prilákať nových sledovateľov. Môžete ponúknuť výhry alebo zaujímavé ceny za zdieľanie a komentovanie vašich príspevkov alebo za sledovanie vášho profilu. Na mnohých platformách je táto forma naberania followerov zakázaná, radšej tvorte kvalitný obsah, ktorý napĺňa potrebu ľudí a tí si vás už nájdu.

Buďte pravidelní a konzistentní pri produkovaní

Snažte sa pravidelne zdieľať svoj obsah a udržujte konzistentný štýl. To pomôže budovať vašu značku a získavať verných sledovateľov. Udržiavanie konzistentnej značky a vizuálneho štýlu pomôže vašim sledovateľom rozpoznať váš profil a identifikovať sa s ním. Skúste si stanoviť určitý štýl pre svoje príspevky, ktorý bude v súlade s vašou značkou. Pravidelné zdieľanie kvalitného obsahu je dôležité pre udržanie záujmu vašej cieľovej skupiny. Skúste vytvárať a zdieľať obsah, ktorý bude zaujímavý a relevantný pre vašu cieľovú skupinu.

Produkovať pravidelný a kvalitný kontent je veľmi náročné. Je to jednou s najťažších vecí pri tvorbe pre sociálne siete. Pravidelnosť vašich príspevkov si môžete zabezpečiť tak, že si kontent budete nahrávať a pripravovať vopred niekoľko dní. Napríklad, že jeden deň v týždni naraz natočíte 5 videí na nejakú tému a zrazu máte príspevok na každý deň.

Absolútne nereagujte na negatívne komentáre

Pokiaľ chcete byť influencer, uvedomte si, že vždy sa nájde niekto, komu sa obsah páčiť nebude, jednoducho ho ignorujte. Hovorí sa, že ignorácia je najlepší trest. Prečo by ste mali venovať energiu na niekoho, kto vás nemá rád? Radšej sa venujte tým, ktorí vás radi majú a upevňujte si s nimi vzťah.

Negatívne komentáre, hoci sú negatívne, pomáhajú vám. Negatívne komentáre zvyšujú organický dosah príspevkov z dôvodu vysokej interakcie pod videami. Nemažte negatívne komentáre, nechajte ich tam. Každý inteligentný človek vie, že hejt na internet nepatrí.

Ak ide o negatívne komentáre pri produktoch, na tie je potrebné reagovať, ale tému „Ako reagovať na negatívne komentáre“ si podrobne vysvetlíme inokedy.

Zamerajte sa na príspevky, ktoré príspevky boli najúspešnejšie, ktoré mali najväčší dosah a angažovanosť, ako aj na to, aký typ obsahu vám priniesol najviac konverzií. Na základe identifikovaných oblastí na zlepšenie prispôsobte svoju stratégiu na sociálnych sieťach. Pamätajte si, že analýza výkonu na sociálnych sieťach by mala byť pravidelnou súčasťou vašej stratégie.

Pre úspešné presadenie sa na sociálnych médiách POTREBUJETE MAŤ V PRVOM RADE PRE NIEČO VÁŠEŇ, je dôležité mať jasno v tom, čo chcete dosiahnuť a koho sa snažíte osloviť. Je potrebné si uvedomiť, že nikdy nemôžete tvoriť pre všetkých. Taktiež je nutné vytvárať kvalitný a relevantný obsah, ktorý bude zaujímať vašu cieľovú skupinu a bude sa s ňou angažovať. V neposlednom rade, je dôležité sledovať a prispôsobovať svoju stratégiu v závislosti na úspechu alebo nedostatku úspechu, aby ste neustále zlepšovali svoje výsledky a pamätajte si, že aj zlé komentáre sú dobré.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Exit mobile version